Справа № 346/4853/21
Провадження № 3/346/2684/21
08 грудня 2021 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Яремин М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 01.09.2021 року о 15:15 год. в м. Коломия, на пл. Шевченка, Івано-Франківської області, біля будинку №10, ОСОБА_1 в громадському місці ображав нецензурними словами працівників муніципальної інспекції Коломийської міської ради, чим порушив громадський порядок.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вказаному правопорушенні не визнав та зазначив, що такого факту не було, він нікого не ображав.
Допитаний в судовому засіданні 10.11.2021 року свідок ОСОБА_2 (працівник муніципальної інспекції) зазначив, що того дня ним було виписане та залишене на вікні автомобіля повідомлення про порушення правил паркування. Після цього, він пішов на площу Ринок, а коли повернувся помітив, як до його колеги почав приставати та обзивати нецензурними словами, погрожував фізичною розправою власник автомобіля ОСОБА_1 . Причинами конфлікту стало повідомлення про порушення правил паркування автомобіля.
Допитаний в судовому засіданні 10.11.2021 року свідок ОСОБА_3 (працівник муніципальної інспекції) зазначив, що 01.09.2021 року він з іншим інспектором перебували на площі Шевченка в м. Коломия. До них підійшов ОСОБА_1 та почав погрожувати фізичною розправою, висловлюватися нецензурною лайкою в їх сторону. До приїзду працівників поліції ОСОБА_1 вже не було.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 256 КУпАП визначено зміст протоколу: у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до вимог п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 р., у разі вчинення адміністративного правопорушення особами, які досягли віку, з якого настає адміністративна відповідальність, уповноважені на те посадові особи органів поліції складають протокол про адміністративне правопорушення, який складається на спеціальному бланку, що виготовлений друкарським способом згідно з технічним описом бланка протоколу про адміністративне правопорушення та містить передбачені Інструкцією реквізити.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 753300 від 27.09.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 01.09.2021 року о 15:15 год. в м. Коломия, на пл. Шевченка, Івано-Франківської області, біля будинку №10, в громадському місці ображав нецензурними словами працівників муніципальної інспекції Коломийської міської ради, чим порушив громадський порядок (а.с. 1).
Відповідно до вимог ст.173 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Конкретні прояви правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП різноманітні. Таке розмаїття законодавець визначив терміном «інші подібні дії».
З протоколу про адміністративне правопорушення та показань вказаних осіб вбачається, що адміністративне правопорушення вчинено в м. Коломия, на площі Шевченка, біля будинку №10, тобто, на ділянці місцевості, що має суспільну значущість для задоволення суспільних потреб та інтересів людини, що одночасно є публічною, оскільки передбачає вільний доступ і спільне використання необмеженою кількістю людей. Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що правопорушення було вчинено в громадському місці.
Оцінюючи посилання ОСОБА_1 на відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При розгляді даної справи судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема: протоколом серії ВАБ № 753300 від 27.09.2021 року про адміністративне правопорушення; листом Коломийської міської ради № 1855/01.2-42/14в від 06.09.2021 року, в якому вказано, що 01.09.2021 року о 15:15 год. ОСОБА_1 в м. Коломия, на пл.Шевченка, 10, підійшов до працівників муніципальної інспекції міської ради, які перебували при виконанні своїх посадових обов'язків та знаходились в громадському місці - центральній частині міста за винесення адміністративного стягнення (порушення правил зупинки) почав висловлюватися нецензурною лайкою, погрожуючи фізичною розправою, нанесенням тілесних ушкоджень і побиттям у вечірній час доби, плював на форму інспекторів в присутності перехожих; письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 01.09.2021 року, в яких вказано, що ОСОБА_1 в м. Коломия, на пл. Шевченка,10, кричав, виражався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, нанесенням тілесних ушкоджень і побиттям у вечірній час доби, крім того плював на форму в присутності перехожих.
Суд звертає увагу на ту обставину, що покази допитаних в судовому засіданні свідків про причетність ОСОБА_1 до вчинення вищевказаного адміністративного правопорушення з урахуванням письмових пояснень та ОСОБА_4 , є послідовними, узгоджуються між собою в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення.
В той же час, суд критично відноситься до пояснень ОСОБА_1 , оскільки вони не виправдовують його неправомірні дії, не підтверджуються матеріалами справи та іншими доказами, тому суд розцінює ці пояснення як захисну позицію з метою уникнення адміністративної відповідальності.
Таким чином, викладена в протоколі про адміністративне правопорушення оцінка правопорушення відповідає дійсним обставинам справи, що встановлені в судовому засіданні та підтверджені матеріалами справи.
На підставі викладеного, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, оскільки він вчинив дрібне хуліганство, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, і його вина доведена матеріалами даної справи.
Однак, відповідно до ст. 247 п.7 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Беручи до уваги, що на момент розгляду справи закінчилися строки, передбачені статтею 38 КУпАП, то провадження в справі підлягає закриттю.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.38, 221, 247, 283, 284 КУпАП, -
провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Яремин М. П.