Справа № 344/18432/21
Провадження № 3/344/7484/21
08 грудня 2021 року м.Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Болюк І.І., розглядаючи матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.191 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16.11.2021 до Івано-Франківського міського суду з Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.191 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №787860 від 10.11.2021, у ОСОБА_1 15.03.2021 близько 10:30 год. в АДРЕСА_2 у ході проведення обшуку квартири АДРЕСА_3 , було виявлено та вилучено патрони та зброю, які він зберігав неналежно, з порушеннями відповідних правил зберігання, а саме п.12.1 та п.12.13 Наказу МВС №622 від 21.08.1998 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст.191 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, що підтверджується звітом про доставку йому судової повістки в електронній формі за допомогою СМС-повідомлення.
Дослідивши матеріали справи суд вважає наступне.
Відповідно до вимог ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Згідно із ч.7 ст.38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
У п.7 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Отже враховуючи, що правопорушення ОСОБА_1 вчинено та виявлено 15.03.2021, рішення про закриття кримінального провадження в матеріалах справи відсутнє, на момент розгляду справи в суді закінчився строк, передбачений ст.38 КУпАП, суд вважає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись ст.38, п.7 ч.1 ст.247, ст.ст.280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.191 КУпАП - закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Іннеса БОЛЮК