Справа № 727/5633/21
Провадження № 3/727/5404/21
02 грудня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Танасійчук Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: Росія, Ставропольський район, с.Китаївка, -
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КпАП України.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 12.06.2021 року серії ДПР18 №136140, 12.06.2021 року о 02 год. 35 хв. в м.Чернівці по вул.Головна, 246 ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. Огляд зі згоди водія проводився в установленому законом порядку у лікаря-нарколога, за адресою м.Чернівці, вул.Миколаївська, 32А (ЧОНД). Результат позитивний - 0,79%, висновок №427.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.9а Правил Дорожнього руху України і тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КпАП України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
Так, згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
За приписами ст. 8 КпАП України особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Згідно ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, як вбачається з фабули протоколу ОСОБА_1 керував транспортним засобом у сатані алкогольного сп'яніння 12.06.2021 року о 02 год. 35 хв. При цьому, як вбачається з висновку лікаря №427 поро те, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння був складений 12.06.2021 року о 02 год. 10 хв.
Згідно п. 12 постанови № 11 Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення»: «Перебіг строку розгляду справи про адміністративні правопорушення здійснюється за загальними положеннями КУпАП. Норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення».
Відповідно до ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Вважаю, що складені матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не відповідають вимогам даної статті КпАП України, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №136140 від 12.06.2021 року адреса проживання ОСОБА_1 вказана с.Китаївка, Ставропольський край, Росія (а.с.1), в направлені (а.с.2) та в постанові (а.с.4) зазначено с.Китайовка, вулиця Михайлівка, 8, Ставропольський край, Росія. Однак у Ставропольському краї с.Китаївка та с.Китайовка немає.
Крім того, зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення номер мобільного телефону ОСОБА_1 тимчасово недоступний, що підтверджується довідкою про недоставляння смс-повідомлення (а.с.7).
Вважаю, що адміністративну справу відносно ОСОБА_1 належить повернути в Управління патрульної поліції в Чернівецькій області для належного оформлення у відповідності до вимог ст.256 КпАП України.
Статтею 251 ч.2 КпАП України визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КпАП України.
Оскільки це має значення для повного дослідження всіх обставин по справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України, то справу про адміністративне правопорушення слід направити для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 130 , 221, 251, 256, 284, 294 КпАП України, суд -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.130 КпАП України повернути до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області для належного оформлення.
Суддя Танасійчук Н.М.