Постанова від 06.12.2021 по справі 509/5525/21

Справа № 509/5525/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2021 року Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Кочко В.К., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч.4 ст. 122 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний матеріал з протоколом серії ДПР 18 №505461 від 01.10.2021 року, відповідно до якого 01.10.2021 р. о 13:20 год., ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «VOLKSWAGEN», н.з. НОМЕР_1 , рухаючись по автодорозі Н-33 кут вул. Північна у смт.Великодолинське, Одеського району Одеської області, в бік м.Одеса, проїхала на заборонений (червоний) сигнал світлофора. ОСОБА_1 створила аварійно небезпечну ситуацію, чим порушила п.8.7.3е ПДР України, за ч.4 ст.122 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання з'явилася.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Так, відповідно до протоколу ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.4 ст. 122 КУпАП.

17.03.2021 року набрав законної сили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху»№1231-ІХвід 16.02.2021 року. Вказаним законом внесено зміни у статті 122 КУпАП, в тому числі:

після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину - тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

У зв'язку з цим частини четверту - шосту вважати відповідно частинами п'ятою - сьомою;

Можливість перекваліфікації дій правопорушника КУпАП не передбачена.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Постанова судді згідност. 283 КУпАПмає ґрунтуватися на обставинах, установлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.

Відповідно до ч. 3ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

У своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978, «Коробов проти України» від 21.10.2011 Європейський суд з прав людини повторює, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.

Статтею 7 КУпАП, передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю , за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин суддя дійшов висновку про те, що протокол складено неправомірно, тому провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.122КУпАП підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 122 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.247, 284 КУпАП України

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.4 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Кочко В.К.