Справа № 592/15037/21
Провадження № 1-кс/592/6966/21
07 грудня 2021 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми - ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянула клопотання слідчого Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 42020201010000273, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.08.2020 за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України.
До слідчого судді надійшло клопотання слідчого, погоджене з прокурором, згідно якого слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у ФОП ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме оригіналів або завірених належним чином копій: локальних кошторисів та підсумкових відомостей ресурсів Договірної ціни на суму 978347,60 грн.; локальних кошторисів та підсумкових відомостей ресурсів Договірної ціни (з урахуванням змін зазначених в додатковій угоді № 1 від 16.09.2019); накладних, платіжних доручень, товарних чеків, що підтверджують придбання підрядником будівельних матеріалів та конструкцій для виконання будівельних робіт.
Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділом Сумського РУП ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливої підробки офіційних документів службовими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час виконання робіт з капітального ремонту приміщення амбулаторії.
В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що 23.04.2019 між ФОП « ОСОБА_5 » та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено договір виконання робіт № 12, предметом якого є виконання робіт по Капітальному ремонту приміщень будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини по АДРЕСА_2 , ціна - 978 347,60 грн., строк виконання робіт - до 31.12.2019. Зазначеним договором визначено порядок розрахунків між сторонами, зокрема, те, що розрахунки між Сторонами здійснюються протягом 5 днів з дати підписання акту виконаних робіт форми КБ-2в та надання довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3.
У кримінальному провадженні призначено судову будівельно-технічну експертизу.
20.10.2021 надійшло клопотання експерта ННЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про надання додаткових документів від 18.10.2021.
Вказані документи перебувають у віданні ФОП ОСОБА_5 .
Зазначає, що інформація має важливе значення для досудового розслідування, зокрема для повного дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення та здобуття доказів на підтвердження чи спростування факту проведення розрахунків за договором № 12, укладеного 23.04.2019 року між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_5 , а також встановлення факту можливого привласнення грошових коштів та осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, що в сукупності з іншими доказами, матиме суттєве значення при їх опрацюванні та надасть можливість повно, всебічно та неупереджено дослідити й перевірити обставини вчинення кримінального правопорушення.
Згідно поданої заяви слідчий ОСОБА_3 просив клопотання розглядати без його участі.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що 27.08.2020 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42020201010000273 зареєстровано кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією частина 1 статті 366 Кримінального кодексу України. Орган досудового розслідування: Сумське районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області.
Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Так, документи, вказані у клопотанні, перебувають у володінні ФОП ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до частини 6 статті 163 Кримінально процесуального кодексу України стороною кримінального провадження, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Разом з тим, слідчим не доведено необхідність вилучення у ФОП ОСОБА_5 зазначених у клопотанні оригіналів документів.
З огляду на викладене, клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 159, 160, 162, 163, 164 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Дозволити слідчим Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , право тимчасового доступу до документів, зобов'язавши ФОП ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - надати доступ до інформації можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а саме:
- локальних кошторисів та підсумкових відомостей ресурсів Договірної ціни на суму 978347,60 грн.;
- локальних кошторисів та підсумкових відомостей ресурсів Договірної ціни (з урахуванням змін зазначених в додатковій угоді № 1 від 16.09.2019);
- накладних, платіжних доручень, товарних чеків, що підтверджують придбання підрядником будівельних матеріалів та конструкцій для виконання будівельних робіт.
Строк дії ухвали - до 07.01.2022.
Відповідно до вимог статті 166 Кримінального процесуального кодексу України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження.
Примірник 2 та завірена копія - надані слідчому.