02.12.2021м. СумиСправа № 920/928/21
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп'яненко О.Ю., за участю секретаря судового засідання Молодецької В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи 920/928/21
за позовом: Об'єднання співвласників Багатоквартирного будинку “Суми Садова 33” (40009, м. Суми, вул. Садова, 33, код ЄДРПОУ 41630300)
до відповідачів: 1. Сумської міської ради (40030, м.Суми, майдан Незалежності, 2, код ЄДРПОУ 23823253)
2.Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (40009, м.Суми, вул. Садова, 33, код ЄДРПОУ 40456009)
про стягнення 172050,00 грн,
за участю представників сторін:
від позивача - Кравченко П.А.
від відповідача 1 - не прибув
від відповідача 2 - Ромась І.М.
Згідно ухвали суду від 25.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 920/928/21 в порядку спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 22.09.2021.
Ухвалою від 15.09.2021 у справі № 920/928/21 клопотання відповідача про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження задоволено; вирішено здійснювати розгляд справи № 920/928/21 за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 22.09.2021.
22.09.2021 підготовче засідання у справі було відкладено на 06.10.2021 та встановлено відповідачам строк для подання відзивів на позов до 04.10.2021.
Ухвалою від 13.10.2021 у справі № 920/928/21 усне клопотання позивача про встановлення строку для надання відповіді на відзив та витребування доказів задоволено; відкладено підготовче засідання на 26.10.2021.
Ухвалою від 26.10.2021 у справі № 920/928/21 клопотання представника відповідача 2 про витребування доказів від 13.09.2021 №731/21юр задоволено; зобов'язано позивача надати витребувані документи; відкладено підготовче засідання на 10.11.2021.
Ухвалою суду від 10.11.2021 у справі №920/928/21 закрито підготовче провадження; призначено розгляд справи по суті на 02.12.2021.
Суть спору: позивач, згідно вимог позовної заяви, просить суд стягнути з Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради заборгованість по сплаті внесків на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за період з лютого 2019 року по липень 2021 року включно в сумі 171162,60 грн, 720,36 грн 3% річних, 167,04 грн інфляційних збитків, а також просить вирішити питання розподілу судових витрат.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач, всупереч вимогам Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" не сплачує членські внески, що є порушенням прав інших членів об'єднання і підставою для звернення до суду.
Від відповідача2 до суду надійшов відзив на позовну заяву № 784/21юр від 04.10.2021 (вх.№8537/21), в якому заперечує проти позову і зазначає про готовність сплачувати внески на утримання саме спільного майна. Також відповідачем 2 надано суду додаткові пояснення, в яких Департамент оспорює правомірність рішень загальних зборів співвласників, оформлених відповідними протоколами, в тому числі з підстав затвердження розміру щомісячних внесків, внесків до резервного фонду, затвердження кошторисів та звітів про їх виконання.
02.12.2021 до суду надійшли письмові пояснення позивача з додатковим обґрунтуванням своєї позиції у справі, позовні вимоги підтримує.
Враховуючи достатність часу, наданого сторонам для подачі доказів в обґрунтування своєї позиції по справі, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для реалізації учасниками процесу своїх прав.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". (надалі -Закон).
Відповідно до статті 1 Закону, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону, основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Як вбачається з матеріалів справи, в будинку № 33 по вулиці Садова в м.Суми створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Суми Садова 33» на підставі рішення установчих зборів власників житлових та нежитлових приміщень від 20 липня 2017 року. Відповідний запис про реєстрацію ОСББ внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 03 жовтня 2017 року.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно власником нежитлових приміщень, розташованих на першому та другому поверхах в даному будинку, є територіальна громада міста Суми в особі Сумської міської ради.
Особою, уповноваженою представляти права та інтереси Сумської міської ради як власника нежитлових приміщень та співвласника багатоквартирного будинку, в тому числі на установчих та/або загальних зборах ОСББ «Суми Садова 33», є Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради. Відповідно до Положення про Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради Департамент є виконавчим органом Сумської міської ради, підконтрольний та підзвітний Сумській міській раді, здійснює управління та розпорядження майном комунальної власності Сумської міської об'єднаної територіальної громади і є її уповноваженим органом з питань управління та розпорядження майном комунальної власності.
Згідно Положення, місцезнаходженням Департаменту є будинок 33 по вулиці Садовій в м.Суми. Фактично Департамент розміщується в нежитлових приміщеннях на першому та другому поверхах будинку загальною площею 1031,1 кв.м, які належать територіальній громаді міста Суми.
Відповідно до статті 15 Закону України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, власник зобов'язаний виконувати обов'язки, передбачені статутом об'єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до статті 13 Конституції України, власність зобов'язує.
За змістом ст. 10 Закону вищим органом управління об'єднання є загальні збори його членів до виключної компетенції яких, зокрема, віднесено затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту; визначення розмірів внесків та платежів членами об'єднання. За результатами розгляду питань, віднесених до компетенції загальних зборів, приймається рішення, яке може бути оскаржене в судовому порядку.
ОСББ «Суми Садова 33» діє відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (надалі-Закон), Статуту.
Відповідно до ст.1 Закону, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна
Відповідно до п.2.1. Статуту ОСББ метою створення об'єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов'язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Статтею 16 Закону визначено, що об'єднання, крім іншого, має право відповідно до законодавства та статуту: утворювати органи управління, визначати умови та розмір плати за їхню діяльність; приймати рішення про надходження та витрати коштів об'єднання; визначати порядок користування спільним майном відповідно до статуту об'єднання; укладати договори; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати для виконання статутних завдань господарче забезпечення діяльності об'єднання в порядку, визначеному законом; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.
Відповідно до ст.22 Закону для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об'єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Для фінансування самозабезпечення об'єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об'єднання.
28 жовтня 2017 року загальними зборами ОСББ «Суми Садова 33» було прийнято рішення, з 01 листопада 2017 року самостійно утримувати свій будинок за рахунок внесків та задовольняти потреби шляхом самозабезпечення і було затверджено розмір щомісячних внесків, що спрямовуються на утримання та обслуговування будинку, в сумі 4,00 грн. з розрахунку на 1 кв.м загальної площі приміщення.
25.01.2018 між ОСББ та Департаментом, як виконавчим органом та уповноваженою особою Сумської міської ради, що виступає в якості власника, було укладено договір про сплату щомісячних внесків протягом 2018 року.
Договір №2019 про сплату внесків протягом 2019 року (в розмірі 4,00 грн. у розрахунку на 1 кв.м) з огляду на те, що фінансування видатків Департаменту здійснюється відповідно до кошторису на підставі рішення про міський бюджет, було укладено 25.01.2019.
23.12.2018 Загальними зборами ОСББ було прийнято рішення про створення резервного фонду та затверджено новий розмір внесків на утримання будинку і прибудинкової території в сумі 8,00 грн в розрахунку на 1 кв.м загальної площі приміщень, в тому числі 4,00 грн. на обслуговування будинку і 4,00 грн в резервний фонд на капітальне будівництво, з 01 лютого 2019 року (протокол №4 від 23.12.2018) у зв'язку з ознаками аварійного стану будинку та необхідністю проведення капітального ремонту будинку та інженерних мереж.
30 січня 2019 року Департаменту було надано витяг з протоколу від 23.12.2018 та додаткову угоду до договору від 25.01.2019 №2019 щодо внесення змін в частині розміру внесків в сумі 8,00 грн. за 1 кв.м для підписання. Проте вказана додаткова угода залишилася не підписаною.
Внески на утримання спільного майна багатоквартирного будинку за період з 01.11.2017 по 31.01.2019 сплачувалися Департаментом у повному обсязі. А з 01 лютого 2019 року сплата внесків на утримання спільного майна багатоквартирного будинку припинилася.
В подальшому, загальними зборами ОСББ від 29.10.2019 було затверджено суму внеску на оплату витрат на управління будинком у розмірі 6,00 грн. за 1 кв.м. з 01 листопада 2019 року (протокол №6 від 29.10.2019).
Також загальними зборами ОСББ від 03.03.2020 було ще зменшено суму внеску та затверджено в розмірі 4,00 грн. за 1 кв.м. з 01 квітня 2020 року (протокол №10 від 03.03.2020)
Про прийняті рішення загальних зборів ОСББ, на яких не були присутні представники Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, Департамент сповіщався письмово, з наданням протоколів загальних зборів для ознайомлення та прийняття рішення по кожному питанню зборів.
Щомісячні рахунки на оплату внесків на утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, з урахуванням змін щодо їх розміру, затверджених загальними зборами ОСББ, надавалися Департаменту, проте рахунки були повернуті останнім з посиланням на те, що сплата внесків за рахунками, починаючи з 01.02.2019, неможлива з огляду на невідповідність зазначених в них щомісячних сум умовам договору від 25.01.2019 №2019, відповідно до якого розмір внесків складає 4,00 грн. за 1 кв.м.
Починаючи з січня 2020 року, Департамент не сплачує внески на оплату витрат на управління будинком, посилаючись на те, що строк дії договору від 25.01.2019 №2019 закінчився 31.12.2019, а новий договір не укладався.
Позивач направив претензію щодо погашення заборгованості по сплаті внесків в сумі 162 908,20 грн. Листом від 29.06.2021 №06.01-18/5702 Департамент повідомив, що у нього відсутні підстави для сплати внесків, оскільки він, як розпорядник бюджетних коштів, може оплачувати фінансові зобов'язання виключно після взяття бюджетних зобов'язань (укладення договору).
Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління визначені Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 1 даного Закону співвласник багатоквартирного будинку - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.
Відповідно до ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Оскільки співвласниками багатоквартирного будинку є не лише власники квартир, а і власники нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, на них покладено тягар утримання спільного майна (ст.322 ЦК України).
Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат (ч.2 ст.12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).
Таким чином, власник нерухомого майна в багатоквартирному будинку має нарівні з іншими співвласниками нести витрати на утримання спільного майна багатоквартирного будинку шляхом сплати внесків пропорційно до своєї частки майна.
Згідно із частиною 2 статті 21 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об'єднання відповідно до законодавства та статуту об'єднання.
Частиною 3 статті 23 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та/або рішенням загальних зборів.
Статутом ОСББ закріплено, що визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників належить до виключної компетенції загальних зборів (п.3.3 Статуту).
Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту, є обов'язковим для всіх співвласників (п.3.11 Статуту), що узгоджується з вимогами ст. 10 ЗУ «Про ОСББ».
Сплата встановлених загальними зборами об'єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об'єднання, є обов'язковою для всіх співвласників. Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності (п.4.2 Статуту).
Статутом ОСББ (п.5.2) передбачено, що співвласник зобов'язаний виконувати обов'язки, визначені Статутом об'єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, що повністю відповідає вимогам ст. 15 ЗУ «Про ОСББ».
Отже, враховуючи наведені законодавчі норми та статутні положення, прийняті відповідно до статуту рішення загальних зборів об'єднання, в тому числі з питань визначення розміру витрат на управління багатоквартирним будинком, є обов'язковими для Сумської міської ради як власника нежитлових приміщень та одночасно співвласниками спільного майна такого будинку, який зобов'язаний його утримувати в силу прямої норми статті 322 Цивільного кодексу України та частини 2 статті 7 Закону № 417-УІІІ.
Тобто, відсутність окремо укладеного між сторонами договору не є обставиною, що звільняє відповідача від сплати внесків, оскільки такий обов'язок покладено на нього нормами Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Згідно статті 17 ЗУ «Про ОСББ» об'єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об'єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодувати заподіянні збитки, а також у повному обсязі сплачувати встановлені цим Законом та статутом об'єднання внески і платежі.
Частиною 6 ст. 13 Закону встановлено, що у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об'єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Згідно ст. 22 Закону, для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт,утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об'єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Для фінансування самозабезпечення об'єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об'єднання.
Слід зазначити, що предметом розгляду даної справи є невиконання відповідачем1, як співвласником, своїх зобов'язань зі сплати внесків у розмірах, затверджених загальними зборами ОСББ, рішення яких, відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» є обов'язковими для всіх співвласників. Спір у даній справі не пов'язаний із документальним підтвердженням надання ОСББ послуг з утримання будинку та прибудинкової території, що спростовує доводи Департаменту про необхідність перевірки судом документального підтвердження понесення об'єднанням витрат з утримання будинку та прибудинкової території.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 22.05.2018 у справі №910/12065/17 від 17.07.2018 у справі №910/6356/16.
Фактично Департамент оспорює правомірність рішень загальних зборів співвласників, оформлених відповідними протоколами, у тому числі з підстав затвердження розміру щомісячних внесків, внесків до резервною фонду, затвердження кошторисів та звітів про їх виконання. Однак, оскарження зазначених рішень загальних зборів ОСББ не є предметом спору в даній справі.
Суд наголошує на тому, що витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку розподіляються між співвласниками незалежно від факту використання ними такого спільного майна. Затвердження загальними зборами ОСББ єдиного тарифу як для власників квартир, так і для власників нежитлових приміщень узгоджується з виключною компетенцією загальних зборів ОСББ затверджувати розміри внесків та платежів на утримання багатоквартирного будинку за результатами голосування співвласників будинку.
Наведене вище узгоджується з правовою позицією Верховною Суду, яка була викладена в постановах від 06.07.2018 у справі № 910/582/17 від 22.02.2018 у справі №910/11312/17.
Сумська міська рада, як власник нежитлових приміщень та співвласник багатоквартирного будинку, не сплачує внески на утримання спільного майна, у зв'язку з чим виникла заборгованість розмірі 171162,60 грн за період з 01 лютого 2019 року по 01 серпня 2021 року, що підтверджується довідкою про заборгованість від 18.08.2021.
17.06.2021 позивач на адресу Департаменту направило вимогу про сплату заборгованості, яку згідно інформації з сайту Укрпошти останнім було отримано 22.06.2021, однак відповідачем заборгованість сплачена не була.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею ст. 599 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України).
У відповідності до ч. 2 ст. 530 ЦК України, ст. 15 ЗУ «Про ОСББ», рішень загальних зборів ОСББ «Суми Садова 33» Департамент повинен був сплатити заборгованість по внескам в строк до 29.06.2021.
Відповідач2 в порушення вимог Закону України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, статуту Об'єднання, рішень загальних зборів Об'єднання, не сплачує внески, у зв'язку з чим утворилась заборгованість перед позивачем у розмірі 171162,60 грн.
Статтею 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За своїми ознаками, індекс інфляції є збільшенням суми основного боргу у зв'язку з девальвацією грошової одиниці України, а 3% річних є платою за користування чужими коштами в цей період прострочки виконання відповідачем його договірного зобов'язання, і за своєю правовою природою вони є самостійними способами захисту цивільних прав і забезпечення виконання цивільних зобов'язань.
Беручи до уваги те, що наслідки прострочення боржником грошового зобов'язання у вигляді інфляційних нарахувань та трьох процентів річних не є санкціями, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника.
За прострочення виконання грошового зобов'язання відповідачу2 правомірно нараховано 3% річних в загальній сумі 720,36 грн та 167,04 грн інфляційних збитків.
Згідно ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести суду ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивач, з урахуванням всіх обставин справи, подав суду належні докази, які об'єктивно і у визначеному законом порядку підтвердили його позицію.
Заборгованість відповідача в сумі 172050,00 грн. підтверджується наявними в матеріалах справи документами. Відповідач доказів сплати боргу суду не надав, не надав і обґрунтованих заперечень вимогам позивача.
За таких обставин, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 172050,00 грн є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.129 ГПК України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача2.
Керуючись ст. ст. 126, 129, 237, 238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд,
вирішив:
1. Позов Об'єднання співвласників Багатоквартирного будинку “Суми Садова 33” задовольнити повністю.
2. Стягнути з Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (40009, м.Суми, вул. Садова, 33, код ЄДРПОУ 40456009) на користь Об'єднання співвласників Багатоквартирного будинку “Суми Садова 33” (40009, м. Суми, вул. Садова, 33, код ЄДРПОУ 41630300) 171162,60 грн (сто сімдесят одну тисячу сто шістдесят дві гривні 60 копійок) заборгованості зі сплати внесків на оплату витрат з управління багатоповерховим будинком, 720,36 грн (сімсот двадцять гривень 36 копійок) 3% річних, 167,04 грн (сто шістдесят сім гривень 04 копійки) інфляційних втрат, 2580,75 грн (дві тисячі п'ятсот вісімдесят гривень 75 копійок) витрат по сплаті судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Копію рішення направити сторонам у справі.
Згідно зі ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, встановленому статтями 256-258 ГПК України.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до частин 6-7 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Повний текст рішення підписаний 07.12.2021.
Суддя О.Ю. Соп'яненко