Ухвала від 07.12.2021 по справі 910/19730/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

07.12.2021Справа № 910/19730/21

Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронні системи майбутнього» (03680, м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 4) до Державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» (01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, 26А) про стягнення грошових коштів,-

ВСТАНОВИВ:

01 грудня 2021 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронні системи майбутнього» (позивач) надійшла позовна заява б/н від 25.11.2021 року до Державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 30 990,68 грн., з них: основного боргу - 29 399,02 грн. (двадцять дев'ять тисяч триста дев'яносто дев'ять гривень 02 копійки), 3% річних - 550,93 грн. (п'ятсот п'ятдесят гривень 93 копійки) та інфляційних втрат - 1040,73 грн. (одна тисяча сорок гривень 73 копійки).

Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором на виконання проектних робіт № 1737 від 26.01.2018 року, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем.

Відповідно до положень ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 року № 270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

З доданих до позовної заяви документів вбачається, що в якості доказу направлення відповідачу копії позовної заяви б/н від 25.11.2021 року та доданих до неї документів позивачем додано накладну № 0311519652795, втім не додано опису вкладення в поштовий конверт, що є порушенням норм Господарського процесуального кодексу України, оскільки в ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено обов'язок позивача до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Таким чином, суд дійшов висновку, що зазначені обставини є суттєвими, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача надіслати суду відзив на позовну заяву, проте у даному випадку відповідачі позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу позивач повинен додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відправлених доказів).

В обгрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що позивач листом від 24.03.2021 року № 14 направив на поштову адресу ДП «НДПІ містобудування» у двох примірниках акти надання послуг від 23.03.2021 року № 197 на загальну суму 29 399,02 грн. для їх підписання та повернення позивачу. Позивач вказує, що зазначені акти відповідач отримав 26.03.2021 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 0311519019219.

Судом встановлено, що з наданого позивачем до позовної заяви повідомлення про вручення поштового відправлення № 0311519019219 не вбачається за можливе встановити факт направлення відповідачу саме листа від 24.03.2021 року № 14 разом з актами надання послуг від 23.03.2021 року № 197 на загальну суму 29 399,02 грн.

Крім того, позивач вказує, що з метою врегулювання спору в досудовому порядку звертався до відповідача з претензією від 15.06.2021 року № 27. Позивач зазначає, що вказана претензія була отримана відповідачем 30.06.2021 року, що підтверджується відомостями з пошукової системи трекінгу з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» поштового відправлення № 0306106586030.

Суд відмічає, що з наданих позивачем до позовної заяви відомостей з пошукової системи трекінгу з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» поштового відправлення № 0306106586030 не вбачається за можливе встановити факт направлення відповідачу за цим поштовим ідентифікатором саме претензії від 15.06.2021 року № 27.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи викладене, керуючись ч. 3 ст. 162, ст. 164, 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 25.11.2021 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Охоронні системи майбутнього» до Державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» про стягнення грошових коштів - залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Охоронні системи майбутнього» строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) днів з дня вручення даної ухвали.

3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Охоронні системи майбутнього» у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:

- докази направлення відповідачу листа від 24.03.2021 року № 14 разом з актами надання послуг від 23.03.2021 року № 197 на загальну суму 29 399,02 грн. (фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист № 0311519019219), у разі їх відсутності надати письмові пояснення з цього приводу;

- докази направлення відповідачу претензії від 15.06.2021 року № 27 (фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист № 0306106586030), у разі їх відсутності надати письмові пояснення з цього приводу;

- докази надіслання відповідачу копії позовної заяви б/н від 25.11.2021 року та доданих до неї документів листом з описом вкладення із зазначенням вичерпного переліку документів, які були направлені відповідачу (фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист в оригіналі).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 07 грудня 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Котков

Попередній документ
101672222
Наступний документ
101672224
Інформація про рішення:
№ рішення: 101672223
№ справи: 910/19730/21
Дата рішення: 07.12.2021
Дата публікації: 08.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (01.12.2021)
Дата надходження: 01.12.2021
Предмет позову: про стягнення 30 990,68 грн.