печерський районний суд міста києва
Справа № 757/31430/21-ц
"30" листопада 2021 р. Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Литвинової І. В.,
при секретарі судових засідань Орел А. О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне підприємство «Щорса, 32» про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне підприємство «Щорса, 32» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги,
У провадженні суду перебувала вказана цивільна справа.
Заочним рішенням Печерського районного суду м. Києва від 09 вересня 2021 року, при розгляді у спрощеному порядку без виклику сторін у судове засідання, позов ТОВ «Житлово-експлуатаційне підприємство «Щорса, 32» задоволено і присуджено стягнути з відповідача ОСОБА_1 суму заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 31 012, 58 грн та судовий збір в сумі 2 270, 00 грн /а. с. 83-86/.
У позовній заяві зазначено, що за попереднім (орієнтовним) розрахунком сума витрат на професійну правничу допомогу адвоката - представника позивача - буде складати близько 24 600, 00 грн, додано до позовної заяви орієнтовний розрахунок у справі із вказівкою, що остаточна сума, підтверджена необхідними документами буде надана до суду у відповідності до частини восьмої статті 141 ЦПК України, копію договору про надання правничої допомоги від 03 січня 2021 року та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 1263 від 29 грудня 1998 року /а. с. 50-52, 53, 54/.
Відповідно до частини восьмої статті 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
06 жовтня 2021 року від представника позивача до суду надійшла заява про ухвалення додаткового рішення про стягнення з відповідача судових витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 9 600, 00 грн /а. с. 90-94/.
Згідно з частиною восьмою статті 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Частиною першою статті 127 ЦПК України передбачено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Як вбачається, докази розміру понесених судових витрат у справі протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду (09 вересня 2021 року), до 14 вересня 2021 року включно, не були подані стороною позивача.
Лише 06 жовтня 2021 року такі докази були подані до Відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (загальна канцелярія суду), тобто за межами строку, встановленого частиною восьмою ст. 141 ЦПК України. Крім того, представником позивача не зазначено (не наведені) поважні причини подання вказаних документів з пропуском встановленого строку.
У відповідності до приписів абзацу третього частини восьмої вказаної статті Кодексу, у разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
За таких обставин, у зв'язку із неподанням представником позивача відповідних доказів протягом встановленого строку та тим, що не було наведено поважних причин пропуску, суд залишає клопотання про ухвалення додаткового рішення щодо питання судових витрат на професійну правничу допомогу без розгляду.
Керуючись ст.ст. 1-19, 127, 137-141, 263-265, 268, 270, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
Залишити заяву про ухвалення додаткового рішення щодо питання судових витрат на професійну правничу допомогу без розгляду.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І. В. Литвинова