Справа № 462/8721/21
06 грудня 2021 року м. Львів
Суддя Залізничного районного суду м. Львова Гедз Б. М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
29 листопада 2021 року на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 694419 від 22.11.2021 року щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, згідно вимог ч. 1 ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серія ВАБ № 694419 від 22.11.2021, такий складено щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, при цьому, матеріали адміністративної справи не містять доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 було піддано адміністративному стягненню протягом року з моменту встановлення йому адміністративного нагляду за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, що є обов'язковою кваліфікуючою ознакою адміністративного проступку, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняти у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно абзацу 5 ст.26 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що направлені до суду матеріали не містять відомостей, які необхідні для повного та об'єктивного розгляду і вирішення справи, відтак приходжу до висновку про необхідність направлення зазначених матеріалів для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 245, 256 КУпАП, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ 694419 від 22.11.2021 щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушенняразом з доданими до нього матеріалами - повернути Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Б. М. Гедз
З оригіналом згідно.
Суддя Б. М. Гедз