Справа № 320/8197/20 Суддя (судді) першої інстанції: Лиска І.Г.
30 листопада 2021 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:
судді-доповідача Аліменка В.О.,
суддів Бєлової Л.В., Кучми А.Ю.
за участю секретаря Михайлової Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 07 травня 2021 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма"Ранчо" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС України у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма"Ранчо" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у Київській області, в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1764775/32034465 від 24.07.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 8 від 03.07.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 8 від 03.07.2020 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ранчо» і вважати зареєстрованою датою направлення 21.07.2020р.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відмовляючи в реєстрації податкової накладної контролюючий орган в оскаржуваному рішенні не зазначив конкретних обставин, які б виключали можливість реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивач стверджує, що складена ним податкова накладна не підпадає під визначенні у законі критерії оцінки ризиків, у зв'язку з чим підстави для зупинення її реєстрації були відсутні.
Крім того позивач зазначив, що отримавши повідомлення про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючому органу було направлено вичерпні пояснення та документи, що підтверджують реальність фінансово-господарських операцій, за наслідками яких була складена відповідна податкова накладна, а тому спірне рішення про відмову у її реєстрації є протиправним.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 07 травня 2021 року адміністративний позов задоволено повністю.
В апеляційній скарзі ГУ ДПС у Київській області, посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, а також порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити повністю.
Крім того, Головним управлінням ДПС у Київській області заявлено клопотання про здійснення процесуального правонаступництва відповідача у справі.
Відповідно до частини першої статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» від 30.09.2020 № 893 (далі - Постанова № 893) ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком (у тому числі Головне управління ДПС у Київській області).
Пунктом 2 Постанови № 893 установлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.
Відповідно до пункту 3 Постанови № 893 права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.
Наказом Державної податкової служби України «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» від 30.09.2020 № 529 утворені як відокремлені підрозділи Державної податкової служби України територіальні органи згідно з переліком (додаток до цього наказу), серед яких Головне управління ДПС у Київській області.
Наказом Державної податкової служби України «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» від 24.12.2020 №755 розпочато з 1 січня 2021 року здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови №893.
Враховуючи викладене, колегія суддів допускає процесуальну заміну відповідача відповідно до частини 1 статті 52 КАС України з Головного управління ДПС у Київській області (ЄДРПОУ 43141377) на Головне управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 44096797).
Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому вказано про безпідставність доводів апеляційної скарги, відсутність підстав для її задоволення та відсутність підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій, Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «РАНЧО», ідентифікаційний номер 32034465, зареєстроване як юридична особа, знаходиться на обліку як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області та зареєстроване платником податку на додану вартість (ПДВ) ІПН 320344610191.
Основні види діяльності товариства є «Вирощування ягід, горіхів інших плодових дерев та чагарників» (КВЕД 01.25); «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» (КВЕД 01.11); «Вирощування зернових та технічних культур» (КВЕД 01.11); «Змішане сільське господарство» (КВЕД 01.50). Товариство являється сільськогосподарським Товариством, тому має сезонний характер виробництва.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "Агрофірма"Ранчо" є платником єдиного податку 4гр, та платником ПДВ (на 31.12.2016 р. застосовували спец.режим оподаткування відповідно до ст. 209 Податкового кодексу України (витяг 1510194500058).
Згідно довідки Держгеокадастру від 12.02.2020 р. ТОВ "Агрофірма"Ранчо" на орендованих земельних ділянках (загальною площею 379,9945 га вирощує та в подальшому реалізує с/г продукцію, а саме зернові та технічні культури. В 2019р. ТОВ "Агрофірма"Ранчо" вирощено та зібрано 5121,8 ц сої (код товару УКТЗЕД 1201900000), (статистичний звіт 29-сг за 2019р). Для посіву використаний власний посівний матеріал. На балансі ТОВ "Агрофірма"Ранчо" рахуються власний зерносклад, кормоцех (використовується як склад), склад сортувальний, транспортні засоби, власний трактор МТЗ 82.1, Оприскувач. Орендована техніка: трактор колісний Джон Дір, комбайн Джон Дір. В користуванні є орендовані земельні ділянки (все відображено у Повідомленнях ф.20-ОПП).
В ТОВ "Агрофірма"Ранчо" по штату працює 14 найманих працівників, в т.ч. головний технік- механік, 2 трактористи-машиністи, водій автотранспортних засобів, бригадир дільниці, 5 Робітників з комплексного обслуговування с/г виробництва, технік-механік з меліорації, підсобний працівник.
Для здійснення господарської діяльності вирощування зернових та технічних культур з метою їх подальшої реалізації, ТОВ "Агрофірма"Ранчо" протягом 2019 року придбавало: пальне, агрохімію, послуги по обробітку посівів, транспортні послуги та послуги із зберігання продукції та ін.
Згідно Договору поставки № 22 від 27.06.2018р., ТОВ «ЛЮКС НАФТА» (код ЄДРПОУ 40948710), ТОВ "Агрофірма"Ранчо" поставлялось дизельне паливо: в/н №103 від 25.03.2019р. на суму 94800,00 грн. в т.ч. ПДВ 15800,00 грн. ТТН № ЮЗ від 25.03.2019р. Оплачено Товариством Згідно рахунку №100 від 25.03.2019р. платіжне доручення №1940 від 26.03.2019р. на суму 94800,00 грн. в т.ч. ПДВ 15800,00 грн.; в/н № 138 від 24.04.2019 на суму 136750,00 грн. в т.ч. ПДВ 22791,67 грн. ТТН №138. Оплачено Товариством Згідно рахунку №135 від 24.04.2019р. платіжне доручення №1965 від 24.04.2019р. на суму 136750,00грн. в т.ч. ПДВ 22791,67 грн. Згідно Договору поставки товару для виробництва с/г продукції №08-25М від 04.03.2019 ТОВ «Агросвіт» (код ЄДРПОУ 2333729), Товариству поставлялась агрохімія: - рахунок на опл.№8/03-00032 від 26.03.2019, на суму 42268,86 грн. в т.ч. ПДВ 7044,81 грн. оплачено п/д №1939 від 26.03.2019 суму 42268,86 грн. в т.ч. ПДВ 7044,81 грн. Видаткові накладні: №8/03-000038 від 28.03.2019 суму 23591,32 грн. в т.ч. ПДВ 3931,83 грн., № 8/04-000010 від 03.04.2019 суму 9808,13 грн. в т.ч. ПДВ 1634,69 грн., №8/04-000040 від 16.04.2019 суму 8869,42 грн. в т.ч. ПДВ 1478,24 грн.; рахунок №8/04-00001 від 02.04.2019 суму 867,36 грн. в т.ч. ПДВ 144,56 грн., оплачено п/д №1958 від 15.04.2019 суму 867,36 грн. в т.ч. ПДВ 144,56грн. Видаткова накладна №8/04- 000041 від 16.04.2019 суму 867,36грн. в т.ч. ПДВ 144,56грн.; - рахунок №8/03-00001 від 04.03.2019 на суму 158520 в т.ч. ПДВ 26420, рахунок №8/05-000050 від 27.05.2019 на суму 92216,72 в т.ч. ПДВ 15369,45, оплата п/д №1930 від 11.03.2019 на суму 50000,00 в т.ч. ПДВ 8333,33, п/д №1938 від 26.03.2019 на суму 92216,72 в т.ч ПДВ 15369,45. Видаткові накладні №8/05-000016 від 08.05.2019 на суму 6230,88 в т.ч. ПДВ 1038,48 та видаткова накладна №8/05-000050 від 27.05.2019 на суму 135985,83 в т.ч ПДВ 22664,30. Згідно Договору поставки № 34/303-00 від 03.01.2019 ТОВ «СП ЮКОЙЛ» (код ЄДРПОУ 31852954) Товариству поставлялись масла, мастила та тех..рідини: - рахунок на оплату №006054 від 06.03.2019 на суму 6321,60 в т.ч ПДВ 1053,60 грн. оплата п/д №1948 від 02.04.2019 на суму 6321,60 в т.ч ПДВ 1053,60грн. видаткова накладна №005445 від 07.03.2019р. ТТН №ЮК004515; - рахунок на оплату №010610 від 10.04.2019 на суму 900,90 в т.ч ПДВ 150,15грн. оплата п/д №1980 від 22.05.2019 на суму суму 900,90 в т.ч ПДВ 150,15грн. видаткова накладна №009393 від 11.04.2019р.; - рахунок на оплату №023757 від 19.07.2019 на суму 1438,2 грн. в т.ч ПДВ 239,7 грн. оплата п/д №2053 від 31.07.2019 на суму 1438,2 грн. в т.ч ПДВ 239,7 грн. видаткова накладна №022248 від 26.07.2019р. ТТН №ЮК017777. Всі взаємовідносини з вказаними контрагентами відображені в бухгалтерському та податковому обліку.
Для здійснення своєї господарської діяльності товариство орендує 379,9945 га земель сільськогосподарського призначення (довідка 6 зем). На балансі товариства рахуються власний зерносклад, кормоцех (використовується як склад), склад сортувальний, та ін.. Крім того, у власності є: ґрунтообробні дискові агрегати, борони, косилки навісні, оприскувачі, причепи тракторні, власний трактор МТЗ 82.1, оприскувач. Товариство орендує техніку: трактор колісний Джон Дір, комбайн Джон Дір. Придбаває: пальне, ПММ, агрохімію, послуги по обробітку посівів, транспортні послуги та послуги із зберігання продукції. Здійснює вирощування зернових та технічних культур з метою їх подальшої реалізації, що підтверджує податкова та статистична звітність, договори поставки пального та ПММ, договори оренди транспортних засобів, договори придбання послуг по обробітку посівів, транспортних послуг і послуг із зберігання продукції, договір реалізації зерна та відповідні первинні документи щодо здійснених господарських операцій.
Між ТОВ "Агрофірма"Ранчо" та ТОВ « СТРЕЙТ ГРУП», укладено договір поставки №02/07/2020 від 02.07.2020р. на реалізацію продукції власного виробництва сої (код товару 1201900000) урожай 2019 року. Згідно з Рахунком на оплату від 03.07.2020р..№4 покупцем проведена попередня оплата 80% за товар згідно пункту 4.2. Договору, платіжним дорученням № 42 від 03.07.2020р. на суму 1085416,67 грн. в т.ч ПДВ 80902,78 грн.
По дорученню ТОВ « СТРЕЙТ ГРУП» №5 від 02.07.2020р. Товариством відвантажено продукцію власного виробництва сої (код товару 1201900000). Видаткові накладні від 03.07.2020р.: №6 ТТН №975662, №7 ТТН №975668 та №8 ТТН №975673. В результаті чого сформовані та направлені для реєстрації в ЄРПН податкові накладні з кодом товару 1201900000 від 03.07.2020р. №6 на суму 444750,14 грн. в т.ч. ПДВ 74126,14 грн., №8 на суму 444250,14 грн. в т.ч. ПДВ 74041,69 грн. та №7 на суму 413500,13 грн. в т.ч. ПДВ 6891,69 грн.
Товариством направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну №8 від 03.07.2020 року на суму 444250,14 грн. в т.ч. ПДВ 74041,69 грн.
На адресу товариства надійшла відповідна електронна квитанція від 21.07.2020 року, в якій повідомляється, що - ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 03.07.2020 №8 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1201, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.»
На виконання вказівок, наведених в цій квитанції, п.201.16. ст.201 ПК України та з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, в електронному вигляді, Товариством надано контролюючому органу письмове поясненнями та копії всіх належних документів на підтвердження правомірності Податкової накладної та реальності здійснення операцій, справедливості цінової політики і ведення Товариством податкового та бухгалтерського обліку в цілому, зокрема: Копія Довідки Держгеокадастру № 27-10-0.34-67/115-20 від 12.02.2020р. (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копії Повідомлень ф. 20-ОПП; Копії Податкових декларацій платника єдиного податку четвертої групи з додатками (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копії Звіту про посівні площі сільськогосподарських культур 4-сг за 2019р.-2020р. (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копія Звіту про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду 29-с/г (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копія договору поставки № 34/303-ОЄ від 03 січня 2019 р. (ТОВ «СП ЮКОЙЛ»); Копія рахунку на оплату № 023757 від 19.07.2019р. та копія платіжного доручення №2053 від 31.07.2019р. (ТОВ «СП ЮКОЙЛ»); Копії видаткових накладних в кількості 3 шт. (ТОВ «СП ЮКОЙЛ»); Копії товарно-транспортних накладних в кількості 2 шт. (ТОВ «СП ЮКОЙЛ»); Копія платіжного доручення №1980 від 22.05.2019р. (ТОВ «СП ЮКОЙЛ»); Копія договору поставки для виробництва сільськогосподарської продукції № 08- 25М від 04.03.2019 р. (ТОВ НВФ «Агросвіт»); Копії видаткових накладних в кількості 8 щт., копії рахунків на оплату в кількості 2 шт. та копії платіжних доручень в кількості 6 піт. (ТОВ НВФ «Агросвіт»); Копія договору поставки № 22 від 27.06.2018 р. (ТОВ «ЛЮКС НАФТА»); Копії видаткових накладних в кількості 2 шт., та копії платіжних доручень в кількості 2 шт. (ТОВ «ЛЮКС НАФТА»); Копія товарно-транспортної накладної № 138 від 24.04.2019р. (ТОВ «ЛЮКС НАФТА»); Копія договору про надання послуг по перевезенню вантажу № 25 від 15.05.2019 р. (TOB «РОКТРАНС»); Копія Акта надання послуг № 123 від 09.07.2019р. (ТОВ «РОКТРАНС»); Копія рахунку на оплату № 123 від 09.07.2019р. та копія платіжного доручення №2033 від 09.07.2019р. (ТОВ «РОКТРАНС»); Копія договору перевезення № 11 від 17.09.2019 р. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копія рахунку на оплату № 99 від 31.10.2019р. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копія Акта надання послуг № 26 від 31.10.2019р. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копія договору надання с/г послуг № 11 від 25.04.2019 р. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копії рахунків на оплату в кількості 2 шт. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копії Актів надання послуг в кількості 2 шт. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копія договору надання послуг по зберіганню № 42 від 20.09.2019 р. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копія договору оренди транспортного засобу №59 від 01.10.2019р. (ФОП ОСОБА_1 ); Копія Акта здачі-приймання робіт №59 від 01.10.2019р. (ФОП ОСОБА_1 ); Копія платіжного доручення №2129 від 03.12.2019р. (ФОП ОСОБА_1 ); Копія договору оренди транспортного засобу чи механізму №01/03 від 01.03.2019р. (Пс/г агрофірма «Україна»); Копії відомостей використання ПМП та лімітно-заборних карток в кількості 24 шт. (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копії актів витрат насіння та садивного матеріалу в кількості 2 шт. (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копії актів про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив і засобів хімічного захисту рослин в кількості 2 шт. (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копії реєстрів відправки зерна з поля в кількості 19 шт. (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Штатний розпис (ТОВ «Агрофірма «Ранчо»); Копія договору поставки № 02/07/2020 від 02.07.2020 р. (ТОВ «Стрейт Груп»); Копії видаткових накладних в кількості 3 шт. (ТОВ «Стрейт Груп»); Копії товарно-транспортних накладних в кількості 3 шт. (ТОВ «Стрейт Груп»); Копія довіреності № 5 від 02.07.2020 р. (ТОВ «Стрейт Груп»); Копія платіжного доручення №42 від 03.07.2020р. (ТОВ «Стрейт Груп»); Копія податкової накладної № 8 від 03.07.2020 року; Копія квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної № 8 від 03.07.2020 року; Копія рішення Державної податкової служби України 1764775/32034465 від 24.07.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 8 від 03.07.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; Копія податкової накладної № 7 від 03.07.2020 року; Копія квитанції про реєстрацію податкової накладної № 7 від 03.07.2020 року; Копія пояснення з приводу господарської операції та складання податкової накладної.
Вищевказані документи по розблокуванню податкової накладної направлено до контролюючого органу регіонального рівня, в підтвердження чого отримано квитанцію №1.
24.07.2020 року ТОВ "Агрофірма"Ранчо" отримано рішення Комісії ДПС України № 1764775/32034465 від 24.07.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 8 від 03.07.2020 року, в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У вказаному рішенні зазначається, що підставою прийняття рішення, є «Неподання платником податку копій документів: - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг. зберігання і транспортування. навантаження, розвантаження продукції складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
Не погоджуючись з рішенням Комісії ДПС України № 1764775/32034465 від 24.07.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 8 від 03.07.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, керуючись п.56.23 ст.56 Податкового кодексу України та Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165. Позивачем подано до ДФС України скаргу на вказане рішення.
За результатами розгляду скарги, ТОВ "Агрофірма"Ранчо" отримано рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 41545/32034465/2 від 11.08.2020р. в якому зазначено, що залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.
Не погоджуючись з правомірністю прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем надано усі необхідні документи на підтвердження здійснення господарської операції, проте відповідачами відмовлено у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку з чим наявні підстави для визнання протиправними та скасування рішення.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (надалі - «ПК України») на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін (тут та надалі норми у редакції, що була чинною на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (надалі - Порядок №1246).
Пунктом 2 Порядку №1246 визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно п. 11 Порядку №1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Відповідно до пунктів 12, 13, 14 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", «Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
Згідно з пунктом 17 Порядку №1246 у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Пунктом 18 Порядку №1246 передбачено, що на момент прийняття у встановленому порядку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування щодо таких податкової накладної та/або розрахунку коригування проводяться перевірки, визначені пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого).
За результатами таких перевірок формується квитанція про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, яка надсилається платнику податку разом з відповідним рішенням.
Квитанція про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування, щодо яких прийнято рішення про їх реєстрацію, одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Відповідно п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до цієї норми Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 11.12.2019 №1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", яка набрала чинності 01.02.2020 та якою зокрема затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).
Цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
Згідно п. 2 Порядку №1165 у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
- автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації;
- комісія контролюючого органу - комісія регіонального та центрального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;
- комісія регіонального рівня - комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС;
- комісія центрального рівня - комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі ДПС;
- критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик;
- ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту "а" або "б" пункту 185.1 статті 185, підпункту "а" або "б" пункту187.1статті187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов'язку.
У пункті 3 Порядку №1165 наведені ознаки безумовної реєстрації, у разі відповідності яким податкових накладних / розрахунків коригування, що подані на реєстрацію в Реєстрі, такі податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку) згідно з пунктом 4 цього Порядку підлягають безумовній реєстрації в Реєстрі.
Натомість, відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пунктів 8, 9 Порядку №1165 платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.
Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.
Пунктом 10 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Відповідно до пункту 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Аналіз вказаних норм свідчить, що контролюючий орган після надходження податкової накладної до ДПС для реєстрації в ЄРПН, в автоматизованому режимі здійснює її розшифрування та проводить відповідну перевірку, зокрема щодо наявності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної через відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або через відповідність відображених у ній операції критеріям ризиковості здійснення операцій. Автоматизований моніторинг відповідності платника податку, яким складено податкову накладну, критеріям оцінки ступеня ризиків здійснюється відповідно до ознак, наведених у пунктах 1-8 критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1 до Порядку №1156). Автоматизований моніторинг відповідності господарської операції, відображеної у податковій накладній, критеріям оцінки ступеня ризиків здійснюється відповідно до ознак, наведених у пунктах 1-6 критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку №1156). У разі, якщо за результатами моніторингу визначено, що цей платник податку відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація податкової накладної зупиняється, про що платнику протягом операційного дня надсилалася відповідна квитанція. У разі, коли за результатами моніторингу господарська операція, відображена у податковій накладній, відповідає критеріям ризиковості здійснення операції (крім податкової накладної, складеної платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку) реєстрація такої податкової накладної також зупиняється. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючий орган зобов'язаний зокрема вказати конкретний критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкової накладної, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, а також запропонувати платнику надати пояснення та копії документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, реєстрації яких за наслідком проведеного моніторингу було зупинено та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "Агрофірма"Ранчо" надано на пропозицію контролюючого органу пояснення та копії документів, які в повному та достатньому обсязі підтверджували реальність здійснення господарської операції з контрагентами.
В свою чергу, контролюючий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів, або їх невідповідності чинному законодавству України для прийняття рішення в рамках розглядуваних пояснень не направляв.
Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що оскаржувані рішення повинні містити чіткі підстави для відмови в реєстрації податкових накладних із зазначенням, зокрема, які саме документи не надані платником податків, які були б достатніми для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної, зокрема, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування тощо.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що контролюючим органом не зазначено конкретного переліку документів, які мають бути подані платником податків, а наведено лише загальне найменування з вичерпного переліку без додаткової конкретизації, що позбавляє можливості встановити, які саме документи не надані позивачем.
Разом із тим, платником податків разом із поясненнями було подано достатню кількість копій документів, з аналізу яких можна зробити висновок про здійснення господарських операцій.
При цьому, оспорювані рішення не містять мотивів відхилення наданих позивачем пояснень та документів.
Зазначене свідчить про те, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є формальними та об'єктивно не містять чіткого визначення підстав та мотивів для його прийняття, а тому не може бути визнано законним та обґрунтованим.
Також слід зазначити, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. При цьому здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Колегія суддів звертає увагу, що не зважаючи на наявність у позивача передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентом, комісією Головного управління Державної податкової служби у Київській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, протиправно прийнято рішення про відмову у реєстрації.
Таким чином, колегія суддів вважає, що комісія ГУ ДПС у Київській області, розглядаючи подані позивачем документи, не з'ясовувала специфіку проведених господарських операцій та не визначала документів, які є достатніми для підтвердження реальності господарських операцій з урахуванням їх змісту і обсягу.
Верховний Суд у постанові від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Вживання податковим органом загального посилання на пункт відповідних Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
В той же час, рішення суб'єкта владних повноважень повинно відповідати ст. 2 КАС України, згідно з якою у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Однак, відповідач не навів жодного обґрунтування щодо підстав для зупинення реєстрації податкової накладної.
Тому, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про протиправність оспорюваного рішення.
Щодо позовних вимог про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідні податкові накладні, колегія суддів, виходить з наступного.
Згідно пункту 28 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Аналогічні норми закріплені в пункті 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.10.2010, згідно якого податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення).
Відповідно до пункту 20 вказаного Порядку у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС.
За таких обставин, враховуючи відсутність обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про наявність підстав для зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 30 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 року, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .
Згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а викладені в апеляційній скарзі доводи позицію суду першої інстанції не спростовують.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 316 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 242, 308, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області - залишити без задоволення.
Рішення Київського окружного адміністративного суду від 07 травня 2021 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття. Касаційна скарга на рішення суду апеляційної інстанції подається безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 328-331 КАС України.
Суддя-доповідач В.О. Аліменко
Судді Л.В. Бєлова
А.Ю. Кучма
Повний текст постанови складено « 06» грудня 2021 року.