П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
06 грудня 2021 р.м. ОдесаСправа № 420/4553/21
Час і місце ухвалення рішення суду 1 інстанції:
14:10 год., м. Одеса;
Дата складання повного тексту рішення суду 1 інстанції:
20.08.2021 року;
Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л.М.
П'ятий апеляційний адміністративний суд в складі колегії:
Головуючого судді - Єщенка О.В.
суддів - Димерлія О.О.
- Танасогло Т.М.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Альянссервіс" на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2021 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Альянссервіс" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Альянссервіс" звернулось до суду першої інстанції з позовом, в якому просило:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного Управління ДПС в Одеській області від 16.09.2020 року №0139975504;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного Управління ДПС в Одеській області від 31.12.2020 року №4738/1532041621.
В обґрунтування позову зазначено, що позивачем виконано вимоги податкового законодавства та за результатом господарських операцій зменшено суму податкового кредиту в липні 2020 року за датою одержання коригувань сум ПДВ у відповідних рядках податкової декларації з податку на додану вартість за цей звітний (податковий) період. Отже, підприємство не допустило завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту, наступного звітного періоду, а тому обставин для винесення оспорюваних податкових повідомлень-рішень у відповідача не виникло.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2021 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Проаналізувавши положення п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 та п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, суд першої інстанції виходив з обґрунтованості податкового-повідомлення рішення від 16.09.2020 року №0139975504, оскільки дані про коригування сум ПДВ позивачем одержано до закінчення терміну подання податкової звітності з цього податку та до фактичного подання декларації з ПДВ за червень 2020 року.
Не включення Товариством у податковій декларації з податку на додану вартість за звітний (податковий) період вересень 2020 року у рядку 16.3 розділу II Податковий кредит зменшення залишку від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу в сумі 1528727,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0139975504 від 16.09.2020 року, підтверджує і правомірність висновків перевірки про порушення платником вимог п. 200.1 та п. 200.4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, підпункту 5 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року № 21, а відтак і обгрунтованість податкового повідомлення-рішення від 31.12.2020 року № 4738/1532041621.
З огляду на те, що позивачем не надано належних та допустимих доказів на спростування виявлених під час перевірки порушень та не доведено відсутність порушення вимог податкового законодавства, що вплинуло на завищення суми від'ємного значення, що включається до складу податкового кредиту за червень та вересень 2020 року на суму 1528727 грн., суд першої інстанції дійшов висновку про необґрунтованість адміністративного позову та відсутність підстав для його задоволення.
В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Альянссервіс", посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи, просить скасувати судове рішення та прийняти нове про задоволення позову у повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки як нормам податкового законодавства так і обставинам справи, і помилково не враховано, що позивачем виконано вимоги п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України та, одержавши від постачальника товару розрахунок коригування до податкових накладних, відповідно до положень п. 201 ст. 201 Податкового кодексу України в межах установленого терміну проведено реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зменшення суми податкового кредиту на дату проведення коригування відбулось у звітному податковому періоді липень 2020 року, та, з огляду на приписи п. 49.18.1 ст. 49 Податкового кодексу України, підлягає відображенню у звітності протягом 20 календарних днів, що настають за цим періодом, тобто до 20.08.2020 року.
Дотримання платником вказаних правил податкового законодавства підтверджується податковою декларацією з ПДВ від 18.08.2020 року за липень 2020 року, у тому числі з відображенням коригування сум податкового кредиту.
Судом першої інстанції з'ясовано та як встановлено під час апеляційного розгляду, 24.03.2020 року між ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» (Покупець) та ТОВ «АДАМА УКРАЇНА» (Постачальник) укладено Договір поставки №ADVCPP_24/03/2020-l, за яким Постачальник зобов'язувався поставити Покупцю товари, визначені в додатках (Специфікації) до Договору, а Покупець прийняти та оплатити такий Товар.
Відповідно до п.п.1.2 Договору Покупець у строк з дати підписання Договору до 15.04.2020 року зобов'язаний замовити у Постачальника Товар, із наявного на момент замовлення у Постачальника, та прийняти від Постачальника Товар на суму у гривнях, що рівна або більша еквіваленту 421549,09 доларів США без ПДВ.
24.03.2020 року між сторонами підписано Специфікацію до рахунку №1027 (додаток до Договору від 24.03.2020 року №ADVCPP_24/03/2020-l), в якій узгоджено найменування, кількість та ціну Товару, що постачається на виконання Договору.
Під час виконання умов вказаного Договору ТОВ «АДАМА УКРАЇНА» на адресу ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» виписано:
податкову накладну №1382 від 30.03.2020 року на загальну суму 674235,10 грн., у т.ч. ПДВ 112372,52 грн.
податкову накладну №1383 від 30.03.2020 року на загальну суму 9017699,64 грн., у т.ч. ПДВ 1502949,94 грн.;
податкову накладну №2099 від 17.04.2020 року на загальну суму 2957040 грн., у т.ч. ПДВ 492840 грн.
Вказані суми ПДВ позивачем враховані у складі податкового кредиту відповідних періодів та згідно податкової декларації з ПДВ від 17.04.2020 року за березень 2020 року визначено в рядку 21 «Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - 4511987 грн.»; згідно податкової декларації з ПДВ від 20.05.2020 року за квітень 2020 року визначено в рядку 21 «Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - 2983818 грн.».
В червні між сторонами узгоджено повернення частини товару, про що оформлено зворотні накладні від покупця від 23.06.2020 року №255, №256, №257.
16.07.2020 року ТОВ «АДАМА Україна» здійснило коригування кількісних і вартісних показників сум ПДВ, про що складено:
розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 23.06.2020 року №1556 до податкової накладної від 30.03.2020 року №1383 на суму ПДВ - 1 107 306,53 грн.;
розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 23.06.2020 року №1555 до податкової накладної від 30.03.2020 року №1382 на суму ПДВ - 77 732,2 грн.;
розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 23.06.2020 року №1557 до податкової накладної від 17.04.2020 року №2099 на суму ПДВ - 342 990 грн.
Розрахунки коригування сумм ПДВ до зазначених вище податкових накладних надійшли ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» 14.07.2020 року.
Згідно наявних в матеріалах справи Квитанцій, направлення розрахунків коригування на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» здійснило 16.07.2020 року.
20.07.2020 року ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» подано податкову декларацію з ПДВ за червень 2020 року, де в рядку 21 зазначено «Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - 4223784 грн».
У поданій декларації дані про суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, є не змінними.
29.08.2020 року заступником начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Подільського управління Головного управління ДПС в Одеській області на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 розділу І та відповідно ст. 76 глави 8 розділу II Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» за червень 2020 року, за результатами якої складено акт №010672/15-32-55-04/34280742.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» вимог п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України та п.п. 5 п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, при складанні податкової декларації з ПДВ за червень 2020 року, що призвело до завищення суми від'ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21) - на 1 528 727 грн., відповідальність за що передбачена п. 123.1 ст. 123 глави 11 Розділу Податкового кодексу України.
За змістом акту перевірки, підставою для висновків про встановлені порушення позивачем вимог податкового законодавства, стало виявлення контролюючим органом методологічних помилок при складанні декларації з ПДВ за червень 2020 року, що призвело до завищення суми від'ємного значення, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р. 21) - на 1 528 727 грн.
Вказаного висновку контролюючий орган дійшов в результаті аналізу податкової звітності з ПДВ за червень 2020 року та даних Єдиного реєстру податкових накладних за відповідний період. Як встановлено, у Таблиці 2 «Коригування податкового кредиту згідно ст. 192 розділу V Кодексу» в додатку 1 (Д1) «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до декларації з ПДВ за червень 2020 р.» ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» не відображено коригування податкового кредиту на суму ПДВ 1528028,73 грн. (обсяг постачання без ПДВ - 7640143,63 грн.) по взаємовідносинах з контрагентом-постачальником ТОВ «АДАМА УКРАЇНА».
Також, до рядку 16.3 розділу II Податковий кредит платником не включено зменшення залишку від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу в сумі 699 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0099995504 від 11.06.2020 року, складеного на підставі акта камеральної перевірки декларації з ПДВ за лютий 2020 року №003486/15-32-55-04/34280742 від 17.04.2020 року.
На підставі виявлених порушень відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 16.09.2020 року №0139975504, яким позивачу за червень 2020 року зменшено розмір від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 1528727 грн.
19.10.2020 року ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» подано податкову декларацію з ПДВ за вересень 2020 року, де в рядку 21 зазначено «Суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - 1913928 грн.».
Рядок 16.3 «збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу» розділу II «Податковий кредит» не містить відомостей про врахування попереднього зменшення контролюючим органом від'ємного значення.
19.11.2020 року заступником начальника Північного відділу податків і зборів з юридичних осіб та камеральних перевірок податкової звітності управління податкового адміністрування Головного управління ДПС в Одеській області на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 розділу І та відповідно ст. 76 глави 8 розділу II Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» з податку на додану вартість за вересень 2020 року, за результатами якої складено акт №2162/15-32-04-16/34280742.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» вимог п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України та п.п. 5 п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21, при складанні податкової декларації з ПДВ за вересень 2020 року, що призвело до завищення суми від'ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21) - на 1 528 727 грн., відповідальність за що передбачена п. 123.1 ст. 123 глави 11 Розділу Податкового кодексу України.
За змістом акту перевірки, підставою для висновків про встановлені порушення позивачем вимог податкового законодавства, стало виявлення контролюючим органом методологічних помилок при складанні декларації з ПДВ за вересень 2020 року, що призвело до завищення суми від'ємного значення, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р. 21) - на 1 528 727 грн.
Вказаного висновку контролюючий орган дійшов в результаті аналізу податкової звітності з ПДВ за вереснь 2020 року, в результаті чого встановлено, що у рядку 16.3 розділу II Податковий кредит платником не включено зменшення залишку від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу в сумі 1528727 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0139975504 від 16.09.2020 року, сплаченого на підставі акта камеральної перевірки декларації з ПДВ за червень 2020 року № 010672/15-32-55-04/34280742 від 19.08.2020 року.
На підставі виявлених порушень відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 31.12.2020 року №4738/1532041621, яким позивачу за вересень 2020 року зменшено розмір від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 1528727 грн.
Не погоджуючись із податковими повідомленнями-рішеннями, посилаючись на їх неправомірність та необґрунтованість, позивач звернувся до суду із цим позовом, в якому ставиться питання про скасування рішень відповідача.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, колегія суддів виходить з наступного.
За правилами п.п. 198.1, 198.2, 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), строки проведення розрахунків визначаються статтею 200 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Згідно із п.п. 200.2, 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України якщо за результатами камеральної або документальної перевірки, контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
За правилами п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Слід зазначити, що відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
Аналізуючи наведені правові норми, слід враховувати, що порядок відшкодування сум податку на додану вартість реалізується шляхом врахування у зменшення суми податкового боргу з податку, а в разі відсутності податкового боргу - за заявою платника шляхом бюджетного відшкодуванню на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Право бюджетного відшкодування підтверджується платником документально та узгоджується за результатом перевірки контролюючим органом.
Формування сум ПДВ та їх коригування відбувається на підставі податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку.
Виходячи з обставин справи, апеляційний суд враховує, що 18.08.2020 року ТОВ «АГРО-АЛЬЯНССЕРВІС» подано податкову декларацію з ПДВ за липень 2020 року.
У рядку 14 Д1 розділу II «Податковий кредит» платником відображено коригування податкового кредиту на суму 1 530 748 грн.
Зменшення податкового кредиту відбулось з урахуванням положень п.п. б) п. 192.1.1 п. 191.1 ст. 191 та п. 201 ст. 201 Податкового кодексу України, з огляду на ту обставину, що реєстрація розрахунку коригування до податкових накладних відбулась у липні 2020 року.
Виходячи з положень п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України та п.п. б) п. 192.1.1 п. 191.1 ст. 191 та п. 201 ст. 201 Податкового кодексу України, на переконання апеляційного суду, відображення коригування сум ПДВ за липень 2020 року у декларації, поданій 18.08.2020 року, відбулось із повним дотриманням вимог податкового законодавства.
Разом з цим, колегія суддів акцентує увагу на те, що, повторно перевіряючи відображення платником коригування сум ПДВ, контролюючим органом не зазначається про неправильність дій платника під час подання звітності з ПДВ за липень 2020 року. Будь-яких коригувань у сумах ПДВ відображених платником під час наступних перевірочних заходів відповідачем за цей період не проведено.
За таких обставин, колегія суддів погоджується із обґрунтованістю доводів позивача в частині дотримання платником вимог податкового законодавства під час відображення даних сум ПДВ, скоригованих у зменшення податкового кредиту, а відтак - про відсутність достатніх правових підстав для винесення оспорюваних податкових повідомлень рішень в цій частині.
Водночас, як свідчать обставини спави, позивачем не оспорюються висновки відповідача в частині не включення платником зменшення залишку від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу в сумі 699 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0099995504 від 11.06.2020 року, складеного на підставі акта камеральної перевірки декларації з ПДВ за лютий 2020 року №003486/15-32-55-04/34280742 від 17.04.2020 року.
Відтак, підстави для скасування оспорюваних рішень відповідача на вказану суму відсутні.
Враховуючи викладене, оскільки висновки суду першої інстанції не відповідають нормам матеріального і процесуального права та обставинам справи, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції відповідно до ст. 317 КАС України підлягає скасуванню з ухваленням нового судового рішення про часткове задоволення позову.
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 139, 308, 311, п. 2 ч. 1 ст. 315, 317, 321, 322, 325 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Альянссервіс" - задовольнити частково.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2021 року - скасувати.
Ухвалити нове судове рішення, яким адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Альянссервіс" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного Управління ДПС в Одеській області від 16.09.2020 року №0139975504 в частині зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 1 528 028 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного Управління ДПС в Одеській області від 31.12.2020 року №4738/1532041621 в частині зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 1 528 028 грн.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її прийняття, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту постанови.
Головуючий-суддя: О.В. Єщенко
Судді: О.О. Димерлій
Т.М. Танасогло