Постанова від 06.12.2021 по справі 440/7610/21

Головуючий І інстанції: Н.І. Слободянюк

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2021 р. Справа № 440/7610/21

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді Ральченка І.М.,

Суддів: Чалого І.С. , Катунова В.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.08.2021, по справі № 440/7610/21

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом, у якому просила визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо переведення з пенсії за віком, призначеної згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, оформлену у вигляді рішення Відділу перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 49 від 05.02.2021; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII у розмірі, що складає 60 % від заробітної плати за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 06.08.2021 адміністративний позов залишено без задоволення.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції позивач подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просила скасувати оскаржуване рішення, прийняти нове, яким задовольнити позов у повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач зазначила, що відмова пенсійного орагну у переведенні на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» є протиправною, в обґрунтування чого посилається на пункти 8, 12 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ, ст. 37 Закону №3723-ХІІ.

На підставі п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України справа розглядається в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судовим розглядом, ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, отримує пенсію за віком.

29.01.2021 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", до якої додала довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, видану Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-47/130 від 29.01.2021, довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), видану Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-47/130 від 29.01.2021, довідку про стаж державної служби Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-47/130 від 29.01.2021, копії наказу про звільнення № 59-л від 23.12.2020 року, трудової книжки.

Відповідач рішенням № 49 від 05.02.2021 відмовив ОСОБА_1 у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", оскільки відсутні 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, та вирішено провести перерахунок пенсії у зв'язку зі звільненням, оскільки на день набрання чинності Законом України «Про державну службу» № 899-VІІІ від 10.12.2015 року (01.05.2016) працювала на посаді державного службовця, з якої звільнена 14.01.2021, та має стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби - 19 років 04 місяці 11 днів.

В подальшому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області рішенням № 163750003607 від 09.02.2021 здійснено перерахунок пенсії позивача за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

12.03.2021 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок пенсії.

Відповідач рішенням № 163750003607 від 17.03.2021 здійснив перерахунок пенсії позивача за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

19.03.2021 ОСОБА_1 звернулась до відповідача про перехід на інший вид пенсії, а саме: на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", до якої додала довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), видану Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-29/305 від 16.03.2021, довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-29/306 від 16.03.2021.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області рішенням № 163750003607 від 26.03.2021 здійснило про перерахунок пенсії позивача у зв'язку із переходом на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 19.03.2021 з урахуванням стажу державної служби - 19 років 04 місяці 13 днів та з урахуванням загального процентного розрахунку пенсії від заробітку - 60 %.

Позивач, не погодившись із рішенням відповідача № 49 від 05.02.2021 звернулась до суду із даним позовом.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відмовляючи позивачу у переведенні на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з урахуванням складових заробітної плати, вказаних у довідці Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, № 02.02-47/130 від 29.01.2021, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.

Колегія суддів не погоджується із висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Так, право на пенсійне забезпечення державних службовців визначено Законом України «Про державну службу» № 889-VIII, який набув чинності 01.05.2016.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, втратив чинність Закон України «Про державну службу» № 3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно зі ст. 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ і нормами Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Так, відповідачем в основу оскаржуваного рішення покладено висновки про те, що на момент набрання чинності Законом України «Про державну службу» № 899-VІІІ від 10.12.2015 (01.05.2016) позивач не мала необхідного стажу на державній службі не менше 20 років, та її стаж складав лише 19 років 04 місяці 11 днів.

Отже, спірним питанням є наявність у позивача стажу роботи на державній службі, необхідного для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Із матеріалів справи встановлено, не заперечувалось відповідачем по справі та було зазначено ним в оскаржуваному рішенні, станом на 01.05.2016 стаж позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону України «Про державну службу», становив - 19 років 04 місяці 11 днів.

Відповідно до записів у трудовій книжці ОСОБА_1 на момент 01.05.2016 перебувала на посаді, віднесеній до посад державної служби, та подальшому до моменту звільнення 14.01.2021 продовжувала перебувати на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону України «Про державну службу».

Таким чином, колегія суддів зазначає, що на момент звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» 29.01.2021 стаж роботи ОСОБА_1 на державній службі становить більше 20 років.

Крім того, судовим розглядом підтверджено досягнення позивачем на момент звернення до пенсійного органу із відповідною заявою пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та наявність необхідного загального трудового стажу - 41 рік 1 місяць 14 днів.

За наведених обставин, враховуючи, що позивач станом на 01.05.2016 мав стаж роботи на посадах державної служби не менш як 10 років, на час досягнення пенсійного віку працювала на посаді державної служби, має більше 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, колегія суддів зазначає про наявність підстав для переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV, на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Таким чином, оскаржуване рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 49 від 05.02.2021, яким позивачу відмовлено у переведенні на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», не ґрунтується на вимогах закону, а отже підлягає скасуванню із зобов'язанням відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII з 29.01.2021.

Стосовно позовних вимог щодо зобов'язання відповідача здійснити призначення пенсії у розмірі, що складає 60 % від заробітної плати за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням, колегія суддів зазначає наступне.

Так, в обґрунтування зазначених вимог позивач вказувала, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області рішенням № 163750003607 від 26.03.2021 здійснено перерахунок пенсії у зв'язку із переходом на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 19.03.2021.

Однак, за твердженням позивача відповідач протиправно при розрахунку розміру пенсії врахував не розмір заробітної сплати позивача на посаді державної служби, а за 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією.

З цього приводу колегія суддів зазначає наступне.

Порядок призначення пенсій згідно з Законом №8 89-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Так, призначення пенсії з 19.03.2021 здійснено відповідачем згідно з рішенням Головного управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області № 163750003607 від 26.03.2021 на підставі заяви ОСОБА_1 від 19.03.2021, до якої були додані довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), видана Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-29/305 від 16.03.2021, довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-29/306 від 16.03.2021.

На підставі вказаних довідок пенсійним органом і був розрахований розмір пенсії ОСОБА_1 у відповідності до п. 4 Порядку № 622.

Інших довідок, що визначені п. 4 Порядку № 622, позивачем при зверненні до відповідача 19.03.2021 не надавалось.

Отже, враховуючи наведене, є необґрунтованими посилання позивача на абз. 6 п. 4 Порядку № 622, яким передбачено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

У той же час, слід виходити з того, що позивач не погоджуючись із порядком визначення розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», призначеної рішенням Головного управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області № 163750003607 від 26.03.2021, позовних вимог щодо скасування останнього не заявляє.

Стосовно наданих позивачем довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, виданих Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.02-47/130 від 29.01.2021, колегія суддів зазначає наступне.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 затверджено форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

Відповідно до п. 39 Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до ПФУ.

Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 визначено, що рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов'язків) та завіряється печаткою управління.

Так, при вирішенні питання щодо наявності у позивача права на призначення пенсії Закону України "Про державну службу" під час розгляду заяви ОСОБА_1 від 29.01.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області не надано належної оцінки зазначеним довідкам про заробітну плату позивача, що були додані до відповідної заяви, оскільки підставою відмови у призначенні пенсії були висновки відповідача щодо відсутності у позивача необхідного стажу державної служби.

Таким чином, оскільки питання застосування конкретних документів, у тому числі спірних довідок, при призначенні пенсії вирішується безпосередньо пенсійним органом при здійсненні нарахування пенсії із наданням їм належної оцінки, колегія суддів доходить висновку, що на момент розгляду даної справи відсутні підстави для зобов'язання відповідача здійснити призначення пенсії на підставі чітко визначеного переліку документів.

Отже, враховуючи неправомірність оскаржуваного рішення відповідача, виходячи з меж заявлених позовних вимог, колегія суддів доходить висновку, що з огляду на дотримання усіх умов та наявності підстав для переведення позивача на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», належним та ефективним способом захисту порушених прав позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної на загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, призначивши та здійснивши нарахування та виплату (з урахуванням проведених виплат) ОСОБА_1 пенсії, починаючи з 29.01.2021.

На підставі викладеного позовні вимоги ОСОБА_1 є частково обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Стосовно доводів апеляційної скарги щодо неналежного повідомлення позивача про відкриття провадження у справі та проведення судового розгляду колегія суддів зазначає наступне.

Із матеріалів справи встановлено, що провадження у справі відкрито ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.07.2021.

Відповідно до ст. 174 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 251 цього Кодексу.

Матеріали справи містять супровідний лист Полтавського окружного адміністративного суду від 15.07.2021 про направлення сторонам копії ухвали Полтавського окружного адміністративного суду від 13.07.2021 та копії позовної заяви із додатками відповідачу.

Втім доказів отримання позивачем копії зазначеної ухвали матеріали справи не містять.

Таким чином, на час прийняття оскаржуваного рішення суд першої інстанції достовірно не пересвідчився в отриманні позивачем надісланої кореспонденції, оскільки матеріали справи не містять відповідного підтвердження про отримання адресатом надісланих документів.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 317 КАС України порушення норм процесуального права є обов'язковою підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення суду, якщо справу розглянуто адміністративним судом за відсутності будь-якого учасника справи, не повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, якщо такий учасник справи обґрунтовує свою апеляційну скаргу такою підставою.

Враховуючи викладене колегія суддів доходить висновку про наявність підстав для скасування рішення суду першої інстанції та прийняття нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно ст. 317 КАС України підставами для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; недоведеність обставин, що мають значення справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню із прийняттям нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 317, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.08.2021 по справі № 440/7610/21 скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 49 від 05.02.2021.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної на загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003, на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, призначивши та здійснивши нарахування і виплату (з урахуванням проведених виплат) пенсії, починаючи з 29.01.2021.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач І.М. Ральченко

Судді І.С. Чалий В.В. Катунов