Ухвала від 06.12.2021 по справі 360/7566/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

06 грудня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/7566/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління ДПС у Луганській області (вулиця Енергетиків, будинок, 72, місто Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

29 листопада 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Луганській області (далі також - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі також - відповідач), в якій просить стягнути з відповідача податковий борг за період з 20.12.2018 по 20.10.2019 у загальній сумі 10385,7 гривень, а саме: - в дохід місцевого бюджету з єдиного податку з фізичних осіб (ККДБ 18050400) на розрахунковий рахунок UА658999980314090699000012491, код платежу 18050400, отримувач - ГУК у Луганській області/МТГ м. Лисичанськ/18050400, ОКПО 37991110, банк отримувача - КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ (ел. адм. подат).

В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що 10.08.2016 відбулась державна реєстрація фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 як суб'єкта підприємницької діяльності Лисичанською міською радою Луганської області, що підтверджується випискою від 10.08.2016 № 23810000000009256, та взято на облік до Головного Управління ДПС у Луганській області, на теперішній час державну реєстрацію Відповідача не скасовано.

Згідно поданої відповідачем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування від 17.08.2016 № 11899/3 відсоткова ставка з єдиного податку з фізичних осіб становить 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати. За Відповідачем станом на 16.11.2021 рік згідно облікових даних рахується податкова заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб (ККДБ 18050400) у загальній сумі 10385,70 грн., яка виникла в результаті несплати авансових внесків, нарахованих контролюючим органом на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування за період з 20.12.2018 по 20.10.2019.

На виконання зазначеного пункту контролюючим органом 31.01.2018 направлено на адресу Відповідача податкову вимогу форми «Ш » від 15.12.2017 № 8966-17, яка вважається врученою останньому 02.02.2018 згідно відмітки рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, в силу ст. 42 ПКУ.

Станом на теперішній час податкова вимога форми «Ш» від 15.12.2017 роу № 8966-17 відповідачем не виконана, не оскаржена та є чинною.

Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковими органами не дали позитивного результату, борг добровільно платником податків не сплачено, позивач звернувся до суду.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до пункту 7 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості.

Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду та позивачу відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Луганській області протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду в належним чином засвідчених копіях:

- установчі документи;

- інтегровану картку платника податку на відповідача.

Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надати суду:

- установчі документи, в належним чином засвідчених копіях.

- докази сплати податкового боргу (у разі сплати).

Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Тихоновим І.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) - "Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді та інформації у цій справі на офіційному вебпорталі судової влади України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

СуддяІ.В. Тихонов

Попередній документ
101641119
Наступний документ
101641121
Інформація про рішення:
№ рішення: 101641120
№ справи: 360/7566/21
Дата рішення: 06.12.2021
Дата публікації: 08.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Луганський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; погашення податкового боргу, з них; стягнення податкового боргу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (29.11.2021)
Дата надходження: 29.11.2021
Предмет позову: про стягнення податкової заборгованості