Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Ухвала від 03.12.2021 по справі 757/64578/21-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/64578/21-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження - слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Чернігові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду,-

ВСТАНОВИВ:

03.12.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - старшого слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Чернігові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором, про надання дозволу на проведення огляду.

У судовому засідання слідчий внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 62021100010001013 від 13.10.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Так, у 2015 році ОСОБА_4 обрано мером міста Чернігів. Після чого, переможцями тендерних закупівель на капітальні, середні й поточні ремонти доріг у місті виступають ТОВ «ШБУ-14» (код ЄДРПОУ 30731879) та комунальне підприємство «АТП-2528» (код ЄДРПОУ 03358216) Чернігівської міської ради. Вказані тендери мають штучно завищену та економічно необґрунтовану вартість, а якість проведених робіт не відповідає встановленим вимогам, внаслідок чого значні суми бюджетних коштів в подальшому виводяться через підконтрольні фіктивні підприємства. Вказана злочинна діяльність здійснюється за сприяння та прикриття посадових осіб місцевих правоохоронних органів, зокрема Національної поліції, прокуратури, Служби безпеки України, які, згідно покладних на них обов'язків з протидії та викриття вчинення злочинів, достеменно знаючи про їх вчинення, шляхом невжиття заходів кримінально-правового характеру, сприяють продовженню їх вчинення.

З початку 2021 року, згідно з інформацією розміщеною на онлайн-платформі електронної системи публічних закупівель «Prozorro» управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради підписано 4 договори на ремонт доріг на загальну суму 350 млн. грн., а саме:

1. UA-2021-02-03-002839-a «Поточний середній ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі в м. Чернігів» - 81 616 210,00 грн. (переможцем тендеру визнано ТОВ «ШБУ-14»);

2. UA-2021-02-17-004918-b «Поточний середній ремонт ділянок доріг вулиць Кільцева, 1-го Травня, Олександрівська, Малиновського в м. Чернігів (45233142-6 Ремонт доріг)» - 98 656 408,00 грн. В подальшому, наказом начальника управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради №120 від 11.10.2021 вартість виконання робіт було збільшено до 149 117 140,00 грн. (переможцем тендеру визнано ТОВ «ШБУ-14»);

3. UA-2021-03-05-007090-c «Поточний дрібний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд в м. Чернігів» - 150 595 134,00 грн.; (переможцем тендеру визнано КП «АТП 2528»);

4. UA-2021-05-11-004183-b «Капітальний ремонт ділянки дороги по

вул. Київська (від вул. Гончої до Грибоєдова) в м. Чернігів» - 50 985 316,00 грн. (переможцем тендеру визнано ТОВ «ШБУ-14»).

Механізм вчинення кримінального правопорушення полягає у створенні неконкурентних умов для перемоги у тендерах лише підконтрольних ТОВ «ШБУ-14» та КП «АТП-2528», орієнтована вартість робіт та матеріалів штучно завищена, внаслідок чого вказані підприємства отримують значно більшу суму коштів, які потрібно для ремонтних робіт, після чого дані кошти виводяться через підконтрольні фірми, шляхом підписання фіктивних договорів.

Окрім цього, в ході досудового розслідування здобуто інформацію, про придбання ТОВ «Шляхо-будівельне управління № 14» в ТОВ «Агротарнс-Північ» (ЄДРПОУ: 38776875) та ТОВ «Чернігівагрошляхбуд» (ЄДРПОУ:03582480) неякісної асфальтно-бетонної суміші за завищеною ціною, в подальшому дана суміш використовується при виконанні договорів на поточні та середні ремонти доріг у м. Чернігові.

Згідно оперативної інформації встановлено про порушення посадовими особами ТОВ «Агротарнс-Північ» методики виготовлення асфальтно-бетонної суміші, що негативно впливає на якість виготовленої продукції, зокрема асфальтобетонних сумішей, бетонних розчинів тощо, які використовуються при виконанні договорів на ремонти доріг у місті Чернігові, замовником у яких виступає управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, що як наслідок тягне за собою не належне виконання умов договору виконавцем, що являється предметом розслідування кримінального правопорушення. Також встановлено, що жоден державний контролюючий орган за тривалий період часу не здійснював перевірку діяльності ТОВ «Агротарнс-Північ», що вкотре свідчить про його безконтрольну діяльність.

Встановлено, що ТОВ «Агротарнс-Північ» здійснює свою діяльність за адресою: м. Чернігів, шосе Михайло-Коцюбинське, 3.

Згідно витягу з Реєстру нерухомого майна з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомості - нежитлові приміщення за адресою: м. Чернігів вул. шосе Михайло-Коцюбинське, 3, на праві приватної власності належать, ТОВ «Агротранс-Північ», а земельна ділянка з кадастровими номерами № 7410100000:01:036:0079 площею 1.047 га., на якій розташовані вказані приміщення, знаходиться у власності Територіальної громади міста Чернігова в особі Чернігівської міської ради та на праві оренди перебуває у користуванні ТОВ «Агротранс-Північ».

Згідно ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відповідно до ст. 7 Кримінального процесуального кодексу України зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, відноситься недоторканість житла чи іншого володіння особи, яка за змістом ст. 13 КПК України полягає в тому, що не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України огляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Відповідно ст. 237 КПК України огляд проводиться огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з вимогами статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 р. №3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховано, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини поняття «житло» у пункті 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим,4.XI.1950) охоплює не лише житло фізичних осіб. Воно може поширюватися на офісні приміщення, які належать фізичним особам.

Виходячи змісту із Листа Міністерства юстиції України № 423-0-2-13/11 від 31.07.2013 під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Приймаючи до уваги вищевикладене, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, а також враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається, під час судового розгляду знайшли підтвердження ті обставини, що органу досудового розслідування наявна необхідність у проведенні огляду об'єктів нерухомості, яким володіє на праві приватної власності ТОВ «Агротранс-Північ» за адресою: м. Чернігів вул. шосе Михайло-Коцюбинське, 3, що розташовані на земельній ділянці кадастровий 7410100000:01:036:0079 площею 1.047 га., яка перебуває в власності Територіальної громади міста Чернігова в особі Чернігівської міської ради та на праві оренди в користуванні ТОВ «Агротранс-Північ», а відтак клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим слідчої групи, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , дозвіл на проведення огляду за участі співробітників Держаної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань праці та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, об'єкта нерухомості - нежитлових приміщень за адресою: м. Чернігів, шосе Михайло-Коцюбинське, 3, які на праві приватної власності належать ТОВ «Агротранс-Північ», та земельної ділянки з кадастровим номером № 7410100000:01:036:0079 площею 1.047 га, на якій розташовані вказані приміщення, що знаходиться у власності Територіальної громади міста Чернігова в особі Чернігівської міської ради та на праві оренди перебуває у користуванні ТОВ «Агротранс-Північ», з метою встановлення факту наявності потужностей для виготовлення асфальтобетонних сумішей (облаштованої території, приміщень, устаткування, техніки, персоналу тощо), дотримання норм та вимог нормативно-правових актів під час їх виготовлення, а також дотримання вимог екологічного законодавства, законодавства з охорони праці, пожежної безпеки тощо, що може впливати на якість та процес виготовлення асфальтобетонних сумішей.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1