Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 283/2049/21
06 грудня 2021 року смт. Народичі Коростенського району
Житомирської області
Суддя Народицького районного суду Житомирської області Піщуліна І.С., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,
У провадженні Народицького районного суду Житомирської області перебуває справа про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 .
06 грудня 2021 року на адресу суду надійшло клопотання від ОСОБА_1 про участь свідка ОСОБА_2 у судовому засіданні 21 грудня 2021 року в режимі відеоконференції у приміщенні Ірпінського міського суду Київської області у зв'язку з віддаленістю проживання цього свідка від Народицького районного суду Житомирської області та неможливістю прибути безпосередньо до цього суду.
Враховуючи те, що нормами КУпАП не передбачено проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції, виходячи з положень частини 1 статті 2 даного Кодексу для забезпечення об'єктивного та оперативного розгляду справи, вважаю за необхідне застосувати аналогію закону з процесуальними нормами КПК України, а саме статті 366 КПК України.
Відповідно до статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі, зокрема, неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.
На підставі зазначеного й з метою забезпечення можливості участі особи у судовому засіданні, суд дійшов висновку, що клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід задовольнити.
Керуючись статтею 283 КУпАП, статтею 336 КПК України, суд,
Клопотання задовольнити.
Судове засідання у справі про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 , призначене на 10 годину 21 грудня 2021 року, провести у режимі відеоконференції.
Зобов'язати Ірпінський міський суд Київської області забезпечити проведення відеоконференції за участю свідка ОСОБА_2 на 10 годину 21 грудня 2021 року.
Копію постанови направити до Ірпінського міського суду Київської області для виконання.
Постанова набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя: Ірина ПІЩУЛІНА