Ухвала від 12.11.2021 по справі 488/4110/21

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА МИКОЛАЄВА

Справа № 488/4110/21

Провадження № 1-кс/488/731/21

УХВАЛА

12.11.2021 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Корабельного районного суду м.Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєва скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність посадової особи відділення поліції №3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області щодо невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, після отримання заяви про кримінальне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

05.11.2021 ОСОБА_3 звернулася до суду зі скаргоюна бездіяльність посадової особи відділення поліції №3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області з приводу невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в якій просить зобов'язати посадову особу відділення поліції №3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області виконати вимоги ст.55 КПК України та залучити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до кримінального провадження у якості потерпілої, вручити її пам'ятку про відповідні процесуальні права та обов'язки, і розпочати досудове розслідування за викладеними в заяві від 27.10.2021 року відомостями.

В обгрунтування скарги зазначила, що 27.10.2021 ОСОБА_3 звернулась до відділення поліції №3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.190 КК України. В якій повідомила про вчинення протиправних дій ОСОБА_4 ,який шляхом обману намагається встановити факт родинних відносин із її померлим братом з метою заволодіння спадковим майном, на яке у разі встановлення факту родинних відносин, він матиме першочергове право претендувати на його спадкування. Її брат за своє життя не мав дітей, у зв'язку з фізичною неможливістю. Зміна прізвища громадянина ОСОБА_4 вказує на той факт, що він не є рідним сином померлого брата. Листом від 29.10.2021 року відділення поліції № 3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області повідомили її про те, що заява заявниці була зареєстрована 28.10.2021 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції» за № 11204 і у зазначених заявницею обставинах складу кримінального правопорушення не виявлено, у зв'язку з чим прийнято рішення про припинення проведення подальшої перевірки.

Представник заявниці ОСОБА_3 - ОСОБА_5 надала через канцелярію суду заяву про розгляд скарги без її участі, скаргу підримала, просила її задовольнити. Представник органу досудового розслідування в судове засідання не з?явився, про час і місце судового розгляду сповіщався завчасно та неодноразово. В порядку ч. 3 ст. 306 КПК України розгляд скарги проводився у відсутність такого представника.

Дослідивши письмові докази, слідчий суддя доходить такого висновку.

Так, у відповідності до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Згідно з ч.4 ст.214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Згідно з ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Зі змісту наведених норм випливає, що згаданий обов'язок слідчого або прокурора не вимагає оцінки цими суб'єктами такої заяви (повідомлення) на предмет наявності ознак складу кримінального правопорушення для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, як зокрема нездійснення інших процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

За ч.2 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, може бути зокрема, про: - зобов'язання вчинити певну дію.

Права і обов'язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

Потерпілому вручається пам'ятка про процесуальні права та обов'язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про можливість задоволення скарги ОСОБА_3 , на бездіяльність посадових осіб відділення поліції № 3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, на підставі заяви ОСОБА_3 від 27.10.2021 року про вчинення кримінального правопорушення.

В той же час, скарга, в частині залучення ОСОБА_3 потерпілою, задоволенню не підлягає, оскільки таке питання вирішується лише після фактичного внесення відомостей до ЄРДР, чого на даний час не здійснено.

Керуючись ст.ст. 214, 303, 306, 307, 369 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність посадової особи відділення поліції №3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області щодо невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, після отримання заяви про кримінальне правопорушення- задовольнити частково.

Зобов?язати посадових осіб відділення поліції №3 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області,як орган досудового розслідування внести заяву ОСОБА_3 від 27.10.2021, яка зареєстрована 28.10.2021 року в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції» за №11204, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В задоволенні іншої частини скарги -відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
101623579
Наступний документ
101623581
Інформація про рішення:
№ рішення: 101623580
№ справи: 488/4110/21
Дата рішення: 12.11.2021
Дата публікації: 03.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Корабельний районний суд м. Миколаєва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань
Розклад засідань:
12.11.2021 09:50 Корабельний районний суд м. Миколаєва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛАЗАРЕВА Г М
суддя-доповідач:
ЛАЗАРЕВА Г М