3/134/898/2021 Справа №: 134/2063/21
29 листопада 2021 року Суддя Зарічанський В. Г.
Крижопільського районного суду Вінницької області
у складі: головуючого судді Зарічанського В. В.,
з участю секретаря судового засідання Балух О. В.
прокурора Бідюк Н. П.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Шарапанівка, Крижопільського району, Вінницької області та жительку АДРЕСА_1 , не працюючу, РНОКПП- НОМЕР_1 .
у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
24.11.2021 року до Крижопільського районного суду Вінницької області від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 499 від 16.11.2021 року в якому зазначено, що
ОСОБА_1 , являючись депутатом 7 скликання Кісницької сільської ради, Крижопільського району, Вінницької області, будучи згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (декларація після звільнення за 2020 рік), в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції № 02-19/321 від 13 квітня 2021 року ОСОБА_1 являлася депутатом 7 скликання Кісницької сільської ради, Крижопільського району, Вінницької області.
Відповідно до рішення № 1 першої сесії 7 скликання «Про підсумки виборів і визнання повноважень депутатів Кісницької сільської ради» Гарячківської сільської ради ОСОБА_1 обрано депутатом вказаної сільської ради.
Згідно рішення № 1 від 22 листопада 2020 року «Про початок повноважень депутатів Городківської сільської ради Тульчинського району Вінницької області, сільського голови та визнання їх повноважень» повноваження ОСОБА_1 , як депутата Кісницької сільської ради 7-го скликання припинились.
Керуючись п. п. «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.
В примітці до статті 172-6 КупАП зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто ОСОБА_1 є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
Таким чином ОСОБА_1 , являючись депутатом 7 скликання Кісницької сільської ради, Крижопільського району, Вінницької області, будучи згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 28.06.2021 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вище вказаному визнала повністю, щиро розкаялася, пояснила, що не подала вчасно декларацію тому, що не знала, що потрібно подавати річну декларацію після звільнення, тому не могла вчасно подати декларацію, просила суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши у сукупності досліджені докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до рішення № 1 першої сесії 7 скликання «Про підсумки виборів і визнання повноважень депутатів Кісницької сільської ради» Гарячківської сільської ради ОСОБА_1 обрано депутатом вказаної сільської ради.
Згідно рішення № 1 від 22 листопада 2020 року «Про початок повноважень депутатів Городківської сільської ради Тульчинського району Вінницької області, сільського голови та визнання їх повноважень» повноваження ОСОБА_1 , як депутата Кісницької сільської ради 7-го скликання припинились.
Відповідно до частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Отже, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію (за 2020 рік) до 01.04.2021 року. Як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , лише 28 червня 2021 року о 14 год. 48 хв. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини у несвоєчасній подачі декларацій, її вина у вчиненні вказаного корупційного діяння підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією декларації, витягом з послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які були у ОСОБА_1 , з якого вбачається несвоєчасне подання декларації, копії протоколу 7 скликання від 05.11.2015 року Кісницької сільської ради, копією рішення 1 сесії 7 скликання Кісницької сільської ради Крижопільського району, Вінницької області, письмовими поясненнями.
При призначенні адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, особу порушниці ОСОБА_1 , ступінь її вини, щире розкаяння, її майновий стан, тяжкість вчиненого правопорушення, те, що вона раніше не притягувалася до відповідальності за корупційні діяння та діє в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і вважає за необхідне застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 454 грн.
Керуючись ст. ст. 172-6 ч.1, 221, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 45, Закону України «Про запобігання корупції», п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суддя,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного суду в 10-ти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя