Справа № 521/19472/21
Номер провадження:1-в/521/777/21
01 грудня 2021 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю представника
ДУ «Одеська випрана колонія (№ 14)» ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Южне, Одеської області, українця, громадянина України, неодруженого, зареєстрованого: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 02 квітня 2010 року за ч. 1 ст. 185, 75, 104 КК України до одного року позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік; 25 листопада 2010 року за ч. 2 ст. 189, 69, ч. 2 ст. 186, 70, 71 КК України до двох років трьох місяців позбавлення волі; 04 червня 2013 року за ч. 1 ст. 296, 75 КК України до тридцяти діб арешту з випробувальним терміном на один рік; 28 травня 2014 року за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185, 70, 71 КК України до чотирьох років одного місяця позбавлення волі, відбуваючого покарання за вироком Южного міського суду Одеської області від 18 березня 2020 року за ч. 4 ст. 296 КК України, у вигляді трьох років позбавлення волі, знову засуджений: 13 липня 2021 року Комінтернівським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 187, ч. 4 ст. 70 КК України до трьох років шести місяців позбавлення волі, -
Суть питання, що вирішується постановою, і за чиєю ініціативою воно розглядається:
До Малиновського районного суду міста Одеси надійшло подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 строком на дванадцять місяців.
Встановлені судом обставини із посиланням на докази:
З подання вбачається, що за період відбування покарання засуджений ОСОБА_4 характеризується посередньо, за час відбування покарання в місцях позбавлення волі сім разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, заохочень немає.
Начальник установи, посилаючись на вимоги п. «б» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просить застосувати до ОСОБА_4 адміністративний нагляд з певними обмеженнями.
Позиція сторін, інших учасників та їх явка:
Представник ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» просила суд подання задовольнити та встановити адміністративний нагляд у відношенні засудженого ОСОБА_4 на дванадцять місяців.
До матеріалів справи долучена заява засудженого ОСОБА_4 в якій останній просить суд подання розглядати за його відсутністю.
Мотиви, з яких суд виходив при винесені постанови та положення закону яким керувався суд:
Вивчивши матеріали справи про встановлення адміністративного нагляду, вислухавши думку представника колонії, суддя вважає, що подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (із змінами та доповненнями), адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Під час розгляду подання суддею встановлено, що ОСОБА_4 відбуває покарання в ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» за вчинення тяжкого злочину.
При розгляді подання, суддею вивчалися документи, що характеризують особу засудженого (у тому числі про застосування заохочень та накладення стягнень).
Так, у характеристиці на засудженого ОСОБА_4 зазначається, що останній на виробництві установи не працевлаштований. За час відбування покарання характеризується посередньо, заохочень не має, до дисциплінарної відповідальності притягувався сім разів, з яких 1 (один) раз був поміщений в ДІЗО установи. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. Намагається дотримується правомірних взаємовідносин та ввічливого ставлення з персоналом установи. Не приділяє уваги до необхідності дбайливого ставлення до майна установи і предметів якими користується при виконані дорученої роботи. Не завжди виконує законні вимоги персоналу установи. До виконання робіт по благоустрою установи відноситься безвідповідально. Не допускає порушень вимог пожежної безпеки і безпеки праці. Відповідно до ст. 123 КВК України, у реалізації програм диференційованого виховного впливу та у організації виховних заходів участі не приймає. Відповідно до ст. 126 КВК України свій загальноосвітній рівень не підвищує. Відповідно до ст. 127 КВК України, участі у роботі самодіяльних організацій, не приймає.
Таким чином поведінка засудженого ОСОБА_4 за час відбування ним покарання свідчить про те, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Отже змін, які відбуваються протягом строку відбування покарання в особистості засудженого ОСОБА_4 не відбулося.
Проаналізувавши наявні документи, суддя дійшов висновку, що при дослідженні особи засудженого під час відбування покарання та його готовність до самостійного життя після відбуття строку покарання, дозволяє робити судді висновок про доцільність встановлення адміністративного нагляду та обмежень, щодо поведінки піднаглядного строком на дванадцять місяців.
Керуючись п. «б» ч. 1 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (із змінами та доповненнями), -
Висновок суду:
Подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд за місцем проживання, строком на дванадцять місяців, а також обмеження, передбачені ст. 10 вказаного Закону:
1.Заборона виходу з дома з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня за місцем мешкання.
2.Зобов'язати явкою для реєстрації в територіальний орган поліції за місцем постійного мешкання згідно вимог керівництва.
3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де продаються спиртні напої на розлив.
Строк і порядок набрання постанови законної сили та її оскарження:
Постанова суду, може бути оскаржена, через суд, який постановив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення, а особам, які перебувають під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_1