вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
"30" листопада 2021 р. м. Рівне Справа № 918/963/21
Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,
розглянув матеріали справи
за позовом: Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго"
до відповідача: Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради
про: стягнення в сумі 429 905,16 грн.
секретар судового засідання: Коваль С.М.
Представники:
Від позивача: Гуз С.Б.;
Від відповідача: не з'явився;
Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовом до відповідача Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради про стягнення 429 905,16 грн. вартості необлікованої електричної енергії.
Стислий виклад позицій позивача та відповідача
Позовні вимоги аргументовані тим, що між Приватним акціонерним товариством "Рівнеобленерго" та Управлінням культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради укладено договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії № 280030620 .
10 лютого 2021 року представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" згідно з актом №159670 про пломбування передано, а Управлінням КТМС Сарненської міської ради прийнято на збереження засіб обліку встановлений на об'єкті "Будинок культури" (вул. Шевченка, 4, с. Костянтинівка, Сарненського району) з пломбами переліченими в даному акті.
31 березня 2021 року представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" під час проведення перевірки електроустановки на об'єкті відповідача "Будинок культури", виявлено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ), а саме: відсутність на шафі обліку пломб з відбитками тавр електропередавальної організації №С29166561, №С29166562.
За результатом перевірки, складено акт про порушення №R011310 від 31 березня 2021 року.
13 квітня 2021 року комісією ПрАТ "Рівнеобленерго" у відповідності до ПРРЕЕ розглянуто акт про порушення, у зв'язку з тим, комісією проведено нарахування відповідачу за період з 21 січня 2021 року по 31 березня 2021 року, вартості необлікованої електричної енергії в сумі 429 905,16 грн.
22 листопада 2021 року відповідачем подано заяву про визнання позову, відповідно до змісту якої відповідач визнав позов в повному обсязі.
Інші процесуальні дії у справі
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 05 листопада 2021 року відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 30 листопада 2021 року.
22 листопада 2021 року відповідачем подано заяву про визнання позову.
Згідно з положеннями статті 191 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Згідно з приписами частин 3 - 4 статті 185 ГПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 191, 192 цього Кодексу.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, про місце дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням. В подані заяві про визнання позову відповідач проси суд розглядати спір без участі свого представника.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарським судом встановлено наступне.
Як слідує з матеріалів справи, 02 січня 2021 року між Приватним акціонерним товариством "Рівнеобленерго" (оператор системи/позивач) та Управлінням культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради (споживач/відповідач) було укладено договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії №280030620 (надалі - договір), відповідно до предмету якого оператор системи надає споживачу послуги з розподілу (передачі) електричної енергії параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №309, та Кодексу систем розподілу затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №310, за об'єктом (об'єктами), технічні параметри якого фіксуються в Паспорті точки (точок) розподілу за об'єктом (об'єктами) споживача, який є додатком 2 до цього договору, та в особовому рахунку споживача, облікових базах даних оператора системи.
Відповідно до підпункту 5 пункту 7.1. договору оператор системи має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.
Як слідує з матеріалів справи 10 лютого 2021 року представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" згідно акту №159670 про пломбування передано, а Управлінням культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради прийнято на збереження засіб обліку встановлений на об'єкті "Будинок культури" (вул. Шевченка, 4, с. Костянтинівка, Сарненського району) з пломбами переліченими в даному акті.
31 березня 2021 року представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" під час проведення перевірки електроустановки на об'єкті відповідача "Будинок культури", виявлено порушення пунктів 2.3.4, 8.2.4., 8.2.5. ПРРЕЕ, а саме: відсутність на шафі обліку пломб з відбитками тавр електропередавальної організації №С29166561, №С29166562.
За результатом перевірки, складено акт про порушення №R011310 від 31 березня 2021 року, який підписаний директором будинку культури без зауважень та представниками ПрАТ "Рівнеобленерго".
13 квітня 2021 року за участі представника відповідача, комісією ПрАТ "Рівнеобленерго" у відповідності до ПРРЕЕ розглянуто акт про порушення. У зв'язку з цим, комісією проведено нарахування відповідачу за період з 21 січня 2021 року по 31 березня 2021 року вартості необлікованої електричної енергії в сумі 429 905,16 грн.
Вказане рішення комісії оформлене відповідним протоколом №80 від 13 квітня 2021 року.
Враховуючи вищевикладене, на переконання позивача складений акт про порушення повністю підтверджує допущене відповідачем порушення ПРРЕЕ, відтак, нарахована згідно протоколу від 13 квітня 2021 року вартість не облікованої електричної енергії в сумі 429 905,16 грн. підлягає до сплати відповідачем.
23 квітня 2021 року відповідачем отримано повідомлення (рахунок) про оплату 429 905,16 грн. вартості необлікованої електричної енергії по акту про порушення №R011310.
Разом з тим, в матеріалах справи наявний акт звірки розрахунків, згідно з яким відповідач підтверджує заборгованість, що нарахована за необліковану електричну енергію в сумі 429 905,16 грн.
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів сторін.
З наведених обставин видно, що спірні правовідносини є за своїм змістом майновими, та стосуються надання послуг з постачання електричної енергії. Спірний характер правовідносин базується на тому, що позивач вважає свої права порушеними через порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, що зафіксовано позивачем, у зв'язку з чим позивачем нараховано вартість не облікованої електричної енергії, яка відповідачем не сплачена.
Статтею 714 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України (далі - ГК України), за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Аналогічні норми містить також стаття 173 ГК України.
Положеннями абзацу 2 частини 1 статті 175 ГК України врегульовано, що майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (стаття 11 ЦК України).
Закон України "Про ринок електричної енергії" визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Згідно з положеннями статті 56 Закону України "Про ринок електричної енергії", постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.
Статтею 77 Закону України "Про ринок електричної енергії", учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Судом встановлено, що 02 січня 2021 року між Приватним акціонерним товариством "Рівнеобленерго" та Управлінням культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради було укладено договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії №280030620.
Згідно з умовами підпунктів 5, 6, 8 пункту 5.5.5. ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов'язаний: дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та електроприладів згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів України; забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.
Згідно статті 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач зобов'язаний: надавати постачальникам послуг комерційного обліку, з якими він уклав договір, доступ до своїх електроустановок для здійснення монтажу, технічного обслуговування та зняття показників з приладів обліку споживання електричної енергії; дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.
31 березня 2021 року представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" під час проведення перевірки електроустановки на об'єкті відповідача "Будинок культури", виявлено порушення пунктів 2.3.4, 8.2.4., 8.2.5. ПРРЕЕ, а саме: відсутність на шафі обліку пломб з відбитками тавр електропередавальної організації №С29166561, №С29166562.
Згідно з положеннями пункту 2.3.4. ПРРЕЕ, відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.
Згідно з приписами пункту 8.2.5. ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням:
меж балансової належності;
перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;
номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення;
фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.
В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.
В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.
Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов'язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.
Відповідно до пункту 8.2.4. ПРРЕЕ, у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 цього розділу.
Пунктом 8.2.6. ПРРЕЕ визначено, що на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Згідно з умовами підпункту 2. пункту 8.4.2. ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень: пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії).
13 квітня 2021 року за участі представника відповідача, комісією ПрАТ "Рівнеобленерго" відповідно до ПРРЕЕ розглянуто акт про порушення. У зв'язку з цим, комісією проведено нарахування відповідачу за період з 21 січня 2021 року по 31 березня 2021 року вартості необлікованої електричної енергії в сумі 429 905,16 грн.
Вказане рішення комісії оформлене відповідним протоколом №80 від 13 квітня 2021 року.
Згідно з положеннями пункту 8.4.7. ПРРЕЕ, кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи.
Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).
У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта про порушення та/або визначенні обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, вирішуються Регулятором, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики відповідно до компетенції, енергетичним омбудсменом та/або судом.
Якщо судом прийнято рішення, яким спростовано факт безоблікового споживання електричної енергії споживачем та/або відмовлено оператору системи в задоволенні позову щодо стягнення зі споживача вартості необлікованої електричної енергії, розрахованої на підставі акта про порушення, та за умови набрання рішенням суду законної сили оператор системи скасовує відповідний акт про порушення.
23 квітня 2021 року відповідачем отримано повідомлення (рахунок) про оплату 429 905,16 грн. вартості необлікованої електричної енергії по акту про порушення №R011310.
Разом з тим, в матеріалах справи наявний акт звірки розрахунків, згідно з яким відповідач підтвердив наявність заборгованості перед позивачем за необліковану електричну енергію в сумі 429 905,16 грн.
Докази сплати вартості необлікованої електричної енергії в сумі 429 905,16 грн. в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до приписів частини 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з вимогами статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до положень статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Також, згідно з нормами статті 78 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Правилами статті 13 ГПК України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Враховуючи викладене, суд робить висновок, що відповідач не спростував наведені позивачем аргументи.
Висновки суду
На думку суду, встановлені обставини щодо порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, що зафіксовано позивачем, у зв'язку з чим позивачем нараховано вартість не облікованої електричної енергії, яка відповідачем не сплачена свідчить про порушення прав позивача, з огляду на викладене, суд робить висновок про обґрунтованість позовних вимог.
Оцінюючи аргументи сторін за критерієм "переконливості", суд вважає, що встановлені обставини упевнюють у обґрунтованості звернення позивача з наведеними вимогами.
Розподіл судових витрат
Згідно з положеннями статті 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до норм статті 130 ГПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Оскільки відповідач визнав наявну основну заборгованість до початку розгляду справи, суд вважає за необхідне повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору 3 224 грн. 29 коп. судового збору сплаченого при поданні позову.
Решта судового збору в розмірі 3 224 грн. 29 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 73, 74, 76-79, 91, 120, 123, 129, 233, 238, 241 ГПК України, суд -
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради (34500, Рівненська область, Сарненський район, м.Сарни, вул. Широка 31, код ЄДРПОУ 44086972) на користь Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" (33013, Рівненська область, місто Рівне, вул. Князя Володимира 71, код ЄДРПОУ 05424874) 429 905 (чотириста двадцять дев'ять тисяч дев'ятсот п'ять) грн. 16 коп. вартості не облікованої електричної енергії та 3 224 (три тисячі двісті двадцять чотири) грн. 29 коп. судового збору.
3. Ухвалою суду повернути Приватному акціонерному товариству "Рівнеобленерго" (33013, Рівненська область, місто Рівне, вул. Князя Володимира 71, код ЄДРПОУ 05424874) з державного бюджету України 3 224 (три тисячі двісті двадцять чотири) грн. 29 коп. судового збору.
Позивач (Стягувач): Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" (33013, Рівненська область, місто Рівне, вул. Князя Володимира 71, код ЄДРПОУ 05424874).
Відповідач (Боржник): Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради (34500, Рівненська область, Сарненський район, м.Сарни, вул. Широка 31, код ЄДРПОУ 44086972).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).
Повний текст рішення складено та підписано 03 грудня 2021 року.
Суддя А.Качур