Постанова від 03.12.2021 по справі 299/6263/21

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Справа № 299/6263/21

ПОСТАНОВА

03.12.2021 м. Виноградів

Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., ознайомившись в порядку підготовки до розгляду з матеріалами, які поступили з відділення поліції № 1 Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (далі - відділення поліції № 1 Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області), про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

02.12.2021 року із відділення поліції № 1 Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області до суду поступив протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 087975 від 20.11.2021 року, складений поліцейським СРПП відділення поліції № 1 Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області Брихунцем Я.П. відносно ОСОБА_1 за статтею 124 КУпАП, з додатками.

Відповідно до пункту 2 статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення передбачені у статті 256 КУпАП.

Згідно статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 , не відповідає вимогам частини першої статті 256 КУпАП, а саме:

1) неповністю вказано адресу місця складення протоколу;

2) неповністю вказано адресу потерпілого;

3) не зазначено прізвища, імена, по батькові, адреси свідків, які, як видно з матеріалів справи, є;

4) не заповнено графу, у якій викладається пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

До протоколу про адміністративне правопорушення додано схему місця дорожньо-транспортної пригоди, на якій не заповнено усі відомості про об'єкти та обставини пригоди, та копію пояснення свідка ОСОБА_2 від 20.11.2021 року, яке не підписане посадовою особою, яка відібрала пояснення.

КУпАП не передбачено наслідки невідповідності протоколу про адміністративне правопорушення вимогам статті 256 КУпАП.

КУпАП регулює питання відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, яким, згідно частини першої статті 9 КУпАП, визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Кримінальний процесуальний кодекс України (далі - КПК України) регламентує порядок притягнення до відповідальності за вчинення злочину, яким, відповідно до частини першої статті 11 Кримінального кодексу України, є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

Таким чином, КУпАП в частині порядку притягнення до адміністративної відповідальності та КПК України регулюють схожі процесуальні відносини, - процесуальні відносини, що виникають у зв'язку з притягненням до відповідальності за вчинення правопорушень, які (правопорушення) різняться тільки за ступенем суспільної шкідливості. Відтак, до процесуальних відносин, які не врегульовані КУпАП, можливим є застосування процесуальних норм КПК України, що регулюють подібні за змістом відносини.

У кримінальному провадженні суд встановлює доведеність чи недоведеність обвинувачення, тобто, твердження про вчинення певною особою діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, висунутого в обвинувальному акті.

Згідно положень пункту 3 частини третьої статті 314 КПК України в разі невідповідності обвинувального акта вимогам КПК України суд приймає рішення про повернення обвинувального акта прокурору.

У провадженні в справі про адміністративне правопорушення суд розглядає протокол про адміністративне правопорушення.

Виходячи з викладеного вище, за аналогією закону, наслідком невідповідності протоколу про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП є повернення протоколу про адміністративне правопорушення органу, від якого протокол поступив до суду.

На підставі наведеного, керуючись статтями 256, 278, 283 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 087975 від 20.11.2021 року відносно ОСОБА_1 за статтею 124 КУпАП з доданими документами повернути відділенню поліції № 1 Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області.

Постанова не підлягає оскарженню.

СуддяМ. Д. Бак

Попередній документ
101585271
Наступний документ
101585273
Інформація про рішення:
№ рішення: 101585272
№ справи: 299/6263/21
Дата рішення: 03.12.2021
Дата публікації: 06.12.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Виноградівський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (30.12.2021)
Дата надходження: 30.12.2021
Розклад засідань:
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.06.2026 03:38 Виноградівський районний суд Закарпатської області
24.01.2022 09:00 Виноградівський районний суд Закарпатської області
08.02.2022 10:00 Виноградівський районний суд Закарпатської області
18.02.2022 13:00 Виноградівський районний суд Закарпатської області
04.03.2022 09:00 Виноградівський районний суд Закарпатської області