Постанова від 29.06.2010 по справі 4520/10/1570

Справа № 2а-4520/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойко Л.М.

при секретарі Саратовській Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу у сумі 1 700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2010 року Прокурор Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області (надалі - Інспекція) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення штрафу у сумі 1 700 гривень, в якому зазначив, що відповідно до акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №159856 від 02.12.2009 року працівниками інспекції був перевірений транспортний засіб під керуванням ОСОБА_1, за яким встановлено, що перевезення вантажу здійснювалося без оформлення відповідних документів, а саме -без ліцензійної картки. Відповідачем проігноровано запрошення інспекції про прибуття для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт за актом від 02.12.2009 року, у зв'язку з чим розгляд справи відбувся за відсутністю ОСОБА_1 16.12.2009 року Територіальним управлінням Головної автоінспекції в Одеській області винесено постанову про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 1700 гривень за порушення ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Відповідачу направлено копію постанови від 16.12.2009 року, але ним не сплачено штрафні санкції, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції у розмірі 1 700 гривень.

Представники прокуратури та інспекції у судовому засіданні, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримали позовні вимоги у повному обсязі, просили їх задовольнити та зазначили, що станом на день розгляду справи відповідач не сплатив штрафні санкції.

Відповідач до судового засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Суд вважає причину неявки відповідача неповажною та можливим розгляд справи на підставі наданих доказів, оскільки в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Вислухавши пояснення представника інспекції, вивчивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив, що відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від 14.12.2005 р. № 888 основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Листом № 8657/02 від 07.12.2009 року відповідач був запрошений на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт на 16.12.2009 року з 10.00 до 14.00 години до Інспекції за адресою: м. Одеса, вул. Польська, буд.16-а,(а.с.14), що підтверджується повідомленням про отримання поштового відправлення (а.с. 17). Проте відповідач не з'явився до інспекції на розгляд питання стосовно порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 р. № 2344-ІІІ (надалі -Закон № 2344-ІІІ) визначений перелік документів, на підставі яких виконують вантажні перевезення, для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, зокрема, для водія, це - ліцензійна картка.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовується санкція за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів -штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На підставі Акту № 159856 від 02.12.2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 16 грудня 2009 року винесена постанова про застосування фінансових санкцій у сумі 1 700 гривень (а.с.15).

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 зазначає, що здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. Копія постанови видається не пізніше трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта владних повноважень особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням ( п.п. 26,27,29) Порядку.

Згідно п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів саме після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Судом встановлено, що відповідач отримав від Інспекції запрошення на розгляд справи та постанову про застосування до нього фінансових санкцій, про що свідчать наявні у матеріалах справи копії запрошення на розгляд справи та постанова, які були відправлені рекомендованим листом з повідомленням (а.с.17). Відповідачем не було оскаржено постанову щодо нього від 16.12.2009 року відповідно до пп. 32-35 вищевказаного Порядку.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог. Разом з тим, штрафні санкції ОСОБА_1 не були сплачені.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2,7,8,9,11,86,159-164 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу у сумі 1 700 грн., - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 1 700 гривень на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області (р/р 31116106700360, МФО 828011, отримувач - УДК в Одеській області КОД 22508650, код платежу - 21081100).

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 29 червня 2010 року

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Суддя Л.М. Бойко