Постанова від 23.06.2010 по справі 2а-3500/09/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2010 р. 11:30 Справа № 2а - 3500/09/1470

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В.С. при секретарі судового засідання Мотельчук А.В. у відкритому судовому засіданні розглянувши адміністративну справу

за позовомПрокурора м. Южноукраїнська,

вул. Миру, 11, м. Южноукраїнськ, Миколаївської області, 55000

в інтересах

держави в особіМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,

вул. Нікольська, 46, під. 2, м. Миколаїв, 54001

доДочірнього підприємства Державної акціонерної компанії “Ліки України“

аптека №6, пр. Леніна, 8, м. Южноукраїнськ, Миколаївської області, 55000

простягнення заборгованості в сумі 90012,30 грн.,

за участю представників:

прокурор: Паніч Т. В.,

від позивача: Щукін І. І., довіреність № 06-1/1, від 11.01.10,

від відповідача: Риженко Ю.О., довіреність № 98, від 20.07.09,

Позивач звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовними вимогами про стягнення з відповідача на його користь адміністративно-господарських санкцій в сумі 90 012,30 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідач подавав до фонду звіти про наявність працюючого інваліда починаючи з 2005 р., такий інвалід у відповідача не працював. Таким чином відповідач повинен сплатити санкції за період з 2005 по 2008 р.р.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову, та надав суду заперечення в яких відповідач зазначає, що при нарахуванні адміністративно-господарських санкцій слід враховувати строки передбачені ст.258 ЦК України, тобто за один рік..

У судовому засіданні судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, заслухавши пояснення сторін суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно до ч.2 ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” №875-ХІІ від 21.03.91 р. (далі Закон) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу встановленого частиною першою цієї статті і забезпечують працевлаштування інвалідів.

1.06.09 р. прокуратурою м. Южноукраїнська було проведено перевірку додержання службовими особами відповідача вимог чинного законодавства, спрямованого на соціальний захист інвалідів.

Перевіркою встановлено, що службова особа (завідуюча аптеки) відповідача подавала з 2005 р. до фонду звіти за формою 10-ПН про зайнятість та працевлаштування інвалідів, хоча фактично у відповідача цей інвалід не працював.

Таким чином відповідач подавав позивачу звіти з інформацією, яка не відповідала дійсності, з метою уникнення сплати адміністративно-господарських санкцій. Цей факт встановлений вироком Южноукраїнського міського суду від 11.12.09 р. по справі №1-126/2009.

Відповідно до ч.1 ст.18 Закону підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Згідно ст.20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Відповідно до вимог п.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Таким чином відповідач повен був сплатити до Фонду соціального захисту інвалідів, за 2005-2006 р.р., адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 90 012,30 грн. Дана сума підтверджується розрахунками позивача.

Представник відповідача не заперечив проти правильності розрахунку адміністративно-господарських санкцій та пені.

Суд не приймає до уваги заперечення відповідача відносно застосування норм ст.258 ЦК України, оскільки застосування адміністративно-господарських санкцій відбувається у відповідності до норм ГК України.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 69, 71, 86, 159-163, КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з дочірнього підприємства державної акціонерної компанії “Ліки України“ на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 90 012,30 грн.

3. Роз'яснити сторонам строк і порядок набрання цією постановою законної сили та її оскарження.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.

Суддя В. С. Брагар

Повний текст рішення складений відповідно

до ч.3 ст. 160 КАС України та підписаний суддею 24.06.2010 р.