Постанова від 26.05.2010 по справі 2а-1359/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2010 року < Текст > Справа № 2а-1359/10/0870

(11 год. 55 хв.) м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Прудивуса О.В.,

при секретарі судового засідання Скачковій Т.В.,

за відсутності представників сторін та відповідача

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі Запорізької області

до: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про: стягнення податкового боргу.

09.03.2010 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі Запорізької області (далі - позивач) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просив стягнути з відповідача на користь позивача податкову заборгованість в розмірі 1060,11 грн., з яких 535,52 грн. по податку з доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю на р/р № 33214801700116 місцевого бюджету Гуляйпільського району Полтавська сільська рада, код платежу 11010200, банк одержувача УДК м. Запоріжжя, ОКПО 34676896, МФО 813015; 524,59 грн. по збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства на р/р № 31219233700101 державного бюджету Гуляйпільського району, код платежу 16060100, банк одержувача УДК м. Запоріжжя, ОКПО 34676896, МФО 813015.

Ухвалою судді від 10.03.2010 зазначену позовну заяву було залишено без руху, надано строк для усунення її недоліків до 29.03.2010.

Ухвалою від 30.03.2010 було відкрито провадження у справі, судове засідання призначено на 22.04.2010.

Позивач обґрунтував свої вимоги тим, що згідно даних обліку позивача податкова заборгованість відповідача по сплаті податку з доходів фізичних осіб станом на 13.02.2010 становить 535,52 грн., що складається із несплачених авансових платежів податку згідно Розрахунку авансових платежів № 0000511700/0 від 03.02.2009 за термінами сплати: 14.08.2009 - 243,75 грн., 16.11.2009 - 243,75 грн., а також виникла на підставі податкового повідомлення - рішення позивача від 17 листопада 2009 року № 0017741701/0, яким до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 48,02 грн.

Крім цього позивач зазначив, що у відповідача станом на 13.02.2010 наявна податкова заборгованість по сплаті збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у розмірі 524,59 грн., що складається із несплачених сум по звіту, поданому відповідачем - 14,54 грн., а також виникла на підставі податкових повідомлень - рішень від 17.11.2009 № 0017741701/0, від 23.11.2009 № 0017961701/0, якими до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 0,05 грн. та 510,00 грн. відповідно.

У зв'язку з непогашенням податкової заборгованості відповідачем, позивач на підставі норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (далі - Закон № 2181-ІІІ) просив суд стягнути її з відповідача.

19.04.2010 судом отримано клопотання позивача, про розгляд справи за його відсутності та підтримку ним заявлених позовних вимог.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату час та місце судового розгляду, в судове засідання 22.04.2010 не з'явився та не повідомив суд про причини неприбуття, а також не надіслав суду будь-яких заяв та заперечень проти позову, у зв'язку з чим розгляд справи був відкладений на 26.05.2010.

19.05.2010 судом отримано клопотання позивача, про розгляд справи за його відсутності та підтримку ним заявлених позовних вимог.

В судове засідання 26.05.2010 відповідач повторно не прибув.

За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін на підставі наявних матеріалів.

У судовому засіданні 26.05.2010 судом було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи та дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Державна реєстрація відповідача була проведена 29.11.2007, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії В02 № 705208 та листом голови Гуляйпільської районної державної адміністрації від 20.01.2010.

Згідно з довідкою позивача від 30.11.2007 № 521 відповідач був взятий на облік платників податків у позивача 30.11.2007 за № 221/2007.

16.11.2009 позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати відповідачем платежів до бюджету та державних цільових фондів з питання своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб.

За результатами перевірки позивачем був складений акт від 16.11.2009 № 0017741701 (далі - акт перевірки), в якому зафіксовано факт порушення відповідачем пп. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181-ІІІ.

Згідно з пп. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181-ІІІ у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Підпунктом 4.2.2. п. 4.2. ст. 4 Закону № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

Відповідно до ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 № 13-92 (далі - Декрет), оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.

Статтею 14 Декрету визначено, що з доходів, зазначених у цьому розділі Декрету, податок обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про очікуваний (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи та інших відомостей про доходи громадян, визначених у цьому розділі. Податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку: протягом року платники щоквартально сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рік, а платники, які вперше залучаються до сплати податку, - 25 процентів суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рік. Для сплати авансових платежів податку встановлюються такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада.

Як вбачається з наявної у матеріалах справи копії декларації про доходи за 2008 рік, очікуваний відповідачем дохід у 2009 році сукупний оподатковуваний дохід становив 6 500 грн.

Позивачем 03.02.2009 був зроблений розрахунок авансових платежів прибуткового податку на 2009 рік № 0000000053/1700, за яким сума нарахованого прибуткового податку для відповідача становить 975,00 грн. Відповідачу було вручено податкове повідомлення - рішення від 03.02.2009 № 0000511700/0 на відповідну суму, яким визначені наступні граничні строки сплати податкового зобов'язання з авансових платежів у сумі 243,75 грн. в кожному періоді - 16.03.2009, 14.05.2009. 14.08.2009, 16.11.2009.

Згідно з пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Судом встановлено, що відповідачем не були сплачені суми авансових платежів 14.08.2009 та 16.11.2009 у розмірі 487,50 грн. Відповідачу були надіслані перша податкова вимога від 17.08.2009 та друга податкова вимога від 16.09.2009 № 2/323.

Крім цього, на підставі акту перевірки від 16.11.2009 позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення 17 листопада 2009 року № 0017741701/0, яким відповідачу на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ визначена сума штрафу у розмірі 20% узгодженого податкового зобов'язання, що становить 48,02 грн. Копія корінця зазначеного повідомлення наявна у матеріалах справи. Штрафні санкції були нараховані відповідачу за несвоєчасну сплату суми авансових платежів прибуткового податку, строк сплати яких настав 14.05.2009, а фактично сплачені відповідачем 23.06.2009 із затримкою у 20 днів, що підтверджується розрахунком штрафних санкцій.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 20.11.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, та відповідно до пп. 5.2.4. п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ є узгодженим на час розгляду даної справи.

Отже загальна сума зобов'язання відповідача по податку з доходів фізичних осіб становить 535,52 грн.

Як встановлено судом з матеріалів справи, відповідач є платником збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 09.04.1999 № 587-XIV платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Статтею 4 зазначеного Закону визначено, що механізм справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та порядок використання цих коштів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587, контроль за правильністю обчислення збору, повнотою та своєчасністю його сплати до державного бюджету здійснюють органи державної податкової служби відповідно до законодавства. За несвоєчасну сплату збору справляється пеня та застосовуються штрафні санкції відповідно до Закону № 2181-ІІІ.

Позивачем були прийняті податкові повідомлення-рішення від 17 листопада 2009 року № 0017751701/0, яким відповідачу на підставі п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ визначена сума штрафу у розмірі 0,05 грн., від 23 листопада 2009 року № 0017961701/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання за неподання звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за серпень - жовтень 2009 року у розмірі 510 грн. Факт неподання звітності підтверджується актом перевірки позивача від 23 листопада 2009 року № 00180/1701/НОМЕР_2.

Судом також встановлено, що відповідачем не була сплачена сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у розмірі 14,54 грн., про що йому було надіслано другу податкову вимогу від 16.09.2009 № 2/323.

Таким чином загальна заборгованість відповідача по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства становить 524,59 грн.

Підпунктом 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

З наведеного вбачається, що податковий борг відповідача становить 1060,11 грн.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі Запорізької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, АДРЕСА_1) податкову заборгованість в розмірі 1060,11 грн. (одна тисяча шістдесят гривень 11 коп.), з яких:

- 535,52 грн. (п'ятсот тридцять п'ять гривень 52 коп.) по податку з доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю на р/р № 33214801700116 місцевого бюджету Гуляйпільського району, Полтавська сільська рада, код платежу 11010200, банк одержувача УДК м. Запоріжжя, ОКПО 34676896, МФО 813015;

- 524,59 грн. (п'ятсот двадцять чотири гривні 59 коп.) по збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства на р/р № 31219233700101 державного бюджету Гуляйпільського району, код платежу 16060100, банк одержувача УДК м. Запоріжжя, ОКПО 34676896, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.В. Прудивус

Постанова у повному обсязі складена 31 травня 2010 року.