Україна
18 червня 2010 р. справа № 2а-5253/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ушенка С. В.
при секретарі Кутафіній К.Ю.
за участю
представника позивача Романенка О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Краматорську Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості, -
Державна податкова інспекція в м. Краматорську Донецької області звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 26325,79 грн., яка складається з боргу з податку на додану вартість, який виник внаслідок несплати розстрочених податкових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом за наслідками проведеної перевірки, а також нарахованої пені у зв'язку несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання. Просить стягнути з відповідача податковий борг у повному обсязі.
Під час судового розгляду справи представник позивача уточнив позовні вимоги та просив у зв'язку з частковим погашення відповідачем заборгованості стягнути на користь суму у розмірі 25964,05 грн., у тому числі податкове зобов'язання - 25104,76 грн., пеня - 859,29 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позові та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Представник позивача не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача.
Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не з'явився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець 13.01.2004 р. виконавчим комітетом Краматорської міської Ради Донецької області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи, довідкою з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
На облік до ДПІ у м. Краматорську Донецької області як платник податків взято з 15.01.2004 р. за № 31, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків. З 06.02.2004 р. відповідача було зареєстровано як платника податку на додану вартість. Згідно його заяви від 15.07.2009 р. реєстрацію платника податку на додану вартість було анульовано.
Податковим органом проведено виїзну документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 р. по 31.12.2007 р. фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, про що складено акт № 812/17-1-1782009438 від 16.05.2008 року.
Актом перевірки встановлені порушення Закону України «Про податок на додану вартість», Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», у вигляді заниження податку на додану вартість на суму 32275,00 грн. та внесення перекручених даних про обсяги виручки від реалізації товарів до книги обліку доходів та витрат та до звіту суб'єкта малого підприємництва -фізичної особи - платника єдиного податку за 4 квартал 2005 р.
За результатами перевірки податковим органом було прийнято наступне податкове повідомлення-рішення № 0001471701/0/28527/10/17-13 від 05.06.2008 р., згідно з яким відповідачу визначена сума податкового зобов'язання з ПДВ у розмірі 48412,50 грн., у тому числі за основним платежем - 32275,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 16137,50 грн.
Податкове повідомлення-рішення було вручене відповідачу 18.07.2008.
Відповідач, не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням оскаржив його до ДПІ у м. Краматорську Донецької області, ДПА у Донецькій області, ДПА України, але скарги були залишені без задоволення, а податкове повідомлення-рішення - без змін.
02.04.2009 між ДПІ у м. Краматорську та відповідачем укладено договір про розстрочення податкових зобов'язань № 7/24-012, відповідно до умов якого податковий орган надав платнику податків розстрочення сплати податкових зобов'язань на загальну суму 29719,03 грн. під проценти терміном з 02.04.2009 до 11.12.2009. Також 02.04.2009 ДПІ у м. Краматорську було прийнято рішення № 7/24-012 про розстрочення податкових зобов'язань.
У зв'язку з невиконанням умов договору про розстрочення податкових зобов'язань ДПІ у м. Краматорську було прийнято рішення № 7с/24-012 від 17.07.2009 про скасування розстрочення податкових зобов'язань (боргу).
28.07.2009 ДПІ у м. Краматорську проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності надання податкової декларації з податку на додану вартість фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, за результатами якої складено акт № 1861/17-2-1782009438 від 28.07.2009, яким встановлено порушення абз. «а» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді порушення строків подання податкової декларації з податку на додану вартість за перший квартал 2009р.
За наслідками перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 2881702/0/1754-10/17-26 від 28.07.2009 р., яким до відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн., яке відповідач отримав 28.07.2009 р. та не оскаржував.
Суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій, визначені вказаними вище податковими повідомленнями-рішеннями, відповідач у повному обсязі не сплатив, у зв'язку з чим ДПІ у м. Краматорську Донецької області були надіслані на адресу відповідача податкові вимоги № 1/139 від 19.05.2009 р. на суму 183,87 грн. і № 2/254 від 20.08.2009 р. на суму 26804,74 грн. Податкові вимоги були надіслані відповідачу рекомендованими листами, але не були ним отримані, у зв'язку з чим податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень у податковій інспекції.
Відповідно до пп. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у зв'язку зі сплатою податкового зобов'язання з податку на додану вартість після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання відповідачу була нарахована пеня у розмірі 821,53 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу, наданим позивачем, даними облікової картки платника податку.
Відповідачем здійснена часткова сплата податкових зобов'язань, що підтверджується платіжним дорученням № 11 від 01.04.2009 на суму 18200,00 грн., квитанцією № 3 від 08.05.2009 на суму 4000,00 грн.
Таким чином загальна сума податкового боргу складає 25964,05 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до абзацу «а» пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», із змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 цього Закону визначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до пп. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 3, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі не сплати платником податків узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідач не оспорював податкові вимоги.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі несплати бюджетного боргу, він може бути примусово стягнений виключно за рішенням суду за рахунок активів платника податку.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату заборгованості суду не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158-163, 185-186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Краматорську Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 податковий борг у розмірі 25964 (двадцять п'ять тисяч дев'ятсот шістдесят чотири) грн. 05 коп. на р/р 31112029700059, код платежу 14010100, одержувач - державний бюджет м. Краматорська, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанову прийнято в нарадчій кімнаті та оголошено в судовому засіданні.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ушенко С. В.