Постанова від 29.06.2010 по справі 2а-4501/10/0470

29.06.10 < копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2010 р. Справа № 2а-4501/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю. < Текст >

при секретаріОрловы О.В.,

за участю:

< найм. Пр. > < ПІБ Пр. >

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського фермерського господарства "Гридасов" про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

09.04.2010 року Криворізька міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Селянського фермерського господарства «Гридасов» про припинення підприємницької діяльності юридичної особи.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що відповідач 23.12.1993 року зареєстрований розпорядженням голови Широківської районної ради народних депутатів як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа та перебуває на обліку у Криворізькій міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області як платник податків. Проте при здійсненні своєї діяльності порушує вимоги діючого законодавства, а саме не надає більше року (з січня 2008 року) податкових декларацій про отримані доходи, бухгалтерської звітності, що не дає можливості контролюючим органам здійснювати контроль за додержанням вимог податкового та іншого законодавства та за юридичною адресою не знаходиться. Заборгованості по платежам до бюджету не має.

Представник позивача позов підтримав в повному обсязі. У судове засідання не з'явився, проте надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не з'явився, але надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Відповідач, зареєстрований Широківською районною радою народних депутатів Дніпропетровської області як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа (а. с. 6, 7, 9).

Згідно з Актом № 001456 Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області від 01.02.2010 року відповідач з січня 2008 року не надає податкової звітності, що є грубим порушенням чинного законодавства України, порушенням законних інтересів держави (а. с. 16).

Відповідно до Довідки про встановлення фактичного місця знаходження та Акта № 000098 Криворізької МДПІ від 01.02.2010 року під час перевірки встановлено, що Селянське фермерське господарство «Гридасов» за юридичною адресою не знаходиться (а. с. 8, 17).

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 8 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивачем у адміністративній справі також є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

За положеннями пункту 5 частини четвертої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкти владних повноважень можуть бути позивачами у справі у випадках, встановлених законом.

Крім того, пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України дано визначення суб'єкта владних повноважень, згідно з яким - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Тобто, позивач - орган державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, який у спірних правовідносинах реалізує надані йому владні управлінські функції по веденню оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів на підставі законодавства.

Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних і фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про селянське (фермерське) господарство» № 2009-XII від 20.12.1991 року спори про припинення діяльності селянського (фермерського) господарства вирішуються судом.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач не надає передбаченої податкової звітності більше одного року.

Відповідно до пункту 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядок встановлений законами України, мають право звертатися до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з п. 8.6. Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.98 р., якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Позивачем надано довідку, про відсутність у відповідача заборгованості перед бюджетом (а. с. 15).

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Селянського фермерського господарства «Гридасов» про припинення підприємницької діяльності юридичної особи задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу Селянське фермерське господарство «Гридасов» (53733, Дніпропетровська область, Широківський район, с. Степове, вул. Ювілейна, б. 12, код ЄДРПОУ 20245413).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 07.05.2010 року.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >А. Ю. Рищенко

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >