про залишення позовної заяви без руху
02 грудня 2021 року Справа № 480/12428/21
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради про зобов'язання вчинити дії,
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради, в якому просить суд:
- з о б о в ' я з а т и Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради призначити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу до 5 травня 2021 року та п е р е д а т и до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради розпорядження для нарахування і виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги до 5 травня 2021 року в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, що скрадає 8800 грн.;
- з о б о в ' я з а т и Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу до 5 травня 2021 року як учаснику бойових дій у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком, що складає 8800 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд встановив, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, враховуючи наступне.
Так, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу).
Проте, позивачем у позовній заяві зазначено з помилкою свій реєстраційний номеру облікової картки платника податків ( НОМЕР_1 ) (має бути зазначено 10 цифр, а фактично вказано 11 цифр) та не зазначено ідентифікаційного коду Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради.
Крім того, згідно з пунктами 4, 5 та пунктом 9 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.
Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача.
Частиною четвертою статті 161 КАС України визначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з тексту позовної заяви, позивач в обгрунтування своїх вимог зазначає, що перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Охтирської міської ради як учасник бойових дій.
При цьому, позивачем не додано до позовної заяви доказів того, що перебуває на обліку саме в Управлінні соціального захисту населення Охтирської міської ради, як особа яка має право на пільги щодо виплати одноразової грошової допомоги до 5 травня.
Також в обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у 2021 році йому не було виплачено одноразову грошову допомогу до 5 травня. Одночасно в позовній заяві зазначає, що підставою для звернення з позовом, є проведення нарахування і виплати одноразової грошової допомоги до 5 травня в 2021 році не в повному обсязі.
При цьому доказів на підтвердження зазначеного до позовної заяви позивачем додано не було.
Таким чином з позовної заяви та доданих до неї документів не можливо встановити чи виплачувалася позивачу в 2021 році грошова допомога до 5 травня як учаснику бойових дій, якщо виплачувалися то якою саме установою було здійснено дану виплату.
Крім того, як вбачається з позовної заяви, в додатках позивач зазначає, що надає до суду копію відповіді Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради від 13.10.2021.
Разом з цим, до матеріалів позовної заяви вказаного листа надано не було, про що складено акт від 02.12.2021 №1184/21.
Також, в позовній заяві позивачем не вказано правове обгрунтування позовних вимог щодо повноважень Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради формувати, подавати розпорядження Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради для нарахування і виплати одноразової грошової допомоги до 5 травня.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно надати до суду:
- уточнену позовну заяву та її копії відповідно до кількості сторін, в якій необхідно:
зазначити вірний реєстраційний номеру облікової картки платника податків позивача та зазначити ідентифікаційного коду Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради;
зазначити та викласти правове обґрунтування щодо повноважень Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради формувати, подавати розпорядження Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради для нарахування і виплати одноразової грошової допомоги до 5 травня;
- докази того, що позивач перебуває на обліку в Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради, як особа яка має право на пільги щодо виплати одноразової грошової допомоги до 5 травня;
- докази виплати чи не проведення виплати позивачу одноразової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій, а в разі виплати вказаної допомоги надати докази того, яким структурним підрозділом з питань соціального захисту населення здійснена дана виплата;
- належним чином завірену копію відповіді Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради від 13.10.2021.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Кунець