Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
26 листопада 2021 року Справа № 673/1370/21 Провадження № 3/673/821/21
26 листопада 2021 року м. Деражня
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворнін О.С., розглянувши матеріали, за якими до адміністративної відповідальності притягається ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 , проживає по АДРЕСА_2 , не працює,
за ч.1 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративнеправопорушення серії ВАБ №495343 від 02.11.2021 року, складеного старшим ДОП СПД №1 ВП №3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області майором поліції Давидовичом Д.Р., 02.11.2021 року біля 09 год. 00 хв. в с. Пилипи по вул. Центральній, 30 на веранді дому ОСОБА_1 здійснювала дрібну торгівлю тютюновими виробами без наявної ліцензії.
Дослідивши матеріали справи та керуючись положеннями ст. 278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про необхідність повернення протоколу для належного оформлення та виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, при підготовці до розгляду вказаної справи встановлено, що зазначені вимоги закону належним чином не виконано, оскільки диспозиція ст. 156 КУпАП є бланкетною, у зв'язку з чим, посилання в протоколі на нормативні акти, які регулюють питання щодо торгівлі тютюновими виробами з дозвільними документами є обов'язковим.
Особа, уповноважена на складання протоколу про адміністративне правопорушення, не вказав конкретного нормативно-правового акту, який передбачає обов'язок одержання ліцензії особою, яка притягається до адміністративної відповідальності і яких така особа не дотрималася, порушивши таким чином законодавчі приписи.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи наведене, вважаю за доцільне направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області О. С. Дворнін