Справа № 931/621/21
Провадження № 3/931/301/21
01 грудня 2021 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Кідиба Т. О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектора поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі) Володимир-Волинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , електромонтера у ПрАТ "Волиньобленерго", протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адмінправопорушення серії ДПР18 № 457060 від 21.10.2021 року ОСОБА_1 о 23 год. 27 хв. 21.10.2021 року в с. Затурці по вул. Липинського Володимир-Волинського (колишнього Локачинського) району Волинської області керував транспортним засобом марки «Chery Amulet», д.н.з. НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9 "а" України. Огляд на стан сп'яніння проводився зі згоди водія у встановленому законом порядку за допомогою приладу "Драгер".
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав. Пояснив, що не керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, свідків вказаного не було, а його огляд проведено з порушенням встановленого законом порядку. Просив провадження у справі закрити за відсутністю в його діях події та складу адмінправопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 130 КпАП України передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9 "а" ПДР України передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно із п. 4 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України 07.11.2015 № 1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 р. за № 1408/27853, огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства. Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Тобто, під час оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, за порушення п.2.9 "а" ПДР України до нього долучаються докази керування особою траспортним засобом та перебування особи у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Як вбачається із змісту протоколу серії ДПР18 № 457060 від 21.10.2021 року, свідків правопорушення у ньому не зазначено.
До вказаного протоколу працівниками поліції долучено тестування на алкоголь, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів та диск, який неможливо відкрити та переглянути його вміст.
Таким чином, враховуючи пояснення ОСОБА_1 , відсутність відеозапису адміністративного правопорушення, свідків, які підтверджують факт проходження ОСОБА_1 огляду на стан сп'яніння на місці зупинки за допомогою спеціальних технічних засобів - газоаналізатора "Драгер" та керування ним транспортним засобом,суд приходить до висновку, що в матеріалах справи відсутні належні і допустимі докази в підтвердження вчинення правопорушення, зазначеного у протоколі серії ДПР18 № 457060 від 21.10.2021 року, складеному відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а отже його винуватість у вчиненні даного адміністративного правопорушення не є доведеною.
Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події і складу даного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба