Справа № 333/7128/21
Провадження № 3/333/2650/21
Іменем України
30 листопада 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Варнавська Людмила Олександрівна, розглянувши об?єднанні матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ст.ст. 173, 185 КУпАП, -
Згідно протоколу серії АА № 348539 від 03.10.2021 року, ОСОБА_1 , 03.10.2021 року, о 21-50 годині, у АДРЕСА_1 , перебуваючи з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці) вчинив злісну непокору співробітникам поліції, що виражалось у невиконанні законних вимог та виражалось лайкою в адресу співробітників, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу серії АА № 348538 від 03.10.2021 року, ОСОБА_1 , у АДРЕСА_1 , виражався нецензурною лайкою в сторону працівників поліції та своєї дружини, погрожував фізичною розправою в бік працівників поліції, у зв'язку з чим порушив громадський порядок, відповідальність за що передбачена ст. 173 КУпАП.
Згідно інформації наданої Управлінням кадрового забезпечення ГУНП в Запорізькій області НПУ, ОСОБА_1 з 07.11.2015 року до теперішнього часу проходить службу в Національній поліції України. З 01.10.2020 до 13.10.2021 року перебував на посаді інспектора тренінгового центру Головного управління Національної поліції в Запорізькій області. З 13.10.2021 року перебуває на посаді інспектора сектору реагування патрульної поліції ВП № 3 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області. Дисциплінарний статут поширюється на поліцейських. Посада «Інспектор тренінгового центру» відноситься до категорії середнього складу поліції та входить до структури ГУНП в Запорізькій області.
Згідно зі ст. 15 КУпАП військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт. У разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі направлення особи, яка вчинила таке насильство, на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах.
Сутність службової дисципліни в Національній поліції України, повноваження поліцейських та їхніх керівників з її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження визначає Дисциплінарний статут Національної поліції України.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 11 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, який затверджений відповідним Законом України та визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції України, поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом. За вчинення адміністративних правопорушень поліцейські несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до цього Статуту, крім випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
В свою чергу виходячи зі ст. 15 КУпАП, поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію.
Отже, діяння, визначені ст.ст. 173, 185 КУпАП, не входятьь до переліку правопорушень, за які поліцейський несе відповідальність на загальних підставах, а тому відповідальність за таке правопорушення для поліцейського має наставати за дисциплінарним статутом.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на підставі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, юридичний склад адміністративного правопорушення - це передбачений нормами права комплекс ознак (елементів), за наявності яких певне протиправне діяння можна кваліфікувати як адміністративний проступок. Такий комплекс ознак передбачає чотири елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона. Суб'єктом адміністративного правопорушення, може бути лише фізична чи юридична особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. А за відсутності одного елемента відповідно відсутній склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України та статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведення вини особи тлумачаться на її користь.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173,185 КУпАП, а тому провадження по справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 15, 247 КУпАП, суд,-
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173,185 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя Л.О. Варнавська