Справа № 243/12697/21 Провадження № 3/243/4901/2021
02 грудня 2021 року Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Пронін С.Г., розглянув матеріал, який надійшов від Головного управління ДПС у Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , фізичної особи-підприємця, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 163-4 КУпАП,
У Слов'янський міськрайонний суд надійшла адміністративна справа від Головного управління ДПС у Донецькій області, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що 07 вересня 2021 року старшим державним інспектором Слов'янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Донецькій області Андрющенко К.О. при проведенні перевірки було встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 несвоєчасно надала податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 2 квартал 2021 року (терміном подання не пізніше 09.08.2021, фактично наданий 07.09.2021), чим порушила п.п. 49.18.2 п.49.18 ст. 49, п. 51.1. ст. 51, п.п. «б» 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, п. 2.1. р. ІІ Порядку № 4 від 13.01.2015, та скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
В той же час, за приписами ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення є одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення, адже містить у собі фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол;
відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Разом з тим, в протоколі про адміністративне правопорушення № 234/05-99-24-14/2237715689 від 12 листопада 2021 року не повністю вказані відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , а саме відсутня дата народження останньої, що позбавляє суд ідентифікувати правопорушника та встановити дійсність вчинення саме ОСОБА_1 вказаного правопорушення, а тому суд керуючись законом і правосвідомістю, доходить висновку про недоведеність матеріалами даної справи про адміністративне правопорушення у діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Згідно п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
За таких обставин та на підставі вищенаведеного суд доходить висновку про необхідність закриття провадження у цій справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 62 Конституції України, ч.1 ст. 163-4, ст. 245, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251-252, 280-283, 287-291 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Донецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя
Слов'янського міськрайонного суду
Донецької області Сергій Георгійович Пронін