Постанова від 30.11.2021 по справі 348/2341/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 348/2341/21

30 листопада 2021 року м. Надвірна

Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Міськевич О.Я., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини № НОМЕР_1 Міністерства оборони України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, уродженця м. Кременець, Кременецького району, Тернопільської області, жителя АДРЕСА_1 , не одруженого, на утриманні нікого не має, з базовою вищою освітою, військовослужбовця, інженера відділу зберігання боєприпасів в/ч НОМЕР_1 , раніше не притягався до адміністративної відповідальності, громадянина України,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем Збройних Сил України, розпивав алкогольні напої на території військової частини під час проходження служби.

Правопорушення ним вчинено при наступних обставинах.

22.10.2021 лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем контрактної служби військової частини НОМЕР_1 , проходячи військову службу в умовах особливого періоду, в період з 19 год. 00 хв. до 23 год. 00 хв., перебуваючи в добовому наряді та виконуючи обов'язки начальника варти № 1, вжив алкогольні напої та перебував на військовій службі в нетверезому стані, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про військовий обов'язок та військову службу»; ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; ст.ст. 4, 6, 11, 12, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

ОСОБА_1 роз'яснено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП.

Допитаний в судовому засіданні в якості особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав, у вчиненому щиро розкаявся.

Крім визнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, доводиться також даними протоколу про адіміністративне правопорушення серії А1807 № 16 від 25.10.2021, з якого вбачається що 22.10.2021 в період з 19.00 год. до 23.00 год. лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 , вжив алкогольні напої та перебував на військовій службі в нетверезому стані (а.с. 1-3); копії письмової пояснюючої ОСОБА_1 від 25.10.2021, в якій він зазначив, що 22.10.2021 знаходився в добовому наряді та був помічений черговим частини у підрозділі в нетверезому стані, після чого був знятий з наряду (а.с. 10); копії письмової пояснюючої чергового частини ОСОБА_2 від 25.10.2021, в якій він зазначив, що 22.10.2021 о 23.00 год. він здійснював перевірку варти № 1 в/ч НОМЕР_1 , під час якої помітив начальника варти ОСОБА_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з рота, після чого він зняв начальника варти ОСОБА_1 з добового наряду (а.с. 11); копії письмової пояснюючої ОСОБА_3 від 25.10.2021, в якій він зазначив, що 23.10.2021 о 01.30 год. він заступив в добовий наряд начальником варти № 1 у зв'язку із тим, що попередній начальник варти ОСОБА_1 перебував в нетверезому стані та був знятий з наряду (а.с. 12), та іншими матеріалами справи.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника суддя врахував характер вчиненого правопорушення, особу порушника, що вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставину, що пом'якшує відповідальність: щире розкаяння винного у вчиненому, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП України з порушника в дохід держави слід стягнути 454 грн. 00 коп. судового збору.

Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення - штраф в розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 грн. 00 коп. (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. 00 коп. судового збору.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга на постанову подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя Міськевич О.Я.

Попередній документ
101529758
Наступний документ
101529760
Інформація про рішення:
№ рішення: 101529759
№ справи: 348/2341/21
Дата рішення: 30.11.2021
Дата публікації: 29.08.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Військові адміністративні правопорушення; Розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (02.11.2021)
Дата надходження: 02.11.2021
Предмет позову: Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями
Розклад засідань:
30.11.2021 14:45 Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
Міськевич О.Я.
Міськевич Олександра Ярославівна
суддя-доповідач:
Міськевич О.Я.
Міськевич Олександра Ярославівна
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Бойко Михайло Олександрович