Ухвала від 29.11.2021 по справі 640/16776/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

29 листопада 2021 року м. Київ№ 640/16776/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання заяву про примирення сторін у адміністративній справі

за позовомГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області

доПідприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна"

про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області звернулось з позовом до суду, в якому просить:

застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи території, будівель та приміщень АЗС ПІІ "АМІК УКРАЇНА", за адресами: Рівненська область, Корецький район, с. Самостріли, вул. Київська, 15; Рівненська область, Корецький район, с. Самостріли, вул. Київська, 20; Рівненська область, Лубенський район, с. Верба, вул. Львівська, 110; Рівненська область, Рівненський район, с. Грушвиця Перша, вул. Квітнева, 1А; Рівненська область, Лубенський район, с. Верба, вул. Львівська, 47; Рівненська область, Гощанський район с. Дмитрівка, вул. Терчінська, 1А, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки шляхом опечатування вхідних дверей будівель та відключення від системи електрозабезпечення.

Ухвалою суду від 22 червня 2021 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

10 листопада 2021 року представниками позивача та відповідача подано до суду заяву про умови примирення сторін.

Розглянувши подану заяву, дослідивши матеріали справи, суд зазначає таке.

Розглянувши подану заяву про примирення сторін, матеріали справи, суд зазначає наступне.

Згідно із частиною п'ятою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Відповідно до частини першої статті 190 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.

Частиною третьою статті 190 КАС України передбачено, що умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.

Відповідно до частини п'ятої статті 190 КАС України умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Отже, законодавством регламентовано процесуальне право сторін врегулювати спір на будь-якій стадії судового розгляду шляхом примирення та повноваження суду затвердити умови їх примирення, якщо це не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши матеріали справи в межах розгляду вказаної заяви, судом встановлено, що між Підприємством з іноземними інвестиціями "Амік Україна" та Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області укладено Заяву про примирення сторін, відповідно до якої передбачено умови примирення та врегулювання спору у справі № 640/16776/21.

Вказана Заява про примирення сторін підписана начальником ГУ ДСНС України у Рівненській області С.І. Крук та адвокатом Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" Токменко В.В., які наділені відповідними повноваженнями.

В заяві про примирення також зазначено про те, що відповідачем ряд порушень усунуло та про наявність неусунутих або частково усунутих порушень.

Частина третя статті 9 КАС України передбачає, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 191 КАС України ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.

Дослідивши матеріали справи та подану заяву про примирення сторін, суд вважає, що умови примирення стосуються прав та обов'язків сторін і предмету спору, умови мирової угоди добровільно прийняті сторонами, не суперечать закону, не порушують будь-яких прав, свобод чи інтересів самих сторін та інших осіб. З правовими наслідками мирової угоди сторони ознайомлені. Мирова угода підписана уповноваженими особами та скріплена відповідними печатками підприємств.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе затвердити умови примирення сторін та закрити провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 47, 141, 190-191, 238, 248 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Заяву про примирення сторін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області та Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" - задовольнити.

2. Затвердити умови примирення сторін у справі №640/16776/21, укладені між Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області та Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" на наступних умовах:

1) ПІІ «АМІК УКРАЇНА» зобов'язується усунути (виконати) виявлені Позивачем порушення в наступні терміни:

- Об'єкт підвищеної небезпеки не обладнано автоматизованою системою раннього виявлення загрози надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення (стаття 53 КЦЗУ) по АЗС №18-02, п. Опису виявлених порушень №№ 11 - термін виконання до 15.12.2021 року;

- Об'єкт підвищеної небезпеки не обладнано автоматизованою системою раннього виявлення загрози надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення (стаття 53 КЦЗУ) по АЗС №№ 18-01, 18-03, 18-04, 18-05, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ 1,19, 27, 37, 48 - термін виконання до 15.06.2022 року;

- Не проведено ідентифікацію потенційно небезпечного об'єкта результати якої узгоджуються з місцевим органом ДСНС (п.2, п. 11 Методики ідентифікації потенційно небезпечних об'єктів, затверджена наказом МНС України від 23.02.2006 року № 98) по АЗС №№ 18-01, 18-02, 18-03, 18-04, 18-05, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ 2, 12, 20, 28, 38, 49 - термін виконання до 15.12.2021 року;

- Не проведено спеціальне об'єктове тренування з питань цивільного захисту (п. 13 додатку до Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №443) по АЗС №№ 18-01, 18-02, 18-03, 18-04, 18-05, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ З, 13, 21, 29, 39, 50 - термін виконання до 15.12.2021 року;

- На АЗС не встановлено металеві ящики з металевими кришками, що щільно закриваються і не утворюють іскор для збирання використаних обтиральних матеріалів та забрудненого нафтопродуктами піску (п. 10. Розділу VII НАПБ Б.01.058-2008/112) по АЗС № 18-04, п. Опису виявлених порушень № 36 16.12.2021 року - термін виконання до 15.12.2021 року.

- Особи, що залучаються до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, не пройшли спеціальну підготовку у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (п. 10 Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 №819) по АЗС №№ 18-01, 18-02, 18-03, 18-04, 18-05, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ 4, 14, 22, 30, 40, 51 - виконано;

- Приміщення АЗС не обладнані автоматичною установкою пожежогасіння (пункт 1.2. Розділу V ППБУ) по АЗС №№ 18-01, 18-04, 18-05, пп. Опису виявлених порушень №№ 5, 31, 42 - виконано;

- Система протипожежного захисту не утримується в постійній готовності (відсутня система оповіщення людей про пожежу в службових приміщеннях) (пункт 1.1, 1.2. Розділу V, пункт 2.2 глави 2 розділу 111 ППБУ) по АЗС №№ 18-01, 18-04, 18-05, пп. Опису виявлених порушень №№ 6, 35, 46 - виконано;

- Система протипожежного захисту не утримується в постійній готовності для виконання завдань (відключено шлейф №2, несправність живлення) (пункт 1.1, 1.2. Розділу V, пункт 2.2 глави 2 розділу 111 ППБУ) по АЗС № 18-01, п. Опису виявлених порушень № 7 - виконано;

- Не забезпечено захист вогнегасників від потрапляння прямих сонячних променів (п. 3.15. Розділу V ППБУ) по АЗС №№ 18-01, 18-02, 18-03, 18-04, 18-05, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ 8, 15, 24, 32, 43, 52 - виконано;

- Відсутні пристрої для самозачинення протипожежних дверей в приміщенні електрощитової (Відсутні пристрої для самозачинення протипожежних дверей в приміщенні електрощитової та АЗС) (п.

- Розділу ПІ ППБУ) по АЗС №№ 18-01, 18-04, 18-05, 18-06, п. Опису виявлених порушень №№ 9, 34, 45, 54 - виконано;

- Допускається улаштовування на шляхах евакуації із приміщення АЗС дверей розсувних (п. 2.37. Розділу 111 ППБУ) по АЗС №№ 18-01, 18-02, 18-03, 18-04, 18-05, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ 10, 18, 25, 33, 44, 53 - виконано;

- У приміщенні де розташовані прилади сигналізації та вузли керування відсутня інструкція про порядок дій чергового (оперативного) персоналу на випадок появи сигналів про пожежу або несправність (п. 1. підпункту 10 Розділу IV НАПБ Б.01.058-2008/112) по АЗС № 18-02, п. Опису виявлених порушень № 16 -виконано;

- Не проведено технічне обслуговування вогнегасника розташованого в коридорі (п. 3.17. Розділу V ППБУ) по АЗС №№ 18-02, 18-06, пп. Опису виявлених порушень №№ 17, 55 - виконано;

- Вуличний гучномовець знаходиться в несправному стані (п. 10.5, Розділу VI ППБУ) по АЗС №№ 18-03, 18-05, пп. Опису виявлених порушень №№ 23, 41 - виконано;

- Не встановлено покажчик місця розташування пожежної водойми з нанесеними на нього: літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватися на майданчику біля водойми (пункт 2.1. Розділу V ППБУ) по АЗС №№ 18-03, 18-05, пп. Опису виявлених порушень №№ 26, 47 -виконано;

- Шляхи евакуації із службових приміщень АЗС захаращені горючими матеріалами (меблі) (пункт 2.37, Розділу III, ППБУ) по АЗС № 18-06, п. Опису виявлених порушень № 56 - виконано.

2) ПІІ «АМІК УКРАЇНА» зобов'язується нести повну відповідальність за пожежну, техногенну безпеку та цивільний захист на час дії угоди про примирення.

3) ПІІ «АМІК УКРАЇНА» зобов'язується протягом 10 (десяти) робочих днів з моменту затвердження цієї мирової угоди судом та надання ним банківських реквізитів компенсувати суму сплаченого судового збору за подання адміністративного позову (згідно платіжного доручення № 850 від 04.06.2021 року).

3. Дана мирова угода набирає чинності з дня її затвердження Окружним адміністративним судом міста Києва.

4. Провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області до Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" про застосування заходів реагування - закрити.

5. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет спору і з тих самих підстав не допускається.

6. Роз'яснити сторонам, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які визначені в Заяві про примирення сторін.

7. Роз'яснити сторонам, що у разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.

8. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом.

9. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Відповідно до частини 2 статті 238 КАС України Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Згідно ч. 1 ст. 295 та ч. 1 ст. 297 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.М. Погрібніченко