Справа № 159/6734/21
Провадження № 3/159/3415/21
30 листопада 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Волкова Ю.Ф.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого,
за частиною другою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),
встановила:
ОСОБА_1 будучи 19 лютого 2021 року підданим адміністративному стягненню за вчинення правопорушення передбаченого частиною першою статті 187 Кодексу, повторно протягом року вчинив аналогічні адміністративні правопорушення.
Так, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якої ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 31 січня 2020 року встановлено адміністративний нагляд терміном на два роки із забороною виходити з будинку (квартири) по місцю проживання з 22 години по 06 годину, порушив правила такого нагляду, а саме: 21.10.2021 о 00:25 годині, 22.10.2021 о 05:15 годині, 22.10.2021 о 22:19 годині, 24.10.2021 о 00:37 годині, 24.10.2021 о 22:46 годині, 25.10.2021 о 23:08 годині, 27.10.2021 о 22:48 годині, 28.10.2021 о 22:51 годині, 29.10.2021 о 23:48 годині, 31.10.2021 о 01:52 годині та 31.10.2021 о 23:48 годині - був відсутній за місцем свого проживання ( АДРЕСА_1 ) в період з 22 години по 06 годину, чим порушив умови п.1 зазначеної ухвали суду, вчинивши тим самим адмінправопорушення передбачені частиною другою статті 187 Кодексу.
Згідно статті 36 Кодексу, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи те, що справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності, передбаченої частиною другою статті 187 Кодексу знаходяться на розгляді одного судді, за жодне з таких правопорушень ОСОБА_1 не був притягнутий до адміністративної відповідальності, а тому ці справи слід розглядати одночасно.
У судовому засіданні ОСОБА_1 надав усні пояснення, відповідно до яких вину свою визнав в повному обсязі, пояснив, що, дійсно, порушив умови встановленого адміністративного нагляду та був відсутній у зазначені в протоколах дні за місцем проживання, так як останнім часом за адресою АДРЕСА_1 не проживав. Зараз фактично проживає з дружиною за адресою АДРЕСА_2 . Про зміну адреси проживання працівникам поліції не повідомляв. Просив суворо не карати, вказав.
Заслухавши пояснення особи, дослідивши письмові докази у справі, суддя дійшла таких висновків.
Відповідно до статті 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків,висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень повністю доводиться зібраними у справі письмовими доказами, а саме: протоколами про адмінправопорушення серії ВАБ №900219 від 25.10.2021, ВАБ №900381 від 25.10.2021, ВАБ №900382 від 25.10.2021, ВАБ №900383 від 25.10.2021, ВАБ №900220 від 25.10.2021, ВАБ №900384 від 26.10.2021, ВАБ №900385 від 28.10.2021, ВАБ №900391 від 01.11.2021, ВАБ №900392від 01.11.2021, ВАБ №900393 від 01.11.2021, ВАБ №900394 від 01.11.2021, рапортами працівників поліції, ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 31.01.2020, постановою суду від 19.02.2021 про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за частиною першою статті 187 Кодексу.
Доказів, які б спростовували вказані обставини суду не надано.
Таким чином у суду немає обґрунтованих сумнівів у доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених частиною другою статті 187 Кодексу.
Визначаючи вид адміністративного стягнення для ОСОБА_1 , враховую конкретні обставини вчинення правопорушень, особу порушника, його майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність - визнання вини та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 40-1 Кодексу, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн, які підлягають стягненню на користь держави.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 187, 221, 268, 283, 284, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суддя,-
постановила:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн (сто сімдесят грн) на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн (чотириста п'ятдесят чотири грн).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської областіЮ. Ф. Волкова