Рішення від 30.11.2021 по справі 380/14005/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/14005/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №134950010186 від 01.02.2021 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 ;

- визнати протиправним та скасувати рішення №134950010186 Городоцького об'єднаного управління ПФУ від 30.04.2021 в частині визначення дати призначення ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах за Списком №2;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області визначити ОСОБА_1 дату призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2 з 25.12.2020 (з дня, що настає за днем досягнення пенсійного року) та провести виплату призначених пенсійних виплат за період з 25.12.2020 по 26.04.2021.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що 25.01.2021 він звернувся до відповідача за призначенням пенсії за віком згідно із п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оскільки мав необхідний загальний і пільговий стаж та набув відповідного пенсійного віку. Проте рішенням від 01.02.2021 №134950010186 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 у зв'язку із необхідністю долучення акту перевірки пільгової роботи за Списком №2 та первинних документів, так як поданими документами не підтверджується пільгова робота. Позивачем повторно 27.04.2021 року подано заяву про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2, в результаті опрацювання документів Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області призначено пенсію ОСОБА_1 на пільгових умовах з 27.04.2021.

Позивач вважає, що прийняті рішення відповідача порушили його законні права та інтереси, оскільки воно ґрунтуються на безпідставних мотивах і не відповідають критеріям правомірності, визначеним ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому є протиправними та підлягають скасуванню. Просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 27.08.2021 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами та відповідачу запропоновано надати суду відзив на позовну заяву у п'ятнадцятиденний строк, з дня отримання цієї ухвали.

Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву. Відповідач вказує, що 25.01.2021 позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до поданих документів загальний страховий стаж становив 31 рік 07 місяців 21 день, з них 10 років 01 місяць 02 дні робота з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2. Зарахування інших періодів до стажу роботи з особливо шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 підстав не було, оскільки поданими документами не підтверджується пільгова робота та відсутні первинні документи. Оскільки, на дату звернення за призначенням пенсії за віком за Списком №2 позивач не мав необхідного стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, Пенсійним фондом прийнято рішення від 01.02.2021 про відмову у призначенні пенсії. 27.04.2021 позивачем повторно подано заяву про призначення пенсії за віком за Списком №2, відповідно загальний стаж становив 31 рік 07 місяців 19 днів (стаж зараховано по 31.12.2020), з них 12 років 09 місяців 01 день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2. Пільговий характер роботи підтверджений актами позапланових перевірок достовірності відомостей, відображених у трудовій книжці та первинними документами, які підтверджують пільгову роботу. Пенсія позивачу призначена з 27.04.2021, виплату пенсії за червень 2021 та доплату за період з 27.04.2021 по 31.05.2021 проведено в червні 2021 року. Пенсія призначена в строки визначенні чинним законодавством та нормативно-правовими актами України. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 25.01.2021 звернувся до пенсійного органу із заявою та доданими до неї документами про призначення пенсії на пільгових умовах на підставі ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

01.02.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області прийнято рішення №134950010186 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, оскільки необхідно долучити акт перевірки пільгової роботи за Списком №2 та первинні документи, та як поданими документами не підтверджується пільгова робота.

Головним управлінням пенсійного фонду України було здійснено позапланову перевірку обґрунтованості видачі документів для оформлення пенсій та достовірності поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію про пільговий стаж роботи ОСОБА_2 відображених у довідках.

Пільговий характер роботи позивача підтверджений актами позапланових перевірок достовірності відомостей, відображених у трудовій книжці позивача, для призначення пенсій згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", від 04.03.2021 №25-п, від 20.04.2021 №46-п/4 та первинними документами, які підтверджують пільгову роботу.

За результатами актів перевірок загальний стаж роботи ОСОБА_1 становить 31 рік 07 місяців 19 днів, з них 12 років 09 місяців 01 день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2.

27.04.2021 ОСОБА_1 з'явився на вимогу органу ПФ та повторно цього ж дня подав заяву про призначення пенсії на пільгових умовах на підставі ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

30.04.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області прийнято рішення №134950010186 про призначення пенсії ОСОБА_1 з 27.04.2021 на пільгових умовах за Списком №2.

Позивач не погоджуючись з датою призначення пенсії, звернувся до ПФ з заявою від 12.05.2021 про призначення пенсії з 24.12.2020.

31.05.2021 ГУПФУ у Львівській області листом повідомив ОСОБА_1 про розгляд заяви і документів щодо призначення пенсії за віком (списком №2) від 25.01.2021 та прийняття рішення про відмову у призначенні пенсії №134950010186 від 01.02.2021 та додано вказане рішення.

Також, листом від 24.06.2021 №7704-5456/С-52/8-1300/21 ГУПФУ у Львівській області повідомило ОСОБА_1 , що пенсія призначена в строки визначенні законодавством та нормативно-правовими актами України.

Позивач не погоджується з ухваленими рішеннями та діями посадових осіб ГУПФУ у Львівській області щодо дати призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, звернувся до суду за захистом своїх прав.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Стаття 46 Конституції України закріплює право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Згідно з статтею 4 Закону № 1058-IV законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Частиною першою статті 114 Закону №1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" Кабінет Міністрів України затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №637 від 12.08.1993 (далі - Порядок №637).

Відповідно до пунктів 1, 2 цього Порядку основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 Порядку №637 визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Пунктом 18 Порядку №637 визначено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Статтею 83 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII) визначено, що пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку: а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності.

Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1) затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 1.6 Порядку №22-1 звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до пункту 1.7 Порядку №22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Розділ ІV Порядку №22-1 регламентує порядок приймання, оформлення і розгляд документів, який містить такі норми:

4.1Орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

4.2. При прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

4.3. Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

4.7. Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

ОСОБА_1 25.01.2021 звернувся до пенсійного органу із заявою та доданими до неї документами про призначення пенсії на пільгових умовах на підставі ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Рішенням №134950010186 від 01.02.2021 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії, оскільки для зарахування до пільгового стажу за Списком №2 необхідно долучити акт перевірки пільгової роботи за Списком №2 та первинні документи, так як поданими документами не підтверджується пільгова робота. Орган ПФУ дійшов висновку, що пільговий стаж ОСОБА_1 становить 10 років 01 місяць 21 день, що є недостатнім для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 у віці 55 років.

Суд встановив, що в порушення норм пункту 4.7 Порядку № 22-1 відповідач в межах 10 днів з дня прийняття цього рішення не направив таке ОСОБА_1 а також не повідомив заявника про відмову в призначенні його пенсії. Це рішення, як з'ясував суд, ГУ ПФУ у Львівській області лише 31.05.2021 повідомленням №1300-5224-8/47811 з копією рішення №134950010186 від 01.02.2021 повідомлено про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Позивач вказує, що вказане рішення отримав нарочно на початку червня 2021 року в ГУПФУ у Львівській області. Доказів протилежного відповідачем не надано.

Суд зауважує, що ОСОБА_1 ще 25.01.2021, задовго до прийняття ГУ ПФУ у Львівській області рішення №134950010186 від 01.02.2021, надав відповідачу документи (довідки та накази) щодо його роботи в ТзОВ "Орбіта" та ДП "Екотрансенерго". ГУ ПФУ у Львівській області по факту їх врахувало, оскільки призначило та 04.03.2021, 20.04.2021 провело позапланові перевірки щодо достовірності даних, відображених у довідці №5 від 15.05.2018 виданої ДП "Екотрансенерго" про пільговий стаж ОСОБА_1 , який працював повний робочий день на Яворівському державному гірничо-хімічному підприємстві "Сірка" та у довідці №08 від 25.01.2021 виданої ТзОВ "Факро Орбіта" про пільговий стаж ОСОБА_1 , про що за результатами перевірок надано нові довідки від 04.03.2021 №2, 3. Отже, пільговий стаж підтверджено в межах тримісячного строку від подання ним заяви 25.01.2021, а позивач надав необхідні документи до прийняття рішення від 01.02.2021.

Також суд зазначає, що відповідач вже після прийняття рішення №134950010186 від 01.02.2021 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах за Списком №2 вчиняв дії щодо перевірки наданих заявником документів щодо підтвердження його пільгового стажу, а також вчиняв дії, визначені Порядком №22-1, шляхом проведення позапланової перевірки достовірності даних документів.

Спір у цій справі виник з приводу того, що відповідач вважає днем звернення за призначенням пенсії повторне звернення 27.04.2021 позивача до пенсійного органу, після проведення позапланових перевірок достовірності поданих останнім документів для призначення пенсії. Однак, це призвело до того, що фактично за цей період позивач не отримала належні йому пенсійні виплати.

Згідно статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи, та яка була подана до пенсійного органу разом із первинною заявою про призначення пенсії, а тому у територіального органу Пенсійного фонду України на момент первинного звернення позивача були всі підстави для призначення позивачу пенсії на пільгових умовах, оскільки у позивача був наявний необхідний стаж для призначення такої пенсії.

Таким чином, право позивача на отримання належних йому пенсійних виплат в цьому випадку не може ставитися в залежність від встановлення всіх обставин, які мають значення для вирішення питання про призначення пенсії і підлягає поновленню з моменту його виникнення, тобто з дня первинного звернення до пенсійного органу.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24 грудня 2019 року по справі №209/2050/17.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, зокрема пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

ОСОБА_1 станом на 31.12.2020 досяг 55 річного віку, мав страховий стаж 31 рік 07 місяців 19 днів, з них 12 років 09 місяців 01 день на роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2. Відповідно він мав право на призначення пенсії на пільгових умовах після досягнення 55-річного віку з 25.12.2020.

Аналіз зазначених норм права дає підстави вважати, враховуючи, що позивач звернувся із заявою про призначення пенсії 25 січня 2021 року - тобто в межах тримісячного строку, останній має право на призначення пенсії з 25 грудня 2020 року.

Відповідач вважає, що при зверненні 25 січня 2021 року позивачем до ПФУ необхідно було долучити акт перевірки пільгової роботи за Списком №2 та первинні документи, та як поданими документами не підтверджується пільгова робота.

Натомість, суд вважає, що право позивача на отримання належних йому пенсійних виплат в цьому випадку не може ставитися в залежність від встановлення всіх обставин, які мають значення для вирішення питання про призначення пенсії і підлягає поновленню з моменту його виникнення, тобто з дня первинного звернення до пенсійного органу.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24 грудня 2019 року по справі №209/2050/17.

Однак, відповідач провів перевірку достовірності поданих позивачем документів до заяви про призначення пенсії на пільгових умовах та призначив пенсію позивачу, виходячи з дати отримання другої заяви, тим самим обмеживши право особи на пенсійне забезпечення.

Відтак, суд приходить до висновку про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №134950010186 від 01.02.2021.

Також слід визнати протиправним та скасувати рішення №134950010186 від 30.04.2021 в частині призначення позивачу пенсії з 27.04.2021. Як наслідок, слід зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 25.12.2020, та провести йому виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

Частиною1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Отже, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 72,77, 139, 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 01 лютого 2021 №134950010186 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №134950010186 від 30 квітня 2021 щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах з 27 квітня 2021.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 25.12.2020, та провести йому виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; ЄДРПОУ 13814885) судові витрати у виді судового збору в сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Гулкевич І.З.