29 листопада 2021 року Справа 160/23458/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеса О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровської області з відмови у вирішенні питання щодо виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб за фактом дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 12 травня 2021 року в м. Дніпрі, по вулиці Юліуша Словацького, 1а, а саме, зіткнення автомобіля Mazda 3, 2009 р. в. днз НОМЕР_1 під керуванням гр. ОСОБА_2 , 1954 року народження з припаркованими автомобілями Nissan Juke, днз НОМЕР_2 , Fiat Qubo, днз НОМЕР_3 та Mazda Demio, днз НОМЕР_4 ;
- зобов'язати Департамент патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровської області вчинити передбачені законодавством дії щодо виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб за фактом дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 12 травня 2021 року в м. Дніпрі, по вулиці Юліуша Словацького, 1а, а саме, зіткнення автомобіля Mazda 3, 2009 р. в. днз НОМЕР_1 під керуванням гр. ОСОБА_2 , 1954 року народження з припаркованими автомобілями Nissan Juke, днз НОМЕР_2 , Fiat Qubo, днз НОМЕР_3 та Mazda Demio, днз НОМЕР_4 .
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку, що його подано з порушенням вимог ст. 160 КАС України, з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві в т.ч. зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Крім того, відповідно до п.4 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як слідує з адміністративного позову, в якості відповідача зазначено Департамент патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області та зазначено його код ЄДРПОУ - 40108646.
Згідно відомостей з офіційного сайту Міністерства юстиції України за кодом ЄДРПОУ 40108646 зареєстрований орган державної влади - Департамент патрульної поліції.
Згідно частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків п'ять днів, з моменту отримання копії ухвали, усунути недоліки позовної заяви.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Позивачу в п'ятиденний строк, з моменту отримання копії цієї ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати:
- нову редакцію позовної заяви у відповідній кількості з визначенням учасників адміністративного процесу, з врахуванням п. 4 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась до суду із позовною заявою.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Неклеса