Справа №: 700/754/21
Провадження № 3/700/387/21
Іменем України
29 листопада 2021 року суддя Лисянського районного суду Черкаської області Пічкур С.Д., розглянувши матеріали , які надійшли від начальника сектору поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, до адміністративної відповідальності не притягувався, у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
До Лисянського районного суду Черкаської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 02.11.2021 року, 02.11.2021 року о 16-00 год. ОСОБА_1 перебував у магазині «Бужанський» с.Бужанка, Звенигородського району Черкаської області без відповідних документів, що посвідчують особу, чим порушив вимоги п.2 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
У судове засідання з'явився ОСОБА_2 та повідомив, що відносно нього було складено протокол, але не вірно вказано прізвище, так-як він по паспорту ОСОБА_3 , а ОСОБА_4 , це прізвище його баби, до якої він приїхав.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а також наявні в ній письмові докази, суддя вважає, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до змісту ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, оскільки до матеріалів справи долучений паспорт серії НОМЕР_1 згідно якого прізвище особи відносно якої складено протокол « ОСОБА_3 », а не « ОСОБА_4 ».
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, зокрема прізвище особи, яке зазначене в протоколі, відрізняється від прізвища, зазначеного в паспорті цієї особи, ксерокопія якого наявна в матеріалах справи, що свідчить про те, що у протоколі про адміністративне правопорушення невірно вказано суб'єкт правопорушення, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити за відсутністю події та складу правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 44-3, 268, 279, 283, 284, КУпАП,
Закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАПу зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення .
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.Д.Пічкур