Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/2476/21
Номер провадження: 3/511/1083/21
"29" листопада 2021 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Іванова О . В , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженки м. Львів, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, ( паспорт серія НОМЕР_1 виданий 07.12.2012 року. Шевченківським РВ ГУДМС у м.Львів
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
19.11.2021 року, о 13:00 годині за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці умов проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , було виявлено відсутність нормальних умов для життя та розвитку дітей. В результаті чого протоколом № 6 засідання комісії з питань захисту прав дитини Лиманської селищної ради від 18.11.2021р. було вирішено відібрати дітей та помістити до притулку ЦСПРСССД смт.Затища.
Своїми діяннями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибула, про час та місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлена належним чином, про що в справі є відповідні докази. Будь-яких пояснень, заперечень та жодних доказів на спростування вище викладеного - до суду не надала, заяв про відкладення судового засідання не надала.
Суд вважає зазначити, що обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Як відзначив суд у рішенні у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» (1989), сторона зобов'язана «демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань».
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, особа, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
З огляду на вищевикладене, ігнорування ОСОБА_1 виклику до суду, суд приходить до висновку про розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до наступного.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до ч. 1ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 148797 від 19.11.2021 року, відповідно до якого за адресою мешкання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено відсутність нормальних умов для проживання, в результаті чого ОСОБА_1 ухилялася від виконання батьківських обов'язків та дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 відібрали та помістили до притулку.
- листом начальника Служби у справах дітей Мосьпан А. на адресу ювенальної превенції Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області від 18.11.2021р. у відповідності до якого просять взяти участь у відібранні дітей без позбавлення батьківських прав у громадянки ОСОБА_1 та притягнути останню до відповідальності у зв'язку з безвідповідальним ставленням до своїх батьківських обов'язків;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 у відповідності до яких вона зазначає, що вона не виправила ситуацію та нормальні умови для життя своїх неповнолітніх дітей не створила, а саме: будинок не отоплюється;
- Наказами служби у справах дітей Лиманської селищної ради № 068/21 та № 067/21 від 08.11.2021р. про взяття на первинний облік ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 як дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах;
- Актом обстеження умов проживання від 19.11.2021р. родини ОСОБА_1 , за адресою АДРЕСА_1 , де умови проживання не відповідають санітарним нормам, встановлені не належні умови проживання: бвідсутня вода, світло, пічка не працює, брудно, холодно, відсутній запас їжі, речі брудні, наявний склад пляшок з горілкою; дітей вилучили;
- Актами проведення оцінки рівня безпеки дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у відповідності до яких було надано 2 тижні для створення необхідних умов для проживання дітей, зміни у визначений час не відбулися; наявні ознаки незабезпечення дитини: належним харчуванням, необхідною медичною допомогою та догляду у відповідності до віку та сезону тому прийнятий висновок щодо дуже небезпечного рівня безпеки дитини та діти відібрані;
- протоколом № 6 Засідання комісії з питань захисту прав дитини Лиманської селищної ради згідно якого прийнято рішення про відібрання дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 у ОСОБА_1 без позбавлення батьківських прав та поміщення останніх на тимчасове перебування у дитячий будинок м. Затишшя;
- характеристикою на ОСОБА_1 , у відповідності до якої її родина стоїть на обліку як родина, яка опинилась в складних життєвих обставинах, на ОСОБА_1 надходили скарги щодо неналежного виховання дітей, остання веде аморальний спосіб життя, офіційно не працює та притягувалась до адміністративної відповідальност;
- копією паспорта громадянки України ОСОБА_1 ;.
- копією свідоцтва про народження неповнолітніх ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , де ОСОБА_1 зазначена як їх мати;
При таких обставинах, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП, тобто ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання неповнолітньої дитини.
При накладенні адміністративного стягнення, відносно ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її провини, майнове становище та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Таким чином, з урахуванням вказаних обставин справи, приймаючи до уваги особу ОСОБА_1 її ігнорування на виклик до суду, суд вважає за можливе й необхідним, доцільним та достатнім буде застосування до останньої адміністративного стягнення у виді штрафу в межах розміру, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Разом з тим, суд також вважає, що в даному випадку таке стягнення, як штраф, буде достатнім та таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушницю адміністративного стягнення, підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 454,00 гривень.
Керуючись ст. ст. 40-1, 184, 221, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (паспорт НОМЕР_1 від 07.12. 2012 року)
дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення (ч.1ст.307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП).
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законом (ч.3ст.307 КУпАП).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області.
Суддя: О. В. Іванова