Постанова від 26.11.2021 по справі 522/21016/21

ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2021 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді Русєвої А.С.,

за участю:

прокурора - Журенко Є.В.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 припинивши з 15.04.2020 року діяльність на посаді головного оперативного чергового командного центру штабу Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, маючи військове звання «капітан 1 рангу» та являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону та ч.5 ст. 45 Закону, як особа яка припиняє з 15.04.2020 року діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Наказу начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України № 197 від 31.03.2020 року та Наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 74 від 15.04.2020 року, в порушення абзацу другого ч.2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 15.06.2021 року о 12 годині 48 хвилин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, - типу «після звільнення», чим порушив вимоги ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 припиняючи з 15.04.2020 року діяльність на посаді головного оперативного чергового командного центру штабу Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, маючи військове звання «капітан 1 рангу» та являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону та ч.5 ст. 45 Закону, як особа яка припиняє з 15.04.2020 року діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Наказу начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України № 197 від 31.03.2020 року та Наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 74 від 15.04.2020 року, в порушення абзацу першого ч.2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 08.10.2021 року о 13 годині 59 хвилин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», чим порушив вимоги ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП, визнав та погодився з обставинами вчинення правопорушень викладених у протоколі про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Журенко Є.В. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання винуватості ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд виходить з наступного.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Підпунктом «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону визначено, що до суб'єктів, на яких поширюється дія Закону, віднесено військових посадових осіб Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Наказом начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України № 473 від 14.08.2021 року капітана 1 рангу ОСОБА_1 було призначено на посаду головного оперативного чергового командного центру штабу Командування Військового-Морських Сил Збройних Сил України.

Згідно наказу Міністерства оборони України № 81 від 30.06.2013 року ОСОБА_1 було присвоєно спеціальне звання «капітану 1 рангу».

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України № 197 від 31.03.2020 року капітана 1 рангу ОСОБА_1 було звільнено з посади головного оперативного чергового командного центру штабу Командування ВМС ЗСУ у запас за підпунктом «г» ( у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів).

Наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 74 від 15.04.2020 року капітана 1 рангу ОСОБА_1 було виключено зі списків особового складу військової частини. Згідно з п. 2 ст. 5 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» звання «капітан 1 рангу» відноситься до старшого офіцерського складу.

Відповідно до ч.5 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» на старший офіцерський склад поширюються вимоги розділу VII цього Закону.

Згідно абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Головний оперативний черговий командного центру штабу Командування ВМС ЗСУ капітана 1 рангу ОСОБА_1 , як особа, яка припинила 15.04.2020 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, був зобов'язаний подати декларацію за 2020 рік, типу - «після звільнення», до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021 року

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону, подав відповідну декларацію за 2020 рік, типу - «після звільнення», лише 15.06.2021 року о 12 годині 48 хвилин.

Вина ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 1089 від 01.11.2021 року, Повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 19.04.2021 року № 154/111/2443/5 з додатками, функціональними обов'язками ОСОБА_1 , Витягом з наказу № 197 від 31.03.2020 року, копією послужної картки ОСОБА_1 , витяг із наказу № 74 від 15.04.2020 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.10.2021 року, роздруківкою результатів пошуку декларації ОСОБА_1 , копією Наказу № 251 о/с від 29.07.2021 року.

Головний оперативний черговий командного центру штабу Командування ВМС ЗСУ капітан 1 рангу ОСОБА_1 , як особа, яка припиняє 15.04.2020 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, був зобов'язаний подати декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», до 00 годин 00 хвилин 21 травня 2020 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування ,який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону, подав відповідну декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», лише 08.10.2021 року о 13 годині 59 хвилин.

Вина ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАп підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 1088 від 01.11.2021 року, Повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 19.04.2021 року № 154/111/2443/5 з додатками, функціональними обов'язками ОСОБА_1 , Витягом з наказу № 197 від 31.03.2020 року, копією послужної картки ОСОБА_1 , витягом із наказу № 74 від 15.04.2020 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.10.2021 року, роздруківкою результатів пошуку декларації ОСОБА_1 , копія Наказу № 251 о/с від 29.07.2021 року.

Таким чином з викладеного випливає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Таким чином, з урахуванням, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП одночасно розглядаються Приморським районним судом м. Одеси, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При призначенні адміністративного стягнення суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 .

Обставиною, яка відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшує ОСОБА_1 , суд визнає щире розкаяння винного.

Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Отже, враховуючи встановлені обставини справи, суд вважає, що для виправлення ОСОБА_1 , а також для припинення вчинення ним нових правопорушень, буде достатнім та необхідним застосування адміністративного стягнення у виді штрафу у його мінімальних межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до п.8 ст.5 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 підлягає звільненню від сплати судового збору у провадженні по даній справі, оскільки він є ветераном війни - учасником бойових дій, що підтверджується даними з його посвідчення серії НОМЕР_2 .

Керуючись ст. ст.36, 40-1, 172-6, 124, 283 - 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень в дохід держави.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання до Приморського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.

Суддя

Приморського районного суду м. Одеси А.С. Русєва

Єдиний унікальний номер справи: №522/21016/21

Номер провадження №3/522/14001/21

Головуючий суддя - Русєва А.С.