про залишення апеляційної скарги без руху
29 листопада 2021 рокуЛьвівСправа № 260/2331/20 пров. № А/857/19863/21
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Ільчишин Н. В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2021 року у справі № 260/2331/20 за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Закарпатській області та Головного управління Державної казначейської служби України про стягнення коштів,
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2021 року задоволено повністю адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Закарпатській області та Головного управління Державної казначейської служби України про стягнення коштів.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Головне управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області подало апеляційну скаргу.
Вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Щодо покликань скаржника на відсутність підстав для сплати судового збору, оскільки вимоги позивача ставились до Держави та Державного бюджету України, а не до Казначейства та його органів, то суд апеляційної інстанції вважає такі безпідставними, оскільки скаржник не входить в перелік осіб, які відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» користуються пільгами по сплаті судового збору, тоді як апеляційна скарга є об'єктом справляння судового збору, а правова позиція Верховного Суду, висловлена у постанові від 18.06.2018 у справі №804/927/17, то така не може застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки висловлена за інших фактичних обставин справи.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2020 року становить 2102 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Адміністративний позов в даній справі містить вимоги майнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 5658 грн 39 коп.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 5658 грн 39 коп. за наступними реквізитами «Отримувач - ГУК Львiв/Галицький р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38008294; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача - UA338999980313161206081013952; код класифікації доходів бюджету - 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд».
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
Апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2021 року у справі № 260/2331/20 за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Закарпатській області та Головного управління Державної казначейської служби України про стягнення коштів - залишити без руху.
Встановити апелянту десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяН. В. Ільчишин