Справа № 640/27389/20 Суддя першої інстанції: Шулежко В.П.
26 листопада 2021 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:
судді-доповідача - Горяйнова А.М.,
суддів - Костюк Л.О. та Черпіцької Л.Т.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 травня 2021 року, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
У листопаді 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо утримання з пенсії у вересні 2020 року 768 грн 01 коп;
- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві 768 грн 01 коп, утриманих з пенсії у вересні 2020 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві надати розрахунок доплати до пенсії за рішенням суду з формулою розрахунку такої доплати;
- визнати незаконним перерахунок пенсії згідно з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 травня 2021 року у задоволенні вказаного адміністративного позову було відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нову постанову про задоволення позову. Свої вимоги обґрунтовує тим, що суд першої інстанції неправильно встановив фактичні обставини справи, надав неналежну оцінку дослідженим доказам та неправильно застосував норми матеріального і процесуального права. Апеляційна скарга обґрунтована тим, що адміністративний позов містить позовну вимогу про визнання незаконним перерахунок пенсії згідно з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року, тому висновок суду першої інстанції про те, що позивач не заперечує проти розміру нарахованої пенсії є помилковим. Скаржник наголошує на тому, що розмір пенсії повинен дорівнювати 14600 грн 00 коп, в той час як відповідач нарахував пенсію в розмірі 9264 грн 05 коп. Також позивач зазначає, що утримання з його пенсії у вересні 2020 року коштів у розмірі 768 грн 01 коп є незаконним, адже відповідач має заборгованість з виплати пенсії у розмірі 4459 грн 42 коп. ОСОБА_1 також не погодився з висновком суду першої інстанції про те, що для здійснення судового контролю за виконанням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року у справі у № 640/14791/19 необхідно звернутися до суду із заявою, передбаченою ст. 383 КАС України.
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві подало відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначило, що на усі звернення позивача були надано відповідь у письмовій формі. Відповідач повідомив, що виплата заборгованості у розмірі 4459 грн 42 коп буде здійснена в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету. Також відповідач зазначив, що утримання з пенсії позивача кошти у розмірі 768 грн 01 коп обумовлене тим, що вони були виплачені на виконання судового рішення, яке було в подальшому скасоване.
Позивач подав заяву, у якій виклав свої заперечення проти відзиву на апеляційну скаргу та додаткового наголосив на тому, що станом на травень та червень 2019 року постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 не існувало.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглядається у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 травня 2021 року - скасувати та прийняти нову постанову про часткове задоволення адміністративного позову, виходячи з такого.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено та сторонами справи не заперечується, що ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 27 березня 2019 року. Позивачу встановлено ІІ групу інвалідності, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 від 05 травня 2015 року.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково:
- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про відмову у перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 25 квітня 2019 року згідно з рішенням Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року № 1-р (ІІ) 2019;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у відповідності до рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року № 1-р (ІІ) 2019, з 25 квітня по 30 червня 2019 року із врахуванням проведених раніше виплат;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві негайно виконати рішення суду в межах суми виплати недоотриманого розміру пенсії за один місяць.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року вказане судове рішення було скасовано в частині задоволених позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у відповідності до рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року № 1-р (ІІ) 2019, з 25 квітня по 30 червня 2019 року із врахуванням проведених раніше виплат та прийнято в цій частині позовних вимог нову постанову про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у відповідності до рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року № 1-р (ІІ) 2019, з 03 травня по 30 червня 2019 року із врахуванням проведених раніше виплат.
На виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві у червні 2020 року нарахувало і виплатило ОСОБА_1 кошти у розмірі 3740 грн 96 коп.
Внаслідок скасування зазначеного судового рішення виникла переплата у розмірі 768 грн 01 коп, яка була утримана з пенсії позивача за вересень 2020 року.
Також з матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до відповідача із запитами від 07 травня 2020 року, 09 липня 2020 року та від 27 серпня 2020 року, а також на Урядову гарячу лінію 11 вересня 2020 року щодо виконання рішення суду у справі № 640/14791/19.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 05 червня 2020 року № 11388-11027/С-02/8-2600/20 позивача повідомлено, що на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19 йому нараховано кошти у розмірі 3740 грн 96 коп, які будуть виплачені у найближчим виплатний період, а листами від 31 серпня 2020 року № 2600-0213-8/121304 та від 09 жовтня 2020 року № 23032-23688/С-02/8-2600/20 - повідомлено про фактичну виплату коштів у розмірі 3740 грн 96 коп та додаткове нарахування коштів у розмірі 4459 грн 42 коп, які будуть виплачені в межах бюджетних асигнувань на цю мету.
Не погоджуючись із такими діями та рішеннями Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом.
Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , суд першої інстанції виходив з того, що дії відповідача щодо коригування розміру пенсії внаслідок скасування судом апеляційної інстанції рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19 є правомірними.
Також суд першої інстанції встановив, що позивач не заперечує проти розміру перерахованої пенсії, а підставою для звернення до суду стала невиплата нарахованих сум. У зв'язку з цим суд також зазначив, що позивач, який вважає протиправними рішення, дії чи бездіяльність відповідача, вчинені на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року у справі № 640/14791/19, повинен був звернутись до суду в порядку ст. 383 КАС України із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності відповідача, а не пред'являти новий адміністративний позов.
Колегія суддів не погоджується із висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , оскільки він не знайшов свого підтвердження під час апеляційного розгляду справи.
Як раніше зазначалося, кошти 768 грн 01 коп є частиною пенсії, що виплачена позивачу на виконання рішення суду першої інстанції, яке в подальшому було скасоване в апеляційному порядку.
Так, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19 було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у відповідності до рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року № 1-р (ІІ) 2019, з 25 квітня по 30 червня 2019 року із врахуванням проведених раніше виплат.
Вказане судове рішення було допущене до негайного виконання в межах суми виплати за один місяць.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року фактично було змінено період, за який ОСОБА_1 необхідно здійснити перерахунок і виплату пенсії (за період з 03 травня по 30 червня 2019 року замість визначеного судом першої інстанції періоду з 25 квітня по 30 червня 2019 року).
Сторонами справи не заперечується, що кошти у розмірі 768 грн 01 коп є різницею між пенсією, нарахованою на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19 та пенсію, нарахованою на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року в цій справі.
Утримавши з пенсії ОСОБА_1 кошти у розмірі 768 грн 01 коп, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві фактично допустило поворот виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19.
Разом з тим, відповідачем та судом першої інстанції не було враховано, що Кодексом адміністративного судочинства України встановлено спеціальний порядок повороту виконання судових рішень.
Так, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 380 КАС України суд апеляційної чи касаційної інстанції, приймаючи постанову, вирішує питання про поворот виконання, якщо, скасувавши рішення (визнавши його нечинним), він задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.
Відповідно до ч. 4 ст. 380 КАС України питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони.
Колегія суддів враховує, що в матеріалах справи відсутні докази того, що Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві зверталося до суду із заявою в порядку ст. 380 КАС України. Натомість відповідач утримав кошти з пенсії ОСОБА_1 за відсутності відповідного судового рішення.
Також колегія суддів наголошує на тому, що згідно зі ст. 381 КАС України поворот виконання рішення про відшкодування шкоди, заподіяної суб'єктом владних повноважень, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, рішення про присудження виплати пенсій чи інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, а також рішення про присудження виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання у відносинах публічної служби допускається, якщо скасоване рішення було обґрунтовано повідомленими позивачем завідомо неправдивими відомостями або поданими ним підробленими документами.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2020 року у справі № 640/14791/19 було скасоване постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року з інших підстав ніж зазначені в ст. 381 КАС України.
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку про те, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо утримання з пенсії позивача у вересні 2020 року коштів у розмірі 768 грн 01 коп були протиправними, у зв'язку з чим вимога ОСОБА_1 про стягнення з відповідача таких коштів є законною, обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Також позивач просив суд зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві надати розрахунок доплати до пенсії за рішенням суду з формулою розрахунку такої доплати.
Дослідивши звернення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 09 липня та 27 серпня 2020 року, копії яких приєднані до матеріалів справи, колегія суддів встановила, що вони не містили в собі вимог надати розрахунок доплати до пенсії за рішенням суду з формулою розрахунку.
Враховуючи, що матеріали справи не містять в собі доказів звернення до відповідача з вимогою надати таку інформацію, у задоволенні якої було б відмовлено, колегія суддів вважає необхідним відмовити у задоволенні позовної вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надати розрахунок доплати до пенсії за рішенням суду з формулою розрахунку такої доплати.
Адміністративний позов ОСОБА_1 також містив позовну вимогу про визнання незаконним перерахунку пенсії згідно з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2020 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543.
Зі змісту доводів та заперечень сторін, а також розрахунків пенсії, наданих кожною зі сторін, вбачається, що ОСОБА_1 фактично не погоджується з діями Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які полягають у проведенні перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із застосуванням формули, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543.
В цілому погоджуючись із висновком суду першої інстанції про те, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється в порядку ст. 383 КАС України, колегія суддів наголошує на тому, що правове питання, яке порушене ОСОБА_1 у цій справі, не було предметом дослідження у справі № 640/14791/19.
У зв'язку з цим адміністративний позов ОСОБА_1 в цій частині підлягає розгляду і вирішенню по суті заявлених вимог.
Відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Як вбачається з наведеного в апеляційній скарзі розрахунку, позивач вважає, що на виконання зазначеної норми Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві для обчислення пенсії зобов'язане було 4173 грн 00 коп (розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2019 року) помножити на п'ять і додатково врахувати ступінь втрати працездатності.
Натомість відповідач обчислює розмір пенсії ОСОБА_1 за формулою, що передбачена п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, де розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2019 року є лише однією з розрахункових величин.
Вирішуючи спір, що виник між сторонами, колегія суддів враховує, що положеннями ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена можливість обчислення пенсії «з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати», а не «у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати».
Колегія суддів звертає увагу на те, що Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачає, що розмір пенсії може обчислювати виходячи із різних розрахункових величин:
- із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством (ст. 51);
- середньомісячного фактичного заробітку, визначеного за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення (ст. 57);
- з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року (ст. 59)
Отже, «п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року» є розрахунковою величиною, з урахування якої обчислюється розмір пенсії.
Додатково колегія суддів враховує позицію Верховного Суду, що викладена в постанові від 20 травня 2020 року у справі № 520/12609/19. У вказаному судовому рішенні зазначено, що Закони України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не містять положень про те, що пенсія по інвалідності розраховується саме в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, водночас передбачають проведення розрахунку пенсії у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, за формулою, в якій однією зі складових є п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Формула для обчислення пенсії із п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року міститься в п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210.
Відповідні зміни до вказаного Порядку були внесені постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набула чинності 17 листопада 2017 року.
Положеннями п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 у редакції, визначеній постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 851, було передбачено, що за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою (далі наводиться формула).
У подальшому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 (на яку посилається позивач), абз. 1 п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 було викладено у новій редакції.
Зміст внесених цією постановою змін полягає у виключенні з наведеної норм словосполучення «дійсної строкової». Формула розрахунку пенсії з прийняттям вказаної постанови не зазнала змін.
ОСОБА_1 правильно зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 набула чинності 01 липня 2019 року і не діяла на час виникнення спірних правовідносин (у період з 03 травня по 30 червня 2019 року).
Однак вказана постанова не є тим нормативно-правовим актом, що визначив формулу для перерахунку пенсії. Цієї постаново лише було приведено абз. 1 п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 у відповідність до змісту ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року № 1-р(II)/2019.
Зазначеним рішенням Конституційного Суду України словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку про необґрунтованість доводів позивача щодо незаконності проведення перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543.
Отже, доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 спростовують висновки суду першої інстанції, викладені в оскаржуваному рішенні та є підставою для його скасування і прийняття нового рішення про часткове задоволення адміністративного позову.
З огляду на викладене колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції неправильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення без додержання норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 травня 2021 року - скасувати та прийняти нову постанову про часткове задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 242, 238, 308, 311, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 травня 2021 року - скасувати.
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо утримання з пенсії ОСОБА_1 у вересні 2020 року коштів у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 01 коп.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (місцезнаходження: вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053; ідентифікаційний код: 42098368) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 ) грошові кошти у розмірі 768 грн 01 коп.
У задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у випадках, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя-доповідач А.М. Горяйнов
Судді Л.О. Костюк
Л.Т. Черпіцька