Постанова від 29.11.2021 по справі 360/918/21

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2021 року справа №360/918/21

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Компанієць І.Д. (суддя-доповідач),

суддів Блохіна А.А., Казначеєва Е.Г.,

розглянув у порядку письмового провадження апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2021 року по справі №360/918/21 (суддя 1-ї інстанції Захарова О.В.) за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати противоправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Луганській області від 11.02.2021 № 120-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» з 26.02.2021 тривалістю 20 робочих днів по питанням дотримання платником податків вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а також по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

В обґрунтування позов зазначив, що отримав повідомлення та копію вищезазначеного наказу відповідача, в якому також було зазначено, що проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється з підстав затвердженого Державною податковою службою України плану - графіку проведення документальних планові» перевірок платників податків на 2021 рік та на підставі статті 77 ПК України.

26 лютого 2021 року на юридичну адресу позивача прибули співробітники відповідача для проведення документальної планової перевірки, яких не допущено до проведення документальної планової перевірки в зв'язку з протиправністю спірного наказу про проведення перевірки.

Так, Законом від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (СОVID-19)» встановлений мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період дії карантину.

Надалі, Постановою КМУ від 03.02.2021 № 89 був розширений перелік перевірок, дозволених для проведення під час дії мораторію.

Між тим, положення Постанови КМУ від 03.02.2021 № 89 суперечать пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, оскільки на сьогоднішній день дія карантину не закінчена та продовжена, що дає підстави вважати дії посадових осіб ГУ ДПС у Луганський області, щодо проведення планової виїзної перевірки такими, що не відповідають вимогам ПК України.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2021 року в задоволенні позову відмовлено у повному обсязі.

Не погодившись з судовим рішенням позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти постанову, якою позов задовольнити у повному обсязі.

Обґрунтування апеляційної скарги.

Доводи апеляційної скарги фактично аналогічні доводам, які позивач зазначав в обґрунтування позовних вимог.

Також зазначає, що в разі неоднозначного трактування обов'язків та прав платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення як на користь платника, так і на користь органу, - діє презумпція правомірності рішень платника податку (пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 ПКУ)

Сторони про дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, відповідно до ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає заяву у порядку письмового провадження.

Суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановив наступне.

Фактичні обставини справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» (ТОВ «Сєвєродонецький хліб»), код ЄДРПОУ юридичної особи: 42173785, місцезнаходження: 93400, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 68, ДПА України включено до Плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік, відповідна інформація міститься у Розділі I. Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб плану графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік на офіційному сайті ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/454940.html. Місяць початку проведення перевірки лютий 2021 року (арк. спр. 49).

Відповідно до плану- графіку на 2021 рік наказом ГУ ДПС у Луганській області від 11 лютого 2021 року № 170-п «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб» призначено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Сєвєродонецький хліб» з 26.02.2021 тривалістю 20 робочих днів за період діяльності з 01.06.2018 по 30.09.2020 з питань дотриманням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а також по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (арк. спр. 34).

Наказ ГУ ДПС у Луганській області від 11 лютого 2021 року № 170-п «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб» та повідомлення про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб» з 26.02.2021 за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 68, вручено позивачу 15.02.2021 (арк. спр. 35-36).

ГУ ДПС у Луганській області видані направлення від 25.02.2021 № 90 - № 93 про проведення з 26 лютого 2021 року посадовими (службовими) особами ДПС у Луганській області документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб» (арк. спр. 37-40).

26.02.2021 о 09 год. 50 хв. посадові особи ГУ ДПС у Луганській області прибули для проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб» за місцезнаходженням (податковою адресою) позивача: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 68.

Директором ТОВ «Сєвєродонецький хліб» Діденко А.В. відмовлено у допуску посадових осіб ГУ ДПС у Луганській області до проведення документальної планової виїзної перевірки, про що складено Акт про відмову в допуску до проведення/відмову від проведення документальної планової/позапланової, фактичної перевірки від 26.02.2021 (арк. спр. 41-42).

Згідно з письмовими поясненнями керівника ТОВ «Сєвєродонецький хліб» Діденка А.В., у допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової виїзної перевірки підприємство відмовило з підстав того, що наказ ГУ ДПС у Луганській області від 11 лютого 2021 року № 170-п «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб» не відповідає нормам Податкового кодексу України, а саме: статті 52 підрозділу 10 розділу XX ПК України, якою встановлений мораторій на проведення перевірок з 18 березня 2020 року по останній день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановлено Кабінетом Міністрів України на всій території з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (арк. спр. 43).

Листом від 26.02.2021 № 1038/6/12-32-07-13-13 «Щодо проведення перевірки», ГУ ДПС у Луганській області надано роз'яснення ТОВ «Сєвєродонецький хліб» щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок», - вказаною постановою скорочено строк дії обмежень, встановлених 2 пунктом 52 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 ПК України (арк. спр. 48).

01.03.2021 року о 09 год. 00 хв. посадовими особами контролюючого органу повторно здійснено вихід за податковою адресою позивача з метою проведення документальної планової виїзної перевірки.

Згідно з актом про відмову в допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки від 01.03.2021 керівником ТОВ «Сєвєродонецький хліб» Діденком А.В. було відмовлено у допуску посадових осіб ГУ ДПС у Луганській області до проведення документальної планової виїзної перевірки, призначеної наказом Головного управління ДПС у Луганській області від 11.02.2021 № 120-п (арк. спр. 44-45).

У зв'язку із відмовою керівника ТОВ «Сєвєродонецький хліб» Діденка А.В. від підписання акту про відмову в допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки від 01.03.2021 та надання пояснень, посадовими особами ГУ ДПС України складений акт від 01.03.2021, що засвідчує факт відмови посадових осіб ТОВ «Сєвєродонецький хліб» від підписання акта про відмову в допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки (арк. спр. 46).

Вважаючи протиправним наказ ГУ ДПС у Луганській області від 11 лютого 2021 року № 170-п «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Сєвєродонецький хліб», позивач звернувся до суду.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції зазначив, що приймаючи спірний наказ про проведення документальної планової виїзної перевірки відокремленого підрозділу позивача суб'єкт владних повноважень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством, і не порушив права та законні інтереси позивача в сфері публічно-правових відносин.

Оцінка суду.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Пунктом 1.1 статті 1 ПК України визначено, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів. їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.

Згідно підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України - органи державної податкової служби мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

За приписами пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

На підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Порядок проведення документальних планових перевірок визначено у статті 77 Податкового кодексу України, за приписами пункту 77.1 якої документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України (із наступними змінами та в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім: документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків; документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу; фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині: обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального та спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.

Аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку, що під дію мораторію підпадають планові документальні перевірки; мораторій встановлений на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)

Тобто, вимоги пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України пов'язані та прямо відсилають до актів Кабінету Міністрів України, на підставі яких завершується дія карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Дію карантину введено постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» продовжено дію карантину з 19 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року (період в який було прийнято оскаржуваний наказ). Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» продовжено дію карантину до 30.04.2021. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 405 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» продовжено дію карантину до 30.06.2021 тощо. Постановою КМУ від 22.09.2021 р. №981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» продовжено дію карантину до 31.12.2021 року.

Отже, Кабінетом Міністрів України не приймалось рішення про завершення дії карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Таким чином, на дату прийняття спірного наказу на території України був встановлений карантин з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), а відповідно діяв мораторій на проведення документальних планових перевірок платників податків.

Пунктом 4 розділу II Закону України від 17.09.2020р. № 909-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік»» ( далі Закон № 909-ІХ ) на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надано право Кабінету Міністрів України скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.

При цьому, Законом № 909-ІХ строк дії мораторію на проведення документальних планових перевірок платників податків, встановлений пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, не змінювався.

Законом № 909-ІХ зміни до пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України не вносилися.

Відповідно до пункту 4 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 17 вересня 2020 р. N 909-IX Кабінет Міністрів України прийняв постанову №89 від 03.02.2021р. «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки» якою було скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб:

тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними;

документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 Кодексу;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, суб'єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 2020 р. №568-ІХ);

документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.12, 78.1.14, 78.1.15, 78.1.16 пункту 78.1 статті 78 Кодексу.

Проте, норма п.52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України в частині обмежень на проведення планових перевірок є чинною та наразі не скасована. Жодних змін до неї законодавцем не вносилось. Карантин також діє.

Відповідно до пункту 2.1 статті 2 ПК України зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.

Крім того, пунктом 5.2 статті 5 ПК України визначено, що у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.

Згідно частини третьої статті 7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України є нормою вищої юридичної сили ніж Постанова Кабінету Міністрів України № 89 від 03.02.2021р. і суперечить останній, тому колегія суддів вважає, що саме норми ПК України підлягають застосуванню у спірних правовідносинах.

Отже, за наявності чинної норми пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України, прийняття відповідачем оскаржуваного наказу від 11.02.2021 №120-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» з 26.02.2021 тривалістю 20 робочих днів по питанням дотримання платником податків вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а також по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у період дії карантину суперечить вимогам податкового законодавства, а тому є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції безпідставно відмовлено у задоволенні позову.

Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до положень частини першої статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового судового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставини справи та ухвалив судове рішення з порушенням норм матеріального права, тому наявні підстави для його скасування та задоволення позовних вимог, що обумовлює задоволення апеляційної скарги.

За правилами частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому підлягає стягненню на користь позивача з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань витрати по сплаті судового збору в розмірі 5675 грн (а.с.6,86)

Керуючись статтями139, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 327, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2021 року по справі №360/918/21 - задовольнити.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2021 року по справі №360/918/21 - скасувати.

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправним та скасування наказу - задовольнити.

Визнати противоправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Луганській області від 11.02.2021 № 120-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» з 26.02.2021 тривалістю 20 робочих днів по питанням дотримання платником податків вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а також по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ ВП 44082150) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький хліб» (код ЄДРПОУ 42173785) витрати зі сплати судового збору в розмірі 5675,00 (п'яти тисяч шістсот сімдесяти п'яти гривень) 00 копійок.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її прийняття 29 листопада 2021 року та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено 29 листопада 2021 року.

Головуючий суддя І.Д. Компанієць

Судді А.А. Блохін

Е.Г. Казначеєв