Ухвала від 29.11.2021 по справі 200/4330/20-а

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

29 листопада 2021 року справа №200/4330/20-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Суддя Першого апеляційного адміністративного суду Геращенко І.В., розглянув апеляційну скаргу Державної податкової служби України на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року у справі № 200/4330/20-а (головуючий І інстанції Кошкош О.О.) за позовом Фермерського господарства «Агро лідер 2020» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Донецькій області як відокремлений підрозділ ДПС про визнання протиправним та скасування рішення комісії, зобов'язання зареєструвати податкові накладні,-

ВСТАНОВИВ:

До Першого апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Державної податкової служби України на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч.5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Проте, судовий збір за подання апеляційної скарги не сплачений.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені законом про судовий збір.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 8 липня 2011 року (далі - Закон № 3674-VI) визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається з апеляційної скарги, апелянт оскаржує ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року.

Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2021 року становить 2270,00 грн.

Згідно пп.5 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI за подання апеляційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на ухвалу суду, судовий збір встановлюється у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи викладене, при поданні апеляційної скарги на ухвалу суду повинно було бути сплачено судовий збір у розмірі 2270,00 грн.

Стаття 5 Закону № 3674-VI, визначає перелік звільнених від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Відповідно до вказаної статті, в редакції на час звернення з апеляційною скаргою, апелянт не входить до переліку осіб, яких звільнено від сплати судового збору.

В апеляційній скарзі апелянт заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення, яке обґрунтовано відсутністю фінансування.

Проте, зазначене клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Отже, відстрочення або розстрочення сплати судового збору на певний строк є правом суду, але не його обов'язком.

Статтею 8 Закону № 3674-VI визначені підстави для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Згідно ч.1 статті 8 Закону № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

За приписами ч.2 ст.8 Закону № 3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, статтею 8 Закону № 3674-VI встановлено вичерпний перелік підстав, зокрема, для відстрочення від сплати судового збору.

Суд зазначає, що апелянт є суб'єктом владних повноважень і з огляду на принцип верховенства права суд не може надавати перевагу одній зі сторін у справі в користуванні процесуальними правами, якщо це перешкоджає виконанню рішення суду, прийнятого на користь іншої сторони.

Також, суд вважає, що скаржник ніяким чином не підтвердив та не обґрунтував можливість сплатити суми судового збору в майбутньому.

Таким чином, апелянту необхідно усунути встановлені судом недоліки апеляційної скарги, а саме, надати до Першого апеляційного адміністративного суду оригінал квитанції про сплату судового збору у сумі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні.

Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги на вказану ухвалу суду повинен сплачуватись у розмірі 2270,00грн.

Таким чином, апелянту необхідно усунути встановлені судом недоліки апеляційної скарги, а саме, надати до Першого апеляційного адміністративного суду документ про сплату судового збору у сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень.

Несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37967785, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку отримувача (IBAN) - UA758999980313161206081005630, код класифікації бюджету - 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), відомча ознака - «81» Апеляційні адміністративні суди.

Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв'язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова «судовий збір», код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.

Відповідно до ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.

Керуючись статтями 169, 298, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Державної податкової служби України про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Державної податкової служби України на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року у справі № 200/4330/20-а - залишити без руху.

Апелянту надати до Першого апеляційного адміністративного суду документ про сплату судового збору у сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень.

Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - десять днів з моменту отримання ухвали.

В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до ст.ст. 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: І.В. Геращенко

Попередній документ
101451832
Наступний документ
101451834
Інформація про рішення:
№ рішення: 101451833
№ справи: 200/4330/20-а
Дата рішення: 29.11.2021
Дата публікації: 01.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Перший апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; реалізації податкового контролю
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (26.11.2021)
Дата надходження: 26.11.2021
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування рішення комісії, зобов’язання зареєструвати податкові накладні
Розклад засідань:
27.07.2020 10:45 Донецький окружний адміністративний суд
18.08.2020 11:00 Донецький окружний адміністративний суд
01.09.2020 15:10 Донецький окружний адміністративний суд
08.12.2020 10:00 Перший апеляційний адміністративний суд
25.08.2021 11:00 Донецький окружний адміністративний суд
04.10.2021 14:00 Донецький окружний адміністративний суд
01.11.2021 11:20 Донецький окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БИВШЕВА Л І
БЛАЖІВСЬКА Н Є
ГЕРАЩЕНКО ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЖЕЛТОБРЮХ І Л
ПАСІЧНИК С С
СІВАЧЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ
суддя-доповідач:
БАБІЧ С І
БАБІЧ С І
БИВШЕВА Л І
ГЕРАЩЕНКО ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЖЕЛТОБРЮХ І Л
КОШКОШ О О
КОШКОШ О О
ПАСІЧНИК С С
СІВАЧЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України
Головне управління ДПС у Донецькій області
Головне управління ДПС у Донецькій області як відокремлений підрозділ ДПС
Державна податкова служба України
заявник:
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Донецькій області
Державна податкова служба України
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС у Донецькій області
позивач (заявник):
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)
Фермерське господарство "Агро Лідер 2020"
Фермерське господарство "Агро лідер 2020"
Фермерське господарство "Агро Лідер 2020"
представник позивача:
Адвокат Лисов Володимир Леонідович
суддя-учасник колегії:
БІЛОУС О В
БЛАЖІВСЬКА Н Є
БЛОХІН АНАТОЛІЙ АНДРІЙОВИЧ
ВАСИЛЬЄВА І А
ГАВРИЩУК ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
КАЗНАЧЕЄВ ЕДУАРД ГЕННАДІЙОВИЧ
КОМПАНІЄЦЬ ІРИНА ДМИТРІВНА
ХАНОВА Р Ф
ХОХУЛЯК В В
ШИШОВ О О
Юрченко В.П.