Справа № 522/12668/21
Провадження№1-кс/522/11814/21
29 листопада 2021 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі судового засідання в приміщенні Приморського районного суду м. Одеси клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021160000000069 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 212 КК України,
У провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021160000000069 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 212 КК України.
Зазначене клопотання обґрунтовано тим, що СВ Управління СБ України в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32021160000000069 від 17.06.2021 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 212 КК України.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочате слідчим управлінням ФР ГУ ДФС в Одеській області. 24.09.2021 постановою заступника керівника Одеської обласної прокуратури здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу УСБУ в Одеській області.
За матеріалами кримінального провадження, в звітні податкові періоди 2021 року невстановлені особи, використовуючи реквізити ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) та інших СГД по ланцюгу постачання сприяли СГД реального сектору економіки в безпідставному формуванні податкового кредиту та послідуючому умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість в розмірі 6 546 115 грн., що складає великі розміри.
Так, встановлено, що в інкримінований період січень - березень 2021 року суб'єктами господарювання, які перебувають в реєстрі ризикових платників податків - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснено так звану товарну «скрутку», а саме придбання у постачальника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » товару (цукор, солодкі напої, мінеральні води), які в подальшому не реалізовувалися, в залишках товару не відображені. В результаті чого, безпідставно сформовано податковий кредит підприємствам реального сектору економіки.
Будучи допитаний в якості свідка первинний засновник та директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ОСОБА_5 показав про те, що фактично на своє ім'я зареєстрував близько 15 суб'єктів господарської діяльності в м.Одесі та м.Запоріжжі з різними видами діяльності, більшу частину яких в послідуючому продав. При цьому на жодному з них фінансово-господарської діяльності не здійснював. Також, останній показав, що частина підприємств при реєстрації та в послідуючому фактично на зазначених юридичних адресах не знаходилася.
Так, проведеним оглядом загально доступних сайтів мережі Інтернет встановлено, що громадянин ОСОБА_5 приймав участь у реєстрації наступних ІНФОРМАЦІЯ_9 : ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ).
Єдиним можливим способом встановлення сум збитків завданих державного бюджету є отримання актів податкових перевірок, а також податкової звітності зазначених у клопотанні підприємств.
Крім того, для встановлення осіб, які виступали від імені вказаних підприємств, як службові особи, необхідно дослідити податкові (юридичні, реєстраційні) справи вказаних підприємств.
Також, для встановлення обставин про те, яким чином та ким здійснювалося подача податкової звітності необхідно встановити ІР - адреси з яких здійснювалась подача звітності, дослідити договори про визнання електронних документів, сертифікати відкритих ключів вказаних підприємств.
Дані документи перебувають у володінні та зберігаються лише в податкових органах, де перебувають на обліку вказані підприємства, та містять відомості, що мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню та являються джерелом доказів.
Довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, зокрема для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків, а також для проведення експертних досліджень, податкових перевірок та ревізій.
Отримати в інший спосіб вказану інформацію (документи) неможливо.
Враховуючи вищевикладене, слідчий просить слідчого суддю дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю з можливістю їх вилучення (виїмки) у ГУ ДПС в Одеській області стосовно наступних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ; нова назва « ІНФОРМАЦІЯ_23 »), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_19 ); ІНФОРМАЦІЯ_24 стосовно наступних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ІНФОРМАЦІЯ_25 стосовно наступних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); ІНФОРМАЦІЯ_26 стосовно підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ІНФОРМАЦІЯ_27 стосовно підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), а саме до:
- інформації (документів) про проведені податкові перевірки, матеріали на підставі яких вони проводилися, акти (довідки, тощо) таких перевірок, депозитарії, та інформацію щодо оскарження податкових повідомлень-рішень за цими актами і їх результати з додаванням відповідних судових рішень (ухвал, постанов), податкові повідомлення-рішення, схем, таблиці, копії документів наданих платником, накази, рішення, пояснення службових осіб тощо;
- інформації щодо погашення сум донарахованих податків за результатами проведення податкових перевірок, з доданням роздруківки інтегрованих карток (особових рахунків), платіжних доручень та інших документів що підтверджують сплату донарахованих податків та штрафних санкцій;
- інформації (документів) про проведені аналізи (дослідження), складання податкової інформації тощо;
- податкових (реєстраційних, облікових, юридичних справ);
- особистих карток підприємств з історією;
- інформації (відомостей) щодо доходів нарахованих/виплачених податковими агентами, вказавши дату народження, дату реєстрації, ДПІ реєстрації, ДПІ по місцю проживання, місце народження, місце проживання, місце роботи, за весь період діяльності;
- інформації з яких IP-адрес та електронних скриньок здійснюється подача податкової звітності та реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за весь період діяльності підприємств;
- податкової звітності з додатками до неї та уточнюючими розрахунками; регістрами бухгалтерського обліку, податкових накладних; роздруківок з Єдиного електронного реєстру податкових накладних (отриманих від постачальників та виписаних на адресу покупців) із зазначенням назви товару;
- інформації щодо осіб, які проводили податкові перевірки та здійснювали супроводження вказаних підприємств, у тому числі: наказів про призначення, звільнення, посадових інструкцій, копій паспортів та ІНН, адрес мешкання та номерів телефонів;
- листування з підприємствами;
- завірених належним чином договорів про визнання електронних документів (ключем), сертифікатів відкритих ключів, завіреної виписки із журналу обліку договорів про визнання електронних документів за період зазначений в договорі, довіреностей про надання та отримання вищезазначених документів, іншої документації підприємства стосовно надання податкової звітності за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку за допомогою електронно-цифрового підпису (дані та документальне підтвердження щодо осіб, якими отримувались електронні ключі для подачі податкової звітності, а також щодо електронних ящиків з яких надходили звіти підприємства);
- інших документів, які службові особи підприємств надавали до податкових органів;
- при відсутності будь-яких з вище перелічених документів, зазначити письмово про причину не надання документів.
Слідчий у судове засідання не з'явився, подав заяву, в якій клопотання підтримав, просив його задовольнити та розглянути за його відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити, з наступних підстав.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Як вбачається із змісту п.п. 4, 5, 8, 9 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи, державну таємницю.
Згідно з п.п. 1-2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, що речі і документи, які зазначені у клопотанні слідчого, та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом неможливо.
На підставі викладеного, ст.ст. 22, 26, 108, ст.ст. 160, 163, 164, 166, 309 КПК України, УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021160000000069 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 212 КК України.
Надати слідчим слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , які перебувають у складі слідчої групи, та уповноваженим особам (оперативним співробітникам, слідчим), що будуть діяти на підставі доручення (постанови) слідчого слідчої групи; прокурорам відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , які входять до складу групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, а також за дорученням слідчого (зі складу слідчої групи) слідчим слідчого управління Головного Управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином завірених копій у ІНФОРМАЦІЯ_28 стосовно наступних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ; нова назва « ІНФОРМАЦІЯ_23 »), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_19 ); ІНФОРМАЦІЯ_24 стосовно наступних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ІНФОРМАЦІЯ_25 стосовно наступних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); ІНФОРМАЦІЯ_26 стосовно підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ІНФОРМАЦІЯ_27 стосовно підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), а саме до:
- інформації (документів) про проведені податкові перевірки, матеріали на підставі яких вони проводилися, акти (довідки, тощо) таких перевірок, депозитарії, та інформацію щодо оскарження податкових повідомлень-рішень за цими актами і їх результати з додаванням відповідних судових рішень (ухвал, постанов), податкові повідомлення-рішення, схем, таблиці, копії документів наданих платником, накази, рішення, пояснення службових осіб тощо;
- інформації щодо погашення сум донарахованих податків за результатами проведення податкових перевірок, з доданням роздруківки інтегрованих карток (особових рахунків), платіжних доручень та інших документів що підтверджують сплату донарахованих податків та штрафних санкцій;
- інформації (документів) про проведені аналізи (дослідження), складання податкової інформації тощо;
- податкових (реєстраційних, облікових, юридичних справ);
- особистих карток підприємств з історією;
- інформації (відомостей) щодо доходів нарахованих/виплачених податковими агентами, вказавши дату народження, дату реєстрації, ДПІ реєстрації, ДПІ по місцю проживання, місце народження, місце проживання, місце роботи, за весь період діяльності;
- інформації з яких IP-адрес та електронних скриньок здійснюється подача податкової звітності та реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за весь період діяльності підприємств;
- податкової звітності з додатками до неї та уточнюючими розрахунками; регістрами бухгалтерського обліку, податкових накладних; роздруківок з Єдиного електронного реєстру податкових накладних (отриманих від постачальників та виписаних на адресу покупців) із зазначенням назви товару;
- інформації щодо осіб, які проводили податкові перевірки та здійснювали супроводження вказаних підприємств, у тому числі: наказів про призначення, звільнення, посадових інструкцій, копій паспортів та ІНН, адрес мешкання та номерів телефонів;
- листування з підприємствами;
- завірених належним чином договорів про визнання електронних документів (ключем), сертифікатів відкритих ключів, завіреної виписки із журналу обліку договорів про визнання електронних документів за період зазначений в договорі, довіреностей про надання та отримання вищезазначених документів, іншої документації підприємства стосовно надання податкової звітності за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку за допомогою електронно-цифрового підпису (дані та документальне підтвердження щодо осіб, якими отримувались електронні ключі для подачі податкової звітності, а також щодо електронних ящиків з яких надходили звіти підприємства);
- інших документів, які службові особи підприємств надавали до податкових органів;
- при відсутності будь-яких з вище перелічених документів, зазначити письмово про причину не надання документів.
Уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_28 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ІНФОРМАЦІЯ_27 надати (забезпечити) тимчасовий доступ до зазначених речей та документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, а саме - до 29 січня 2022 року включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано прокурору.
Слідчий суддя ОСОБА_1