Справа № 132/3165/21
3/132/1780/21
іменем України
"24" листопада 2021 р. року м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Ставнійчук С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли з Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої і фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої директором ТОВ "Радіо Сіті" (м. Козятин, вул. Героїв Майдану,9 кв. 128), РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КУпАП,
встановила:
10 вересня 2021 року о 12 год 15 хв встановлено, що в ході позапланової перевірки ТОВ «Радіо Сіті» (код ЄДРПОУ 41575946 м. Козятин вул. Героїв Майдану, 9 кв. 128) яка проводилася відділом державного нагляляду по Північно-західномурегіону управління державного нагляду за користування радіочастотним ресурсом України та ринком телекомунікацій з 02 вересня 2021 по 10 вересня 2021 року директор ТОВ «Радіо Сіті» м. Козятин ОСОБА_1 будучи притягнутою до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 146 КУпАП, повторно протягом року не забезпечила дотримання товариством законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом України, а саме на момент проведення перевірки 10.09.2021 ТОВ «Радіо Сіті» експлуатує радіоелектронні засоби (далі - РЕЗ), встановлені за адресами: с. Глинськ Калинівського району Вінницької області, на частоті випромінювання 5510 МГц (порушення підтверджено Протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 03.09.2021 №Ш.2.15.09.21) та с. Радівка Калинівського району Вінницької області, на частоті випромінювання 5500 МГц (порушення підтверджено Протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 02.09.2021 №Ш.2.15.09.21), без дозволів на експлуатацію РЕЗ, що є порушенням вимог частини першої статті 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 2 ст. 146 КУпАП, як порушення правил експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
В судовому засіданні ОСОБА_1 проти обставин викладених у протоколі про адміністративне правопорушення не заперечувала, вину визнала. Пояснила, що всі порушення ТОВ «Радіо Сіті» усунуто,запевнила про недопущення таких порушень у майбутньому.
За загальним правилом ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення і в той же час, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 146 КУпАП не входять до переліку адміністративних справ розгляд яких можливий також і за місцем проживання порушника або ж за місцем виявлення адміністративного правопорушення, відповідно до приписів частин 2 - 6 ст. 276 КУпАП, а тому відсутні правові підстави для направлення справи на розгляд Козятинського міськрайонного суду Вінницької області.
Відповідно до ч.1 ст. 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» користувачі радіочастотного ресурсу України повинні отримувати дозволи на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, крім засобів та пристроїв, використання яких здійснюється на бездозвільній основі відповідно до цього Закону. Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл, визначається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КУпАП, доводиться зібраними матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення № 67 від 10.09.2021; протоколами інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 02.09.2021 №Ш.2.15.09.21 та від 03.09.2021 №Ш.2.15.09.21; актом перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України від 10.09.2021 №162/РЧР/1 ТОВ «Радіо Сіті» АДРЕСА_2 ; спектограмами випромінювання РЕЗ від 02.09.2021 та від 03.09.2021.
Постановою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 28.07.2021 у справі №133/2156/21, ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146 КУпАП та на неї накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 грн без конфіскації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення.
Дані докази, на думку судді, є належними та допустимими, оскільки отримані в порядку, передбаченому законом, та прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, а також інших обставин, які мають значення для провадження.
Враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою та відтворюють обставини вчиненого правопорушення, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.146 КУпАП, тому визнає останню винною у порушенні правил експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, що є порушенням вимог частини першої статті 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
При накладенні адміністративного стягнення, суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу правопорушниці, а тому приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у межах санкції ч. 2 ст. 146 КУпАП, а саме штрафу з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв, що відповідає характеру вчиненого правопорушення та меті адміністративного стягнення.
Відповідно до пункту 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір в розмірі 454,00 гривень.
Керуючись ст. ст.33, ч. 2 ст. 146, 283,289 КУпАП, суддя,
постановила:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 146 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень в дохід держави з конфіскацією радіоелектронних засобів (пристроїв) за адресами встановлення, а саме селах Глинськ та Радівка Хмільницького (колишнього Калинівського) району Вінницької області.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454,00 грн .
Згідно із ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно дост. 308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Калинівський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Ставнійчук