Справа № 127/32083/21
Провадження № 3/127/9577/21
26 листопада 2021 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Волошин С.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 КУпАП,
В провадження судді Вінницького міського суду Вінницької області Волошина С.В. надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КУпАП.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний забезпечити дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також своєчасність, повноту і всебічність такого розгляду, встановити усі обставини справи, як фактичні так і ті, що характеризують цю особу.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовують ся при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Разом з тим, адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.51 КУпАП, складено працівником поліції без дотримання вимог вказаної норми закону.
Зокрема, але не обмежуючись, адміністративні матеріали не містять доказів вартості викраденого товару, обліковування товару в магазині, місцезнаходження товару на момент складання адміністративних матеріалів (для вирішення питання речових доказів).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Окрім зазначеного матеріали містять суперечливі відомості щодо суті правопорушення (згідно протоколу «намагався здійснити дрібну крадіжку», згідно пояснень ОСОБА_2 «здійснив крадіжку»).
Крім того в протоколі зазначено неповну адресу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), без зазначення району, області, що перешкоджатиме належному повідомленню особи про дату, час та місце судового розгляду.
Вищевикладені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що, в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини правопорушення, вірно кваліфікувати його діяння і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне рішення.
Верховним Судом України (постанова від 23 грудня 2005 року №14) визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, матеріали справи про адміністративне правопорушення вважаю за необхідне повернути до відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 277, 278, 283, 284 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення №127/32083/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.51 КУпАП, направити на доопрацювання до відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: