Справа № 149/3070/21
Провадження №3/149/1359/21
Номер рядка звіту 149
29.11.2021 року м. Хмільник
Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Вергелес В.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 126 КУпАП,-
До Хмільницького міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 024453 від 20.10.2021 року з доданими матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього докази, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно із ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої Наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 року, ця Інструкція встановлює порядок оформлення в органах Національної поліції України, у тому числі в їх структурних (відокремлених) підрозділах (далі - органи поліції), матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також визначає порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення (крім правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Згідно п. 15 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої Наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 р., до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Разом з тим, у матеріалах доданих до протоколу про адміністративне правопорушення та у самому протоколі, відсутні пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням усіх зібраних у справі доказів, вважаю, що допущені порушення при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, а тому протокол про адмінстративне правопорушення з доданими до нього матеріалами, підлягає поверненню Хмільницькому РВП ГУНП у Вінницькій області на доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП, суддя,-
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 024453 від 20.10.2021 року разом із доданими матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП повернути на доопрацювання до Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Вергелес В. О.