Рішення від 18.11.2021 по справі 914/2216/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.11.2021 Справа № 914/2216/21

Господарський суд Львівської області у складі судді Петрашка М.М. розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях

до відповідача Фізичної особи-підприємця Бойко Мирослави Володимирівни

про стягнення 35209,92 грн.

за участю представників:

від позивача Карвацька О.Р.

від відповідача не з'явився

Суть спору: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях звернулось із позовом до відповідача Фізичної особи-підприємця Бойко Мирослави Володимирівни про стягнення 41479,75 грн., з яких 37249,68 грн. - основний борг та 4230,07 грн. - штраф.

Відповідно до заяви (вх.№3563/21 від 07.09.2021р.) про зменшення розміру позовних вимог, яку суд ухвалив прийняти до розгляду в судовому засіданні 19.10.2021р., Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях просить стягнути з Фізичної особи-підприємця Бойко Мирослави Володимирівни 35209,92 грн., з яких 32009,02 грн. - основний борг та 3200,90 грн. - штраф.

Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду та відображено у протоколах судового засідання.

Представник позивача в судовому засіданні 18.11.2021р. позовні вимоги з врахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог підтримав повністю, просив позов задовольнити з підстав, що викладені у позовній заяві та у заяві про зменшення розміру позовних вимог.

Відповідач явку представника в судове засідання 18.11.2021р. не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши доводи представника позивача, суд встановив таке.

28.11.2016р. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області (орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Бойко Мирославою Володимирівною (орендар) укладено договір оренди нерухомого державного майна №202.

Наказом Фонду державного майна України від 06.03.2019р. №232 «Про реорганізацію регіональних відділень Фонду державного майна України» утворено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, згідно із пунктом 2 якого Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях є правонаступником майна, прав та обов'язків Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області.

Відповідно до наказу Фонду державного майна України №459 від 15.05.2019р., днем початку роботи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях визначено 15.05.2019р.

Згідно відомостей, що містяться в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, 15.05.2019р. зареєстровано юридичну особу - орган державної влади: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях (ідентифікаційний код 42899921).

Відповідно до пункту 1.1. договору, орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно - нежитлові приміщення №№18, 20, 23-34, загальною площею 414,1 кв.м, розміщені на першому поверсі будівлі за адресою: м.Львів. вул.І.Франка, 61 (майно) (реєстровий номер майна 07989865.1.), що перебуває на балансі Філії "Львівський проектний інститут" Державного підприємства Міністерства оборони України "Центральний проектний інститут" (балансоутримувач). Вартість зазначеного орендованого майна визначена згідно з висновком про вартість майна станом на 31.05.2016 року і становить за незалежною оцінкою 7077673,00 грн. (сім мільйонів сімдесят сім тисяч шістсот сімдесят три гривні 00 коп.) без ПДВ.

Пунктами 1.2. та 1.3. договору передбачено, що майно передається в оренду з метою розміщення суб'єкта господарювання, що здійснює побутове обслуговування населення (виготовлення жіночого одягу). Стан майна на момент укладення договору визначається в акті приймання-передавання за узгодженим висновком балансоутримувача і орендаря.

Згідно із пунктом 3.1. договору, орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995р. №786 (зі змінами) (далі - Методика) і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку травень 2016 року - 29490,30 грн.

Орендна плата за перший (повний) місяць оренди - серпень 2016 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць оренди травень 2016 року на індекс інфляції за червень, липень та серпень 2016 року.

Пунктом 3.2. договору передбачено, що нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.

Відповідно до пунктів 3.3. та 3.4. договору, орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Оперативна інформація про індекси інфляції, розраховані Державною службою статистики України, розміщується на веб-сайті Фонду державного майна України. У разі користуванням майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.

Згідно із пунктом 3.6. договору, орендна плата перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу щомісяця, не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж, у наступному співвідношенні:

- 70% до державного бюджету на рахунок визначений Головним управлінням Державної казначейської служби України у Львівській області;

- 30% на рахунок балансоутримувача.

Пунктом 3.7. договору передбачено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6. співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

Відповідно до пункту 3.8. договору, у разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, орендар також сплачує штраф у розмірі 10% від суми заборгованості.

Згідно із пунктом 3.9. договору, надміру сплачена сума орендної плати, що надійшла до бюджету, підлягає в установленому порядку заліку в рахунок майбутніх платежів, а у разі неможливості такого заліку у зв'язку з припиненням орендних відносин - поверненню орендарю. Для забезпечення повернення зазначених коштів сторони керуються вимогами Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013р. за №1650/24182, та постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року №106 "Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету" (зі змінами).

Пунктом 5.3. договору передбачено, що орендар зобов'язується своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету та балансоутримувачу (у платіжних дорученнях, які оформлює орендар, вказується "Призначення платежу" за зразком, який надає орендодавець листом при укладенні договору оренди).

На виконання договору, між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області (орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Бойко Мирославою Володимирівною (орендар) підписано акт приймання-передачі нерухомого державного майна, згідно договору від 28.11.2016р. №202.

Відповідно до розрахунку плати за базовий місяць оренди державного нерухомого майна, яке знаходиться на балансі Філії "Львівський проектний інститут" Державного підприємства Міністерства оборони України "Центральний проектний інститут", орендна плата за базовий місяць становить 29490,30 грн.

Як зазначено у розрахунку плати за базовий місяць оренди державного нерухомого майна, враховуючи пункт 9 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" індексація орендної плати призупинена на 2016 рік.

Згідно із договором від 29.11.2019р. про внесення змін до договору оренди державного майна від 28.11.2019р. №202, сторони дійшли згоди внести зміни до основного договору, зокрема:

- абзац другий пункту 1.1. розділу 1 "Предмет договору" викласти в наступній редакції:

"Вартість зазначеного орендованого майна визначена згідно зі звітом про оцінку майна станом на 30.09.2019р. і становить за незалежною оцінкою 1721400,00 грн. (один мільйон сімсот двадцять одна тисяча чотириста грн. 00 коп.) без ПДВ";

- пункт 3.1. розділу 3 "Орендна плата" викласти в наступній редакції:

"п.3.1. Орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 №786 (зі змінами), (далі - Методика), становить без ПДВ за базовий місяць оренди - жовтень 2019 - 7222,71 грн." Орендна плата згідно даного розрахунку сплачується з 27.11.2019 року.

Згідно із договором від 21.04.2020р. про внесення змін до договору оренди нерухомого державного майна від 28.11.2016р. №202, сторони дійшли згоди внести зміни до основного договору, зокрема:

- пункт 1.2. розділу 1 ''Предмет договору" викласти в наступній редакції:

"1.2. Майно передається в оренду з метою:

- 18,5 кв.м. (кімн.№33) - розміщення торговельного об'єкту з продажу непродовольчих товарів;

- 66,7 кв.м. (кімн.№№29-32, 34) - розміщення суб'єкта господарювання, що здійснює побутове обслуговування населення (виготовлення жіночого одягу)";

- пункт 3.1. розділу 3 "Орендна плата" викласти в наступній редакції:

"п.3.1. Орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 №786 (зі змінами), (далі - Методика), становить без ПДВ за базовий місяць оренди - лютий 2020 - 11277,64 грн.".

Як зазначає позивач у заяві про зменшення розміру позовних вимог, заборгованість відповідача по орендній платі за період з грудня 2019 року по 24 листопада 2020 року включно становить 32009,02 грн.

При цьому, як вказано у заяві про зменшення розміру позовних вимог, за період з 12.03.2020р. по 20.04.2020р. включно, орендар підлягає звільненню від сплати орендної плати за користування державним майном відповідно до пункту 3 переліку згідно з додатком 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 №611 "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину".

У заяві про зменшення розміру позовних вимог також вказано, що підстав для звільнення відповідача повністю чи частково від орендної плати за користування частини орендованої площі в розмірі 18,5 кв.м. (кімн.№33) (орендна ставка 18%), що використовується для розміщення торговельного об'єкту з продажу непродовольчих товарів немає, оскільки така мета використання орендованого майна у Постанові Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 №611 відсутня.

У зв'язку з тим, що заборгованість з орендної плати до державного бюджету становить загалом більше, ніж три місяці, відповідно до пункту 3.8. договору оренди, позивач нарахував відповідачу штраф у розмірі 10% від суми заборгованості, що становить 3200,90 грн.

Враховуючи наведене, позивач звернувся до Господарського суду Львівської області та відповідно до заяви про зменшення розміру позовних вимог просить стягнути з відповідача 35209,92 грн., з яких 32009,02 грн. - основний борг та 3 200,90 грн. - штраф.

Відповідач проти позову заперечив, подавши відзив на позовну заяву, в якому Фізична особа-підприємець Бойко Мирослава Володимирівна зазначає, що за березень 2020 року відповідач не повинен сплачувати орендну плату, оскільки на той час всі орендовані приміщення мали цільове призначення для побутового обслуговування населення (виготовлення жіночого одягу), а за наступні місяці був звільнений від сплати орендної плати за площу 66,7 кв.м, і лише за площу 18,5 кв.м повинен був сплачувати 50 % орендної плати, згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 №611 "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину".

Щодо позовної вимоги про стягнення штрафу в розмірі 4230,07 грн. відповідач вважає, що в цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки за період, коли з об'єктивних причин не сплачувалась орендна плата, позивач не мав жодних претензій.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши доводи представника позивача, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав.

Згідно із частиною 1 статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Як передбачено статтею 174 Господарського кодексу України, однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди не передбачені законом, але які йому не суперечать.

Згідно з статтею 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

За умовами статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно із статтею 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно із частиною 1 статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Згідно із пунктом 10 частини 1 статті 1 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оренда - речове право на майно, відповідно до якого орендодавець передає або зобов?язується передати орендарю майно у користування за плату на певний строк.

Частиною 1 статті 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що об?єктами оренди є нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення, а також їх окремі частини), інше окреме індивідуально визначене майно.

Як встановлено судом, 28.11.2016р. між сторонами укладено договір оренди нерухомого державного майна №202. Факт передання вказаного майна в оренду підтверджується актом приймання-передачі державного нерухомого майна.

Відповідно до статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Частиною 1 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що орендна плата встановлюється у грошовій формі і вноситься у строки, визначені договором.

Відповідно до пункту 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995р. №786 розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

Згідно із пунктом 17 вказаної Методики, у разі коли орендодавцем майна є Фонд державного майна, його регіональне відділення чи представництво, орендна плата спрямовується за нерухоме майно державних підприємств, установ, організацій: 70 відсотків орендної плати - до державного бюджету, 30 відсотків - державному підприємству, організації, на балансі яких перебуває це майно.

Вказані пропорції розподілу орендної плати між орендодавцем та балансоутримувачем узгоджуються з приписами укладеного між сторонами договору та договорів про внесення змін до основного договору.

Слід зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановив установити з 12.03.2020р. на всій території України карантин.

При цьому Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2020р. №611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину», Кабінет Міністрів України постановив установити, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:

1) звільняються від орендної плати орендарі за переліком згідно з додатком 1;

2) нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном, розрахованої відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786 (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 57; Офіційний вісник України, 2011 р., № 71, ст. 2677), здійснюється у розмірі:

- 50 відсотків суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 2;

- 25 відсотків суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 3.

Згідно із пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020р. №611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину», Кабінет Міністрів України постановив орендодавцям державного майна забезпечити нарахування орендної плати орендарям згідно з пунктом 1 цієї постанови починаючи з дати встановлення карантину.

Як встановлено судом, відповідно до пунктів 1.1. та 1.2. договору, в строкове платне користування передано державне нерухоме майно з метою розміщення суб'єкта господарювання, що здійснює побутове обслуговування населення (виготовлення жіночого одягу), а згідно із договором від 21.04.2020р. про внесення змін до основного договору - майно передається в оренду з метою:

- 18,5 кв.м. (кімн.№33) - розміщення торговельного об'єкту з продажу непродовольчих товарів;

- 66,7 кв.м. (кімн.№№29-32, 34) - розміщення суб'єкта господарювання, що здійснює побутове обслуговування населення (виготовлення жіночого одягу)".

Отже, враховуючи наведене, відповідач відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020р. №611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» №611 повністю звільняється від сплати орендної плати за період з 12.03.2020р. по 20.04.2020р., а починаючи з 21.04.2020р. зобов'язаний сплачувати 100% орендної плати за 18,5 кв.м. (кімн.№33) для розміщення торговельного об'єкту з продажу непродовольчих товарів.

Щодо твердження відповідача про те, що за площу 18,5 кв.м він повинен сплачувати 50 орендної плати, згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 №611 "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину", суд зазначає таке.

Так, додатком №2 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020р. №611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину», передбачено, що для орендарів, які використовують нерухоме державне майно для розміщення торговельних об'єктів з продажу непродовольчих товарів, що були у використанні, нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном здійснюється у розмірі 50 відсотків.

Однак, як встановлено судом 18,5 кв.м. (кімн.№33) передано відповідачу в оренду для розміщення торговельного об'єкту з продажу непродовольчих товарів, у зв'язку з чим починаючи з 21.04.2020р. зобов'язаний сплачувати 100% орендної плати за 18,5 кв.м. (кімн.№33), а не 50% її розміру, як це стверджує відповідач.

Згідно із пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020р. №611, зобов'язано орендодавців державного майна забезпечити нарахування орендної плати орендарям згідно з пунктом 1 цієї постанови починаючи з дати встановлення карантину.

З огляду на положення Постанови №611 нарахування орендної плати орендарям у розмірах, передбачених пунктом 1 цієї постанови, є державним регулюванням такої плати.

За договором оренди орендодавцем державного майна є Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, отже, забезпечити нарахування орендної плати на період карантину може тільки орендодавець.

Оскільки Постанова №611 не встановлює будь-якої процедури надання передбачених нею звільнень і знижок, у тому числі не передбачає необхідності отримання погоджень або укладення додаткових угод, суд дійшов висновку, що нарахування орендної плати орендарям у розмірах, передбачених пунктом 1 цієї постанови, є державним регулюванням такої плати, а тому отримання погодження щодо звільнення або знижки орендної плати, так само як і внесення змін до договору оренди цією постановою не вимагається.

Аналогічна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 26.08.2021р. у справі №910/13397/20.

Таким чином, як вбачається із поданих матеріалів, заборгованість відповідача перед позивачем по орендній платі за період з грудня 2019р. по 24.11.2020р. становить 32009,02 грн. Докази сплати вказаної заборгованості в матеріалах справи відсутні.

У відповідності із статтею 193 Господарського кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з статтею 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно із статтею 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

За умовами статті 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання свого зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

У відповідності із статті 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Статтею 549 Цивільного кодексу України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Як встановлено судом, відповідно до пункту 3.8. договору, у разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж гри місяці, орендар також сплачує штраф у розмірі 10% від суми заборгованості.

Враховуючи наведені норми законодавства та встановлені судом обставини, перевіривши розрахунок позовних вимог, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 32009,02 грн. - основного боргу та 3200,90 грн. - штрафу є обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись статтею 129 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270,00 грн., оскільки позов слід задовольнити повністю.

Керуючись статтями 2, 13, 74, 76, 77, 78, 79, 86, 123, 129, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Бойко Мирослави Володимирівни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях (79005, місто Львів, вулиця Коперника М., будинок 4, ідентифікаційний код 42899921) 32009,02 грн. - основного боргу, 3200,90 грн. - штрафу та 2270,00 грн. - судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили, у відповідності до статті 327 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку у строки, визначені главою 1 розділу IV Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 29.11.2021р.

Суддя Петрашко М.М.