Справа № 399/758/21
Провадження № 3/399/359/2021
Іменем України
24 листопада 2021 року селище Онуфріївка
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Лях М.М., з участю секретаря судового засідання Гриценко Т.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Приліпка Г.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Онуфріївка справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Зибкове Онуфріївського району Кіровоградської області, громадянки України, голови ФГ " Житниця- М", проживаючої в АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
До Онуфріївського районного суду Кіровоградської області з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 30.10.2021 № 377/21 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування в розумінні ЗУ «Про запобігання корупції», а саме, особою, зазначеною у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» - посадовою особою місцевого самоврядування, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 00 год. 00 хв. 01.06.2020 не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а подала її несвоєчасно, а саме - 23.12.2020 о 19 год. 31 хв., тим самим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю. Суду пояснила, що вона завжди подавала щорічну декларацію вчасно. Про обов'язок подання щорічної декларації за 2019 рік їй нагадала юрист, після чого вона подала її, але із запізненням - 23.12.2020. У вчиненому розкаялась та просила суворо її не карати.
Прокурор під час розгляду справи підтримав протокол та вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи, та просив притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення в межах санкції зазначеної статті, а саме, в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, із змінами від 12.12.2019, а саме: ч. 1 підпункту 2, пункту 5, розділу II щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 11 розділу І ЗУ «По внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При цьому, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати в першу чергу об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.
Згідно ст. 251КУпАП доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність цієї особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та її вина повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 377/21 від 30.10.2021, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, витягом з ЄДРД, з якого вбачається, що ОСОБА_1 було подано декларацію щорічну 23.12.2020 о 19.31 год., повідомленням Департаменту стратегічних розслідувань в Кіровоградській області від 12.10.2021 № 3679 про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 , поясненнями ОСОБА_1 , в яких остання підтвердила обставини, зазначені у протоколі.
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді.
Таким чином суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом відповідальності, на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та абзацу 1 підпункту 2 пункту 5 розділу II порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме: 23.12.2020 о 19 год. 31 хв., тобто вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП України.
При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність обставин при розгляді справи в суді не встановлено, а до пом'якшуючих відповідальність обставин суд вважає за можливе віднести щире каяття.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, що буде достатнім для запобігання скоєння правопорушення в майбутньому.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283,284, 285,294 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 454 гривні судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з моменту проголошення через Онуфріївський районний суд Кіровоградської області.
Повний текст постанови складено 25 листопада 2021 року.
Суддя М.М. Лях