Постанова від 16.11.2021 по справі 520/7104/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Головуючий І інстанції: Сліденко А.В.

16 листопада 2021 р.Справа № 520/7104/21

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Мельнікової Л.В.,

Суддів: Бегунца А.О. , Рєзнікової С.С. ,

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду у місті Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 06 липня 2021 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні ді, -

ВСТАНОВИВ:

23.04.2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просить:

- визнати противоправними дій відповідача Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківської області, щодо ненадання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка відповідала б формі, викладеній у Додатку 3 до Постанови КМУ від 13 лютого 2008 р. №45 станом на день звернення з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, надбавка за особливо важливі завдання - 100%, премія - 35% згідно до протоколу за пенсійною справою 2003009966 (МВС) від 04.03.2011 року, що було причиною призначення йому пенсії для надання до Пенсійного фонду Харківської області та для проведення у подальшому перерахунку пенсії;

- витребувати з Ліквідаційної комісії ГУ МВС України довідку про розмір грошового забезпечення, станом на день звернення 21.04.2021р., з обов'язковим забезпеченням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, надбавка за особливо важливі завдання - 100%, премія - 35%) згідно до протоколу за пенсійною справою 2003009966 (МВС) від 04.03.2011 року, що було причиною призначення йому пенсії для надання до Пенсійного фонду Харківської області та для проведення у подальшому перерахунку пенсії.

В обґрунтування вимог адміністративного позову позивач зазначає, що 04.01.2021 року він звернувся до відповідача із заявою, якою просив надати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на день звернення з обов'язковим зазначенням додаткових видів його грошового забезпечення, що були враховані у 2011 році при призначенні пенсії за вислугу років.

Відмову відповідача, викладену у листі від 25.01.2021 року вважає незаконною та такою, що порушує його права на обчислення розміру його пенсії з тих видів грошового забезпечення, які він отримував під час проходження служби.

Заперечуючи вимоги адміністративного позову ОСОБА_1 , Ліквідаційна комісія Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківської області вказує, що 30.03.2018 року на адресу пенсійного органу була направлена довідка про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії позивача відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - постанова КМУ № 103). Скасування з 05.03.2019 року в судовому порядку п.п. 1, 2 постанови КМУ № 103 не впливає на алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсії. Крім того, відповідач зазначив, що згідно інформації члена ліквідаційної комісії Управління МВС України на Південній залізниці від 03.06.2021 року позивач з 23.07.2008 року був відряджений для подальшого проходження служби до Лінійного управління на Південно-Західній залізниці.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 06 липня 2021 року (розгляд справи відбувся за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) в задоволені вимог адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено.

Судове рішення вмотивовано тим, що заявник не має права на збереження під час перерахунку розміру раніше призначеної пенсії показників структури власного грошового забезпечення, позаяк розрахунковою базою для обчислення нового розміру пенсії у порядку ст.63 Закону України № 2262-XII є виключно складові елементи реально отриманого грошового забезпечення діючого поліцейського за тією ж самою (аналогічною чи прирівняною) посадою у штаті органу системи Національної поліції України. При цьому, суд виходив із того, що станом на 21.04.2021 року відсутня подія збільшення винагороди за службу діючого поліцейського, позаяк учасниками справи не подано доказів існування такої події.

Перевіряючи зміст та обсяг повноважень владного суб'єкта Ліквідаційної комісії ГУ МВСУ в Харківській області в частині вчинення волевиявлення з приводу складання відносно заявника довідки про грошове забезпечення поліцейського у цілях проведення подальшого перерахунку розміру раніше призначеної пенсії у порядку ст.63 Закону України № 2262-XII, суд відмітив, що відповідно до наказу МВС України від 25.02.2019 року № 129 реалізацію функції з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій було покладено на Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України в особі Управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань. Довідки про грошове забезпечення діючого публічного службовця у правовому статусі поліцейського можуть бути видані як Міністерством в особі Управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, так і Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області».

Не погоджуючись з судовим рішенням, в апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить його скасувати та прийняти нове судове рішення про задоволення вимог адміністративного позову.

Доводи, наведені позивачем в обґрунтування вимог апеляційної скарги, фактично, аналогічні підставам адміністративного позову.

Аргументи, наведені відповідачем у відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 , фактично аналогічні, викладеному у відзиві на адміністративний позов.

За приписами ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги (ч. 1 ст. 308). Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язкової підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (ч. 2 ст. 308).

За приписами ч. 1 ст. 78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача, представника відповідача. перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі колегія суддів, дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а судове рішення, з підстав, встановлених ст. 316 КАС України, слід залишити без змін, з огляду на наступне.

Судом установлено, що позивач ОСОБА_1 , колишній заступник начальника лінійного управління на Південно-західній залізниці - начальник слідчого відділу управління МВСУ на залізничному транспорті, з 2011 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській області і отримує пенсію за вислугу років, призначену на умовах Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

За частинами першою, другою, четвертою ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З 07.11.2015 року постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» передбачено підвищення грошового забезпечення поліцейських шляхом збільшення посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням, а також переглянуто розмір відсоткової надбавки за вислугу років.

За частиною третьою ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, що є чинною з 29.12.2015 року) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Пунктами третім, четвертим та п'ятим постанови постанова КМУ № 103 визначалося про перерахування з 01.01.2016 року пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Встановлено, що розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 01.01.2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року;

з 01.01.2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми (п. 3).

У разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (п. 4).

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (п. 5).

Пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції постанови КМУ № 103, визначалось, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., N 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Пунктом 6 цього Порядку визначено, що відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

У 2018 році Ліквідаційна комісії ГУ МВСУ в Харківській області на виконання вимог постанови КМУ № 103 виготовлена та скерована до пенсійного органу довідка № 100/32903-2003009966 на ім'я позивача про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та постанови № 103, за нормами чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського (а.с. 22).

В довідці визначені наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 4.300 грн; оклад за спец званням «полковник поліції» - 2.400 грн; надбавка за вислугу років - 3.015 грн; премія - 0 грн.

Звертаючись у квітні 2021 року до суду з позовом, ОСОБА_1 зазначає, що відповідач всупереч нормам чинного законодавства не зазначив у довідці № 100/32903-2003009966 такий додатковий вид грошового забезпечення, як надбавка за особливо важливі завдання - 100 % та премію у розмірі 35%, якими він був забезпечений під час служби в органах ВСУ.

Погоджуючись з висновком суду першої інстанції щодо необґрунтованості вимог адміністративного позову ОСОБА_1 , колегія суддів зазначає, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, як додатковий вид грошового забезпечення поліцейського постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не передбачена, у зв'язку з чим, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії.

Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Судам першої та апеляційної інстанцій позивач ОСОБА_1 не надав достовірних доказів, які б спростували данні, визначені відповідачем у довідці б/д № 100/32903-2003009966 про те, що щомісячна премія, у місяці у якому виникло право на перерахунок пенсії позивача (січень 2016 року) виплачувалася за відповідною посадою поліцейському.

Також, колегія суддів зауважує, що виходячи з протоколу пенсійного органу від 04.03.2011 року (а.с. 21) основний розмір пенсії позивача ОСОБА_1 складає 62% від його грошового забезпечення, яке станом на час призначення пенсії становить 5.085,51 грн. З урахуванням даних, визначених відповідачем в довідці б/д № 100/32903-2003009966, - грошове забезпечення ОСОБА_1 , з якого повинен обчислюватися основний розмір його пенсії, складає 9.715 грн. Таким чином, розмір пенсії позивача після урахування пенсійним органом довідки відповідача б/д № 100/32903-2003009966 не зменшується.

Колегія суддів також зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року, що набрало законної сили 05.03.2019 року, по справі № 826/3858/18 визнані протиправними та нечинними, зокрема, зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), що були внесенні постановою КМУ № 103.

Частковим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 року, що набрало законної сили 19.11.2019 року, по справі № 826/12704/18 визнаний протиправним та скасований пункт 3 постанови КМУ № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року по справі № 826/6453/18 визнаний протиправним та скасований пункт 6 постанови КМУ № 103.

Частиною 2 ст. 265 КАС України визначено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Оскільки нормами КАС України не передбачено іншого, ніж у частині 2 ст. 265 КАС України, моменту втрати чинності нормативно-правовим актом, колегія суддів зазначає, що з 05.03.2019 року відновлена редакція, зокрема, пунктів 5 та додатку 2 Порядку № 45, з 19.11.2019 року втратив чинність пункт 3 постанови № 103, а з 29.01.2020 року пункт 6 постанови № 103.

Таким чином, відповідно до пунктів п'ятого і шостого Порядку № 45 (в редакції, яка відновлена з 05.03.2019 року) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються (п. 5 Порядку № 45).

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п. 6 Порядку № 45).

Таким чином, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/12704/18 (тобто з 19.11.2019 року) виникли підстави для перерахунку пенсії позивача ОСОБА_1 у розмірі, встановленому за відповідною посадою (заступник начальника лінійного управління на Південно-західній залізниці - начальник слідчого відділу управління МВСУ на залізничному транспорті), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення (крім тих, що скасовані або не виплачуються).

Разом із цим до моменту отримання належної довідки від відповідача в пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 року № 129 уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постанови правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зареєстрованої в Міністерства юстиції України 15.02.20117 року за № 135/13402, в МВС України визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності з покладанням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально - гуманітарних питань цього Департаменту. Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», п. 14 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 року № 878, з метою впорядкування структури апарату Міністерства внутрішніх справ України з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року № 1034 «Деякі питання реформування державного управління» наказом МВС України від 06.12.2019 року № 1023 «Про внесення змін до Структури апарату Міністерства внутрішніх справ України» Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України реорганізовано у Департамент персоналу МВС України.

Наказом МВС України від 16.04.2021 року № 291 внесені зміни до п. 1 наказу МВС України від 25.02.2019 року № 129, згідно з якими уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій в МВС України визначений Департамент персоналу, з покладанням таких функцій на управління координації пенсійних питань та соціальної роботи цього Департаменту. Територіальні медичні об'єднання МВС України по областях, місту Києву визначені уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення. З покладанням таки х функцій на відповідні сектори (відділи) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ.

Враховуючи наведене, колегія суддів зазначає про відсутність у Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області повноважень на видачу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, станом на день його звернення (тобто станом на 04.01.2021 року), оскільки на той час такі довідки видавалися Департаментом персоналу МВС України.

Інші доводи апеляційної скарги на висновки колегії суддів не впливають.

При цьому, колегія суддів враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (№ 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (№ 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

За наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін (п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України).

У відповідності до ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 5, 9, 292, 293, 308, 310, 315, 316, 322, 325, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 06 липня 2021 року, - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Л.В. Мельнікова

Судді А.О. Бегунц С.С. Рєзнікова

Постанова у повному обсязі складена і підписана 26 листопада 2021 року.