Рішення від 24.11.2021 по справі 640/18483/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2021 року м. Київ № 640/18483/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Форторг Прайм"

доГоловного управління ДПС у м. Києві

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Форторг Прайм" звернулось з позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва до Головного управління ДПС у м. Києві, в якому просить:

визнати бездіяльність Головного управління ДПС у місті Києві протиправною та зобов'язати Головне управління ДПС у місті Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого ТОВ "Форторг Прайм" у розмірі 13 611 959 (тринадцять мільйонів шістсот одинадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 00 копійок у відповідності до абзацу 2 пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач з 26.02.2021 року має право на повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 13 611 959, 00 грн., втім, відповідачем вказана сума бюджетного відшкодування до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування не включена, що свідчить про бездіяльність останнього.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.07.2021 року вказану справу прийнято до провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

28 вересня 2020 року представником Головного управління ДПС у м. Києві надано до суду відзив, в якому він просить відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог.

Відзив обґрунтовано тим, що заявлена позивачем сума ПДВ за травень 2020 у розмірі 13611959 грн. останньому не відшкодовано, так як задекларована сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за травень 2020 року не підтверджена за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, а залишки товару на складі не підтверджені за результатами проведеної інвентаризації товарно -матеріальних цінностей.

Таким чином, на думку податкового органу, ним не було допущено жодної протиправної бездіяльності, що виключає задоволення позовних вимог у спосіб, який просить позивач.

Відповідно до частини 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

13 травня 2020 року між ТОВ "Форторг Прайм" та Компанією «Omega Dn Sp. Z О.о» (Республіка Польща) укладено контракт №1305, предметом якого є придбання товарів широкого вжитку. Загальна вартість контракту становить 68059795 (шістдесят вісім мільйонів п'ятдесят дев'ять тисяч сімсот дев'яносто п'ять) гривень 00 копійок.

На виконання вищевказаного контракту позивачем здійснено операції з імпорту товару на митну територію України, про що було складено митні декларації та попередньо сплачено до державного бюджету податок на додану вартість.

19 червня 2020 року позивачем подано до податкового органу заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника, згідно якої ТОВ "Форторг Прайм" просило повернути на поточний рахунок платника податку бюджетне відшкодування податку на додану вартість в сумі 13 611 959, 00 грн.

27 листопада 2020 року на підставі направлення від 02.11.2020 № 14/26-15-07-04-01, № 15/26-15-07-04-01 та наказу від 30.10.2020 №7905 Головним управлінням ДПС у м. Києві проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "Форторг Прайм" (податковий номер 43332104) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за травень 2020 року (податкова декларація з податку на додану вартість від 19.06.2020 №9141083039), за результатами якої складено Акт № 5640/26-15-07-04-01/43332104.

Висновками Акту перевірки податковим органом встановлено, що позивачем на порушення п. 198.5 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 ПК України завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ за травень 2020 року на 13 611 959, 00 грн.

На підставі висновків вищевказаного Акта про результати перевірки Головним управлінням ДПС у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.12.2020 року форми «В1» за №00173330704, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на загальну суму 13 611 959 (тринадцять мільйонів шістсот одинадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 00 копійок.

Не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням ТОВ "Форторг Прайм" на підставі п.55.1 ст.55 ПК України в порядку адміністративного оскарження було подано скаргу до Державної податкової служби України за №29/12-2020 від 29 грудня 2020 року.

26 лютого 2021 року Державною податковою службою України за №4602/6/99-00-06-01-01-06 було прийнято рішення, яким податкове повідомлення-рішення від 21.12.2020 року №00173330704 скасовано, а скаргу - задоволено.

В подальшому, ТОВ "Форторг Прайм" звернулося з адвокатським запитом до ГУ ДПС у м. Києві, в якому просив надати інформацію щодо стану виконання рішення ДПС від 26.02.2021 року №4602/6/99-00-06-01-01-06, а також причини його невиконання.

Листом від 29.06.2021 року № 63204/6/26-15-07-05-07-16 ГУ ДПС у м. Києві повідомило позивача, що Рішенням ДПС України про результати розгляду скарги ТОВ «ФОРТОРГ ПРАЙМ» від 26.02.2021 №4602/6/99-00-06-01-01-06 також було зобов'язано ГУ ДПС у м. Києві вжити заходи відповідно до вимог пп.78.1.12 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, що стане підставою для проведення позапланової перевірки відповідно до вимог чинного законодавства.

Одночасно, Головним управлінням ДПС у м. Києві зверталася увага, що останнім направлено лист на адресу ДПС України від 30.04.2021 №5644/8/26-15-07-04-02-12 щодо прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «ФОРТОРГ ПРАЙМ» (код 43332104) на підставі пп. 78.1.12 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.

А тому, після проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «ФОРТОРГ ПРАЙМ» (код 43332104) на підставі пп.78.1.12 п.78.1 ст.78 ПК України Головним управлінням ДПС у м. Києві будуть вжиті заходи згідно вимог чинного законодавства.

Позивач вважаючи наявність в діях відповідача ознак протиправної бездіяльності щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого ТОВ "Форторг Прайм" у розмірі 13 611 959 (тринадцять мільйонів шістсот одинадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 00 копійок у відповідності до абзацу 2 пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України, звернувся до суду з даним позовом.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI.

Відповідно до підпункту 14.1.8 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені статтею 200 Податкового кодексу України.

Згідно пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Відповідно до підпункту 200.7.1 пункту 201.7 статті 200 Податкового кодексу України формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

До такого Реєстру вносяться такі дані: 1) найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер; 2) дата подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання); 3) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначена у кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; 4) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшена на суму податкового боргу; 5) реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування; 6) реквізити бюджетних рахунків для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; 7) реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування податку; 8) дата початку та закінчення проведення перевірки даних, зазначених у податковій декларації або уточнюючому розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява про повернення суми бюджетного відшкодування, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна); 9) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дата поданої до контролюючого органу заяви в разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування; 10) дата складення та вручення платнику податків акта перевірки; 11) дата та номер податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням (у разі подання) уточнюючого розрахунку, неузгоджена контролюючим органом; 12) дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується; 13) дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження; 14) сума узгодженого контролюючим органом бюджетного відшкодування за кожною заявою та дата її узгодження; 15) дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку; 16) дата та сума зарахування (перерахування) в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Внесення даних до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування посадовими особами відповідних органів здійснюється з дотриманням вимог законів щодо електронного підпису та електронного документообігу.

Порядок ведення та форма Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з підпунктом 200.7.2 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Підпунктом "ґ" пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України визначено, що зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однієї із таких дат: з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.

У випадках, передбачених підпунктами "а", "г" і "ґ" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 200.13 статті 200 Податкового кодексу України на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунку для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п'яти операційних днів.

Згідно з абзацом першим пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України у разі коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний внести відповідні дані до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Абзацом другим пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України передбачено, що після закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання законної сили рішенням суду контролюючий орган на наступний робочий день після отримання відповідного рішення зобов'язаний внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника.

На виконання вимог підпункту 200.7.1 пункту 201.7 статті 200 Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 № 26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку, орган ДФС вносить до Реєстру такі дані:

найменування платника податку на додану вартість (далі - платник податку) та його індивідуальний податковий номер;

дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання);

дату надсилання платнику податку органом ДФС повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання);

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшену на суму податкового боргу;

реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування;

реквізити бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування;

дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування;

дату складення та вручення платнику податку акта перевірки;

дату та номер податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням уточнюючого розрахунку (у разі їх подання), не узгоджену органом ДФС;

дату початку оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, що оскаржується;

дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження;

суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

Відповідно до пункту 5 Порядку заяви виключаються з Реєстру, згідно з пунктом 48.7 статті 48, пунктом 49.11 статті 49 і пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України.

Заяви автоматично вносяться до Реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Згідно з пунктом 6 Порядку інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі органом ДФС на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

В силу пункту 12 Порядку узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені пунктом 200.13 статті 200 ПК України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

При цьому органу Казначейства стають доступними для виконання узгоджені суми бюджетного відшкодування, зазначені в Реєстрі, які підлягають поверненню.

Разом з тим, передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування є відображення органом ДФС в Реєстрі інформації про її узгодження.

Наведене дає підстави для висновку, що держава в особі відповідних державних органів, виконуючи певний комплекс дій, зобов'язана повернути платнику ПДВ суму бюджетного відшкодування протягом законодавчо встановленого строку після дня набуття відповідною сумою статусу узгодженої.

Матеріалами справи встановлено, що ТОВ "Форторг Прайм" подано до податкового органу податкову декларацію з ПДВ за травень 2020 р., у складі якої була подана заява (додаток №4) про бюджетне відшкодування в сумі 13 611 959, 00 грн.

За результатами проведеної перевірки позивачу не підтверджено суму бюджетного відшкодування в розмірі 13 611 959, 00 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення № 00173330704 від 21.12.2020 року, яке було оскаржено підприємством в адміністративному порядку та скасовано за результатом оскарження.

Таким чином, контролюючий орган повинен був внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку, для забезпечення доступу органу Казначейства для виконання.

Суд звертає увагу, що відповідачем під час судового розгляду даної справи не було надано жодних доказів та не наведено жодних підстав, які б свідчили про правомірність та обґрунтованість бездіяльності відповідача, яка полягає у не внесенні до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування ПДВ позивачеві у розмірі 13 611 959, 00 грн. після 26.02.2021 року.

У той же час, доводи відповідача щодо не внесення даних до Реєстру у зв'язку необхідністю проведення повторної документальної позапланової перевірки ТОВ «ФОРТОРГ ПРАЙМ» (код 43332104) на підставі пп. 78.1.12 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, судом не приймається до уваги, оскільки нормами пункту 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України не передбачено можливості у разі скасування податкового повідомлення-рішення № 00173330704 від 21.12.2020 року проведення повторної перевірки.

Поряд з цим, суд звертає увагу, що у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи. Для визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною, особа, яка вважає, що її право порушене, повинна довести існування причинного зв'язку між такою протиправною бездіяльністю та її порушеним правом. Поряд з цим, бездіяльність суб'єкта владних повноважень може бути визнана протиправною адміністративним судом лише в тому випадку, якщо відповідач ухиляється від вчинення дій, які входять до кола його повноважень та за умови наявності правових підстав для вчинення таких дій.

Суд зазначає, що процедура повернення сум бюджетного відшкодування визначена Порядком № 26 та є обов'язковою для здійснення перерахунку сум відшкодування на рахунок платника податків.

Обов'язок щодо внесення відповідних даних до Реєстру на момент виникнення спірних правовідносин покладено саме на відповідача-1.

Забезпечення технічної можливості внесення даних до Реєстру також є обов'язком суб'єкта владних повноважень та відсутність такої можливості не може покладати додатковий тягар та викликати негативні наслідки для платників податків.

Таким чином, відповідачем порушено встановлений Податковим кодексом України обов'язок щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість відомостей щодо суми узгодженого бюджетного відшкодування за заявою поданою позивачем.

Враховуючи викладене, бездіяльність відповідача, яка полягає у не внесенні до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних про узгоджену суму бюджетного відшкодування ПДВ позивача у розмірі 13 611 959, 00 грн. після 26.02.2021 року. (дати скасування податкового повідомлення-рішення) не відповідає вимогам ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України та є протиправною.

Відповідно до ч. 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

З системного аналізу вказаних норм ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України можна дійти висновку, що суд наділений повноваженнями щодо зобов'язання відповідача прийняти рішення на користь позивача.

Тобто, такі повноваження суд реалізує у разі встановленого факту порушення прав свобод чи інтересів позивача і необхідність їх відновлення таким способом, який би гарантував повний захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечував його виконання та унеможливлював необхідність наступних звернень до суду.

Верховний Суд України у своєму рішенні від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15 вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Таким чином, враховуючи всі обставини встановлені під час розгляду даної справи, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання Головне управління ДПС у місті Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого ТОВ "Форторг Прайм" у розмірі 13 611 959 (тринадцять мільйонів шістсот одинадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 00 копійок у відповідності до абзацу 2 пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України.

У відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про задоволення позовних вимог.

Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, суд вважає за правильне присудити судові витрати у формі судового збору у розмірі 4 758, 00 грн. на користь позивача за рахунок Головного управління ДПС у місті Києві.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Форторг Прайм" задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у місті Києві, яка полягає у не внесенні до Реєстру заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Форторг Прайм" про повернення суми бюджетного відшкодування даних про узгоджену суму бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 13 611 959, 00 грн. після 26.02.2021 року.

3. Зобов'язати Головне управління ДПС у місті Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого Товариством з обмеженою відповідальністю "Форторг Прайм" у розмірі 13 611 959 (тринадцять мільйонів шістсот одинадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 00 копійок у відповідності до абзацу 2 пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у місті Києві (код ЄДРПОУ 44116011, 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Форторг Прайм" (код ЄДРПОУ 43332104, м. Київ, вул. Академіка Філатова, 1/22, приміщення, 19) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 4 758 (чотири тисячі сімсот п'ятдесят вісім гривень) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.М. Погрібніченко